کد خبر 1230249
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
تحقیق درباره تصرف داده‌های مخابراتی دموکرات‌ها از سوی دولت ترامپ

یک نهاد نظارتی وزارت دادگستری آمریکا تحقیقاتی را درباره تلاش‌های این وزارتخانه در دوره ریاست جمهوری ترامپ برای تصرف داده‌های مخابراتی و ارتباطاتی دموکرات‌های مجلس نمایندگان آغاز خواهد کرد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، مایکل هورویتز بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه تایید کرده است که نهاد نظارتی وزارت دادگستری قصد دارد تحقیقاتی را درباره تلاش های این وزارتخانه در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای تصرف و دستیابی به داده های مخابراتی و ارتباطاتی دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا آغاز کند.

بیشتر بخوانید:

بودجه ترامپ برای دیوارمرزی به مراکز نظامی برمی‌گردد

وی افزود: این دفتر کار بررسی اقدامات و فعالیت های وزارت دادگستری دولت ترامپ را برای دسترسی و تصرف داده های ارتباطاتی و مخابراتی دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا را آغاز کرده است.

این مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا اظهار داشت: ما کلیه اقدامات وزارت دادگستری در زمان ریاست جمهوری ترامپ را مورد ارزیابی و بازنگری قرار می دهیم تا هماهنگی این اقدامات با سیاست ها و مقررات وزارتخانه را بررسی کنیم و به این جمع بندی برسیم که آیا اقدامات انجام شده توسط وزارت دادگستری آمریکا، غیرقانونی بوده است یا نه.

روزنامه نیویورک تایمز پنجشنبه گزارش داده است که وزارت دادگستری آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ، مدیران ارشد شرکت اپل را احضار کرده تا اطلاعات مربوط به حساب های کاربری حداقل ۲ نماینده دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را در اختیار قرار دهند. این اقدام دولت ترامپ تلاشی برای پیدا کردن کسانی بوده است که در درز و نشت اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه دست داشته‌اند.

آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: ترامپ بارها و بارها از وزارت دادگستری خواسته بود تا بر اساس میل و اراده سیاسی اش رفتار کند و قصد داشت از وزارت دادگستری به عنوان ابزاری علیه مخالفان سیاسی اش و فعالان رسانه‌ای استفاده کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس