کد خبر 1229462
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
برنامه جامع پنتاگون برای مقابله با تهدید چین اعلام شد

وزارت دفاع آمریکا از آماده شدن برنامه جامع خود برای مقابله با تهدید چین خبر داده است.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون" با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده برنامه جامعی را برای مقابله با چین- مهمترین چالش و تهدید فراروی آمریکا- تدوین و تنظیم کرده است.

بر اساس این گزارش، وزیر دفاع آمریکا بر اساس توصیه هایی که کارگروه ویژه چین در پنتاگون ارائه داده است، برنامه جامع و دستورالعمل هایی را با هدف مقابله فراگیر و موثرتر با چالش ها و تهدیدات امنیتی چین، تدوین و اعلام کرده است.

این سند پنتاگون می گوید: برنامه های وزارت دفاع آمریکا برای مقابله با چین –که برخی محرمانه هستند-، با هدف تمرکز بر روندهای خاص برای کمک به مقام های دفاعی و مقابله با چالش ها و تهدیدات چین طراحی و تنظیم شده است.

وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی گفت: برنامه هایی جامعی که امروز ارائه دادم، بخشی از رویکرد گسترده تر کاخ سفید برای مقابله با چین به شمار می رود و به تدوین راهبرد دفاع ملی کمک زیادی خواهد کرد.

لوید آستین افزود: این برنامه ها قدرت و توانایی وزارت دفاع آمریکا را برای همکاری گسترده تر با متحدان و شرکای خود ارتقا داده و قدرت بازدارندگی کشور را افزایش خواهد داد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس