آیا واکسن کرونا خاصیت مغناطیسی دارد/ ماجرای میکروچیپ ها

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مناطق آزاد تجاری می توانند در زمینه واردات واکسن به صورت ویژه برنامه ریزی کنند.

به گزارش مشرق، محمدرضا شانه ساز، در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان غذا و دارو با مناطق آزاد تجاری، اظهار داشت: ظرفیت های قانونی زیادی در مناطق آزاد تجاری وجود دارد که در بحث تحریم ها می تواند حامی نظام سلامت باشد. با توجه به تفاهم نامه ای که با شورای عالی مناطق آزاد تجاری داشتیم، از این پس واردات دارو و واکسن تحت نظارت سازمان غذا و دارو در این مناطق تسهیل می شود.

بیشتر بخوانید:

خبر خوش درباره واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت کشور

وی ادامه داد: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ظرفیت های خوبی دارند و بسیاری از محدودیت هایی که در سرزمین اصلی وجود دارد، در مناطق ویژه دیده نمی شود و به همین دلیل سرعت رشد هم از بعد اقتصادی و هم سرمایه گذاری در این مناطق بسیار بالاتر از سایر بخش ها است.

شانه ساز با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با عنوان تولید، پشتیبانی و مانع زدایی، تصریح کرد: این ظرفیت به‌صورت ویژه مدنظر وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروست، ان شاالله در قالب تفاهم نامه ای که امضا شد، شاهد رشد سرمایه گذاری و رشد اقتصادی کشور باشیم و الگویی برای سایر بخش ها و حوزه های اداری باشد که بتوانند شعارهای اصلی و کلان اقتصادی کشور را محقق کنند.

وی درباره واردات واکسن‌ کرونا از طریق مناطق آزاد، افزود: ستاد ملی کرونا مصوبه ای دارد، با توجه به محدودیت هایی که در سایر بخش ها وجود دارد و مناطق ویژه اقتصادی از آن مستثنی است، می توانند در زمینه واردات واکسن به صورت ویژه برنامه ریزی کنند. البته منبع یابی خارج از کشور و مناطق را خود عزیزان انجام داده و ما به عنوان سازمان غذا و دارو در تائید آن منابع حداکثر سرعت را به کار می بریم. این موضوع در حد توافقی است که صحبت شده است.

شانه ساز درباره زمان صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن برکت و پاستور نیز گفت: به زودی مجوز اضطراری این واکسن ها طبق شرایطی که از سوی کمیته علمی واکسن وزارت بهداشت و کمیسیون قانونی ساخت و ورود دارو اعلام شده، صادر و شخص وزیر این موضوع را اعلام می کند که سعی می کنیم این هفته انجام شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس