گزارش سانا از مشارکت ایرانیان مقیم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری+فیلم - کراپ‌شده

خبرگزاری رسمی سوریه در گزارشی تصویری به مشارکت ایرانیان مقیم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پرداخت.

به گزارش مشرق، خبرگزاری سوری سانا روز جمعه گزارشی از مشارکت ایرانیان مقیم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری منتشر کرد.

سانا در این گزارش با چند ایرانی مقیم سوریه مصاحبه کرد و دلیل مشارکت آنها در انتخابات ریاست جمهوری را جویا شد که شهروندان ایرانی، شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را وظیفه ملی و دینی خود دانستند.

خبرگزاری سانا نیز به سخنان «مهدی سبحانی» سفیر ایران در دمشق اشاره کرد. وی در جمع خبرنگاران گفت که در مجموع ۸ صندوق در سوریه برای رای دهی ایرانیان مقیم این کشور اختصاص یافته که ۴ صندوق در دمشق در نظر گرفته شده و ۴ صندوق نیز در مناطق مختلف این کشور قرار دارد.

وی دلیل اختصاص این تعداد صندوق رای در سوریه را حضور دیرینه ایرانیان در مناطق مختلف این کشور دانست و از تمامی ایرانیان مقیم سوریه خواست تا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت نیز ساعت هشت و نیم صبح امروز به وقت محلی، درهای خود را به روی رأی‌دهندگان ایرانی گشود.

بر اساس گزارش روزنامه لبنانی «الاخبار»، روند رأی‌گیری تا ساعت شش امروز به وقت محلی در لبنان ادامه دارد و این مدت زمان با نظر به اقبال مردمی، امکان خواهد داشت.

«محمد جواد فیروزنیا» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت نیز صبح امروز ساعت ۱۰:۳۰ به وقت محلی رأی خود را به صندوق انداخت و در گفت‌وگو با خبرنگار الاخبار خبر داد میزان مشارکت در انتخابات کنونی به‌ویژه در لبنان همچون دوره‌های پیشین است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس