روحانی نمایه

روحانی تاکید کرده که «منتقدان برجام قائل به این هستند که موفقیت اخلاقی به درد نمی‌خورد، اخلاق می‌خواهیم چه کار کنیم؟ ما پول می‌خواهیم»؛ این اظهارنظر چیزی جز پاک کردن صورت مسئله نیست.

سرویس سیاست مشرق - روحانی- ۱۹ خرداد- در جلسه هیات دولت گفت:«می‌خواهم در برابر مردم ایران تواضع کنم چرا که نسبت به مردم بی‌انصافی کرده‌اند. متاسفانه صبر مردم و مقاومت مردم را نادیده گرفتند. این ملت یک تنه، یکپارچه و متحد در برابر آمریکا و همه آنهایی که یا هم پیمان آمریکا بودند، یا لااقل به ما کمک نکردند، ایستاد و موفق شد. دولت دوازدهم هم به قولی که به مردم داده بود، عمل کرد و اجازه نداد پس از خروج ترامپ از برجام جنگ رخ بدهد و در کشور قحطی ایجاد شود».

وی با اشاره به اینکه نگذاشتیم ترامپ پس از خروج از برجام در هیچ مجمع جهانی علیه ایران موفق شود، افزود: «بعضی‌ها می‌گویند موفقیت اخلاقی که به درد نمی‌خورد، اخلاق می‌خواهیم چه کار کنیم؟ ما پول می‌خواهیم، آیا بعد از چهل سال از انقلاب تازه به این نقطه رسیدیم که اخلاق به درد نمی‌خورد و فقط پول به درد می‌خورد؟!».

رئیس جمهور در ادامه گفت:«یک کلمه جواب بدهید آیا کشور را از ذیل قطعنامه‌های سازمان ملل و فصل هفت خارج کردیم یا خیر؟...امروز راه اینکه مشکل کشور حل شود بازگشت همه به برجام است، راه دیگری نداریم».

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

درباره اظهارات آقای روحانی گفتنی هایی است که در ادامه به اختصار به آن می پردازیم:

کاپ اخلاق در برجام

روحانی در اظهارات مذکور تاکید کرده که منتقدان برجام قائل به این هستند که «موفقیت اخلاقی که به درد نمی‌خورد، اخلاق می‌خواهیم چه کار کنیم؟ ما پول می‌خواهیم»؛ این اظهارنظر چیزی جز پاک کردن صورت مسئله نیست.

دولتمردان و اصلاح طلبان در طول مذاکرات هسته ای ایران با ۱+۵ و همچنین در مقطع امضای برجام، تاکید داشتند که هدف اصلی برجام، لغو بالمره تمامی تحریم ها و از جمله لغو تحریم های بانکی،نفتی، مالی، پتروشیمی، کشتیرانی و تسلیحاتی است.

در آن مقطع هیچ صحبتی از پیروزی اخلاقی نبود، اتفاقا ستاد تبلیغاتی برجام چنان معرکه ای به راه انداختند که جمعی از مردم در تابستان ۹۴ به خیابان آمده و به جشن و پایکوبی پرداخته و در یک دست اسکناس هزارتومانی و در دست دیگر اسکناس یک دلاری گرفته و تصور می کردند که در آینده نزدیک در پسابرجام قیمت هر دلار، هزارتومان خواهد شد.

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

روزها و هفته ها و ماهها گذشت و قیمت دلار در دولت روحانی به ۳۲ هزارتومان رسید. این در حالی است که پیش از امضای برجام قیمت دلار حدود ۳ هزارتومان بود.

یک سوال؛ آیا ما در قلب راکتور هسته ای بتن ریختیم تا پیروزی اخلاقی در برجام نصیبمان شود؟! اگر قرار بود تحریم‌ها سر جای خود باقی بماند، پس چرا در صنعت هسته‌ای بتن ریختیم؟!

آیا به واسطه برجام، ذخایر گرانبهای اورانیوم غنی شده(به ارزش تقریبی ۱۸ میلیارد دلار) به خارج از کشور منتقل شد تا در نهایت به پیروزی اخلاقی در برجام دست یابیم؟!

در مسئله پرونده PMD  آمریکا طی ۱۲ سال(۸۲ تا ۹۴) ادعا می‌کرد فعالیت‌ هسته‌ای ایران دارای انحراف از حالت صلح‌آمیز به سوی تولید سلاح بوده است و جمهوری اسلامی ایران ضمن آن که ادعای آمریکا را بی‌اساس می‌دانست برای اثبات بی‌پایه بودن این ادعا، دلایل و اسناد محکمی نیز ارائه می‌کرد. اما در دولت روحانی، آژانس در گزارش خود و شورای حکام در قطعنامه پایانی تاکید کرد که آنچه درباره انحراف فعالیت هسته‌ای ایران مطرح کرده بود به اثبات رسیده و جمهوری اسلامی ایران برخلاف «ادعای دروغ ۱۲ ساله»! تا سال ۲۰۰۹ در پی تولید سلاح هسته‌ای بوده است. به بیان دیگر،  به دلیل قصور و تقصیر دولت در احقاق حقوق کشورمان، آژانس در پرونده PMD هم  ایران را محکوم کرد و هم پرونده را باز گذاشت! آیا این پیروزی اخلاقی ایران بود؟!

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

در دولت تدبیر و امید، علیرغم بتن ریزی در صنعت هسته ای و متوقف شدن حرکت چرخ سانتریفیوژها، تحریم ها افزایش یافت و رئیس جمهور اذعان کرد که در پسابرجام با گونی پول جابجا می شد و وزیر خارجه گفت که حتی نمی توانیم یک حساب بانکی در انگلیس باز کنیم و معاون سیاسی وزیر خارجه گفت که نتیجه برجام، تحریم های بیشتر بود.

دورشدن سایه جنگ

آقای روحانی در اظهارات مذکور تاکید کرده که «یک کلمه جواب بدهید آیا کشور را از ذیل قطعنامه‌های سازمان ملل و فصل هفت خارج کردیم یا خیر؟». در پاسخ باید گفت که نه در گذشته و نه الان هیچگاه ایران ذیل «کلیت» فصل هفت یا «ماده ۴۲» فصل هفت که اجازه حمله نظامی را صادر می‌کند نبوده، بلکه تنها تفاوت گذشته با الان اینجاست که قبلاً ایران قرار داشتن ذیل ماده ۴۱ فصل هفت و محدودیتهای اقتصادی آن را به رسمیت نمی‌شناخت ولی امروز به واسطه برجام و به دست خودمان به قرار گرفتن ذیل ماده ۴۱ فصل هفت در قطعنامه ۲۲۳۱ اقرار کرده و به آن رسمیت هم داده‌ایم.

علاوه بر این، دورشدن سایه جنگ از کشور، مرهون اقتدار نظام و ایثار مدافعان حرم و حافظان امنیت است. برجام نه تنها سایه جنگ را از کشور دور نکرد، بلکه آمریکا و اروپا را در گستاخی علیه ایران ترغیب کرد.

آقای روحانی در این اظهارنظر تاکید کرده که «امروز راه اینکه مشکل کشور حل شود بازگشت همه به برجام است، راه دیگری نداریم».

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

متاسفانه دولت همچنان تمام تخم مرغ های خود را در سبد برجام چیده است. رهبر معظم انقلاب در مهرماه ۹۴ در بخشی از نامه مشهور به «شروط ۹ گانه» خطاب به رئیس جمهور تاکید کردند: «همان‌طور که در جلسات متعدّد به آن‌جناب و دیگر مسئولان دولتی یادآور شده و در جلسات عمومی به مردم عزیزمان گوشزد کرده‌ام، رفع تحریمها هر چند از باب رفع ظلم و احقاق حقوق ملّت ایران کار لازمی است، لیکن گشایش اقتصادی و بهبود معیشت و رفع معضلات کنونی جز با جدّی گرفتن و پیگیری همه‌جانبه‌ی اقتصاد مقاومتی میسّر نخواهد شـد. امید است که مراقبت شود که این مقصود با جدّیّت تمام دنبال شود و بخصوص به تقویت تولید ملّی توجّه ویژه صورت گیرد».

غفلت از خنثی سازی تحریم ها

ایشان همچنین - ۲۶ آذر ۹۹- فرمودند:«رفع تحریم دست دشمن است و خنثی‌کردن تحریم دست ما است، غیر از این است؟ ما که نمی‌توانیم خودمان رفع تحریم کنیم، دشمن باید رفع تحریم کند امّا خودمان می‌توانیم این تحریم دشمن را خنثی کنیم. پس این مقدّم است، این درست است، بیشتر دنبال این باشیم. البتّه نمی‌گویم دنبال رفع تحریم نباشیم؛ چرا، واقعاً اگر بتوانیم تحریم را رفع کنیم، یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم. البتّه چهار سال است تأخیر شده [یعنی] از سال ۹۵ بنا بوده همه‌ تحریم‌ها یکباره برداشته بشود [امّا] تا الان نه فقط برداشته نشده، زیاد هم شده».

مقام معظم رهبری در ادامه تصریح کردند: «اگر بتوان با روش درست، عاقلانه، ایرانی- اسلامی و عزتمندانه تحریم‌ها را برطرف کرد باید این کار را انجام داد اما تمرکز عمده باید بر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشد که ابتکار آن به دست شما است».

آنچنان رونق اقتصادی...

آقای روحانی در اظهارات مذکور تاکید کرده که «دولت دوازدهم اجازه نداد در کشور قحطی ایجاد شود»!؛ در حال حاضر وضعیت موجود اقتصادی، مردم را گلایه مند کرده و مردم با مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی دست به گریبان هستند. در این میان، اظهاراتی همچون «اگر دولت روحانی نبود، الان قحطی تمام ایران را گرفته بود» چیزی جز توهین به شعور مردم نیست.

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

 مقامات ارشد دولت روحانی از وعده «چرخش همزمان چرخ سانتریفیوژها و چرخ کارخانه ها» و «ایجاد آنچنان رونق اقتصادی که دیگر هیچکس به پول یارانه نیاز نداشته باشد» و «افزایش ارزش پول ملی» و...رسیده اند به اینکه «اگر ما نبودیم، ایران را قحطی فرا گرفته بود»!

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

 روحانی در خرداد ۹۲ در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری گفته بود: «مشکل در عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور ‌و بی‌ثباتی‌هاست...کشوری که در حساس‌ترین نقطه جهان قرار گرفته و دارای موقعیت ژئوپولوتیک و ژئواستراتژیک در منطقه است، درارای شاهراه شمال به جنوب است، دومین منبع گاز و نفت جهان است، مردم ما چرا در مشکلات معیشتی باشند؟ مشکل کجاست؟ مشکل از مدیریت آغاز می شود. مشکل از تصمیمات فردی شروع می شود، مشکل از عدم مشورت آغاز می شود».

دفاع روحانی از «پیروزی اخلاقی» در برجام!/ آیا دولت روحانی ایران را از جنگ و قحطی نجات داد؟

روحانی در ادامه گفته بود: «اگر امروز مشکلات اقتصادی داریم و اگر امروز گرانی و بیکاری وجود دارد، اگر امروز فساد اداری وجود دارد و اگر امروز ضربه بر اخلاق و فرهنگ در جامعه ما مشاهده می‌شود و اگر امروز روابط ما با جهان با مشکلات فراوان توأم است، همه و همه به خاطر این است که یک دولت کارآمد و یک مدیریت درست در تدبیر صحیح در کار انجام نگرفته است».

متاسفانه دولت آقای روحانی بجای ارائه کارنامه و گزارش عملکرد به مردم، همچنان مشغول کارنامه سازی و ارائه دستاوردهای خیالی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 63
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  38 0
  آقای روحانی تو اخلاق یاد نده...نمیگن اخلاق نمیخوام تو گفتی بالمره تحریم ها برداشته میشه تو بودی که همه چیز را فدای پول کردی نابود کردی اقتصاد را بعد گفتی در اخلاق عوضََ برنده شدیم. دوره سیاهت تموم شهدبا کرونا بری
  • IR ۰۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   13 0
   حتی آب خوردن مردم را به مذاکره گره زدند حالا که برجام شکست خورده و تحریم ها 10 برابر شده میگن کاپ اخلاق را بردیم !!!
  • IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   11 0
   برجامو پله کردند و ملتو ذله کردند دست بردار هم نیستن !
  • حجت MD ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   8 0
   و اذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض قالوا انما نحن مصلحون الا انهم هم المفسدون و لکنن لا تشعرون بقره 11-12 وقتی به انها( منافقین) گفته می شود که در زمین فساد نکنید می گویند که همانا ما اهل اصلاحات هستیم اگاه باشید که اینها همان مفسدون هستند
  • حجت MD ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   7 0
   اگر دولت روحانی جز بدبختی و ذلت و دروغ و فریب و اختلاس و حقوق های نجومی و تنبیل و ناکارمدی و بیکاری و گرانی و افسردگی و از این دست زشتیها چیز دیگری برای ملت بزرگ ایران اورده بگویند
  • IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   7 0
   خاطره تلخ این 8 سال سیاه و بلایی که اشراف اصلاح طلب بنفش سر زندگی مردم آوردن هیچگاه از اذهان پاک نمیشه
 • محمد IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  23 0
  واقعا دلم میخواد طرفداری این بشر و همتی از نزدیک ببینم واقعا چقدر رو دارن حلال حروم سرشون میشه
  • IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   13 0
   من دلم میخواد بدونم حامیان همتی و مهرعلیزاده وطنشان کجاست
  • DE ۰۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   13 0
   به قول خود جان کری اگر برجام نبود دیوار تحریم های ضد ایرانی فرو ریخته بود. برجام دستاورد اصلاح طلبان موجب افزایش عمر تحریم ها شد . در حقیقت اصلاح طلبان کاسبان تحریم هستند. فساد اقتصادی مهدی جهانگیری و حسین فریدون و داماد شریعتمداری و دختر نعمتزاده و دختر مظلوم وزیر آموزش پرورش قاچاقچی و .... ثابت میکند شرایط فعلی ایجاد شده با برجام برای اصلاح طلبان کاسبان تحریم بسیار مناسب برای رانت خواری و سوء استفاده هایشان بوده است."
  • IR ۰۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   0 19
   به عنوان طرفدار روحانی و همتی به شما توصیه میکنم احمدی نژاد را به خاطر بیاورید و انشالله که ۸ سال دیگر صحت و سلامت باشید و عملکرد دولت آیت الله رییسی را با شرایط امروز مقایسه کنید
  • IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   12 0
   پاسخ به 6:35 دوران احمدی نژاد به اذعان اکثریت مردم به مراتب از دوران روحانی بهتر بود. بلکه از نظر من از دوران های قبل از خود هم بهتر بود.
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  25 0
  مهر علی زاده اصلاح طلب مورد حمایت شبکه ضد ایرانی bbc قرار گرفت مردم مواظب باشن به کی رای میدن
  • DE ۰۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   10 0
   شما دکترا نداری و دروغ گفتی و شخص دروغگو نمیتواند کاندیدای راست جمهوری باشد و باید شورای شما را کنار بگذارد
 • محمدایوب IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  4 0
  شما در زمان انتخابات فرمودید هم باید چرخ اخلاق بچرخد. هم چرخ زندگی مردم درمناظرات چرخ اخلاق را چرخاندی ودر چرخ زندگی مردم آنقدر چرخید حال مردم داره ازت بهم میخوره انشاالله بعد انتخابات. در تالار پذیرایی دادگاه کاپ اخلاق اهدا خواهدشد
 • محمدایوب IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  26 0
  مثل اینکه دوباره تیر مذاکره به سنگ خورد ووین به بن بست برخورد. وبایدن حر. هم یزید ازاب درامد دوباره روحانی رفت سراغ اخلاق. درود برافتاب پرست
  • SE ۰۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   4 0
   دولت روحانی غرب را از وحشت پیشرفت هسته ای ایران نجات داد به قیمت خالی شدن سفره مردم ایران. حالا پیدا کنید پرتقال فروش شاگرد که بوده است
 • mojtaba SE ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  8 0
  خوب آدرس غلط بنام اخلاق میده ,بجای جواب دادن به تخریب کردن معیشت مردم و پول ملی..درسش رو خوب بلده اما رسوا شده...پاینده ابر قدرت ایران پاینده رهبر
 • IR ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  21 0
  هیچ جنگی نمی توانست به اندازه دولت نکبت بار روحانی به ایران و مردمش خسارت وارد کند
 • IR ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  13 0
  در دوران روحانی سایه ی جنگ بیش از دیگران آنقدر که آمریکا جرئت کرد حاج قاسم که یک فرمانده ی عالی رتبه ی ایران بود و محبوبترین فرد منطقه بود را ترور کند یا عربستان جرئت کرد چند صد نفر از زائران ما رو شهید کند.
 • SE ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  16 0
  باشه، خودتان را اذیت نفرمائید! ما ملت فهمیدیم مرام شما چیه. بدست آوردن جام اخلاق توهمی به قیمت خالی کردن سفره مردم. لذا من میگم تف ملت به آن جام اخلاق
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  13 0
  چوپان دروغگو رو سفید شد!!!!!
 • ایرانی US ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  15 1
  این دولت بزرگترین خیانت روبه مردم کرده بابی کفایتیشون بابی تدبیریشون باکولی دادن به بیگانگان.
 • IR ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  19 0
  کی میروی حالم از خودت ودروغهات بهم میخوره
 • IR ۲۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  13 2
  باشه حالا انقدر حرص نخور پوستت خراب میشه
  • IR ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
   5 0
   منظورم پوست جناب روحانی بود
 • IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  14 0
  خدالعنت کند کسانی که خون شهیدان راپایمال ومال این مردم راچپاول می کنند
 • مهدی IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  12 0
  اخلاق؟!
 • سید فروزان CH ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  3 0
  بیچاره درست میگفت ، رونق اقتصادی راه انداخت ، یک مرحله آن هیجده میلیارد دلار و ۶۰ تن طلا را ریخت در جیب آن پنج درصدی که هنوز طرفدار ایشان هستند ،‌مابقی مردم هم رعیت هستند ،نه سواد دارند و نه میفهمند ونه زبان دنیا را بلد هستند کلا ما بی انصاف هستیم ، که قضاوت بد میکنیم در مورد ایشان ، مظهر اخلاقیت هم برادر ایشان و برادر جهانگیری هستند که جرمشان استفاده از رونق اقتصادی بوده
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  3 0
  بابا ملت ما اخلاق و شکست اخلاقی آمریکا رو میخاد چکار کنه وقتی ما آمریکا رو تو منطقه شکست دادیم پیروزی اخلاقی دولت شما شد دلار 30 تومنی و پراید 140 ملیونی و صف مرغ و گوشت 120 تومنی و تورم کمرشکن و فقر مردم و بدبختی مردم.پیروزی اخلاقی شما شد نابودی صنعت هسته ای کشور و اخراج هزاران دانشمند هسته ای و نابودی رشته ریاضی.باز بگووپیروزی اخلاقی بابا مرد حسابی ما در همه نقاط در مقابل آمریکا پیروز شدیم به جز در برجام که باختیم بدم باختیم که اونم حاصل کار جنابعالی بود وگرنه این ذلت و واین توافق ننگین و خفت بار رو نمیپذیرفتیم
 • امیرو IR ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  6 0
  همه یه طرف خنده ژکوند آقایان یه طرف.اگر خوب دقت کنید دارند به ریش ما می خندند.
 • علی IR ۲۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  5 0
  پیروزی اخلاقی واسه مردم مسکن و غذا نمیشه ، والا بخدا تا الان اینجوری ندیده بودیم
 • IR ۲۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
  1 3
  روحانی و کلا اصلاحات عمر نظام رو بیشتر کرده
 • GB ۰۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  6 0
  امیدوارم روحانی و همدستانش ( ظریف ، زنگنه ،آخوندی ....) را در ... ببینیم زودتر.
 • IR ۰۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  3 0
  جنگ اقتصدی ما را از ضعف ها قافل نمیکند.
 • DE ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  3 0
  من هَزار بار گفتم برجام برای گرفتن پیک اخلاق بود منظور کاپ اخلاق بود .ما نشان دادیم که حاضریم ملت و سرمایه ها و آینده جوانان و تولید نسل و همه منابع خود را فدا کنیم که جلوی امریکایی ها به بداخلاقی متهم نشیم .ما رعیتی بیش نیستم و بایستی در مقابل ارباب و کدخدا تعظیم کنیم. با دیدن اخلاقِ ما ،امریکا هم شرمنده میشه تحریمها را بر میدارد وگرنه هیچگاه صحبت ا ز لق کردن تحریمها نبود. آمریکاییها که تحریمها را آوردند خودشون برن تحریمها را بردارن اصلن لق کردن تحریم کار ما نیست به ماچه.
 • DE ۰۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  4 0
  کدام بیعقلی میتونه ادعا کنه برجام بنفع ایران بود؟ به قول خود جان کری اگر برجام نبود دیوار تحریم های ضد ایرانی فرو ریخته بود. برجام دستاورد اصلاح طلبان موجب افزایش عمر تحریم ها شد . و حالا مشخص شده که اصلاح طلبان کاسبان تحریم هستند. 4/8 میلیارد دلار ارز گم شده را اصلاح طلبان چه کردند؟
 • IR ۰۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  2 0
  جناب روحانی طنز تلخ تاریخ که جنابعالی صنعت هسته ای ایران رو ویران کردی حالا سخن از پیروزی اخلاقی در برابر غرب و آمریکا میزنی !!!! خسته نباشی ! الله برکت الله ...
 • IR ۰۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  2 0
  دقیقا بیاد حرفای معاویه افتادم گرچه مشرق سانسور خاهد کرد .والله درباطنم بیاد معاویه وسیاسات او در مدیریت افتادم . الحق که خیلی وقیحانس .که ابو نون مردم وهمه چیز ایرانو ببرجام گره زدند والله همه عقلا واندیشمندان بیغرض میدونستند که امریکا بوعدش عمل نخاهدکرد .بخدا قسم بابچهام مرافعه داشتم سراین برجام .گفتم امریکا دهمین باره که بارشو باکمک اینها بمقصد رسونده .موضوع رضایت عمل بخاسته اربابه .نه رفع تحریم .والله ظریف حتی یکبارم متن برجامو نخوند. چون بنا نبود بخونه ودقت کنه . هدف همین= نابودی هسته ای بود .
 • مهدی IR ۰۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  1 0
  جالبه بدونید همون قطعنامه هایی که مثلا فرض کنیم لغو شده واسه سالهای ۸۲ و ۸۳ بوده که خاتمی رییس جمهور و حسن روحانی دبیر شورای امنیت ملی و مسئول مذاکرات بوده!!!!! منتشم سر انقلاب میذاره
 • mojtaba SE ۰۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  2 0
  این روحانی یک منبعرعالی است باهزاران دلیل و مدرک. اما برای من یک موضوع جالب است.که چطور این روحانی با هزارها تظاهر خودش رو انقلابی و استقلال طلب و فدائی جمهوری اسلامی جا میزد,اما حالا بی پروا میگه اسثقلال رو بدید بره و تقابل با غرب نکنید و به مذاکره و فروش ایران ادامه دهید و شده کاملا ضد نظام و امام خامنه ای,در حالیکه هم ارباباش و هم خودش میدونه که کاری از پیش با دروغهای نوکرانه خودش نمیبره!؟؟چرا مشرق؟
 • محمد IR ۰۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  1 0
  روحانی در خرداد ۹۲ در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری گفته بود: «مشکل در عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور ‌و بی‌ثباتی‌هاست...کشوری که در حساس‌ترین نقطه جهان قرار گرفته و دارای موقعیت ژئوپولوتیک و ژئواستراتژیک در منطقه است، درارای شاهراه شمال به جنوب است، دومین منبع گاز و نفت جهان است، مردم ما چرا در مشکلات معیشتی باشند؟ مشکل کجاست؟ مشکل از مدیریت آغاز می شود. مشکل از تصمیمات فردی شروع می شود، مشکل از عدم مشورت آغاز می شود». اینهارو به خودت بگو
 • IR ۰۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  1 0
  لعنت
 • مرتضی IR ۰۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  2 0
  ایشان هنوز در دل مردم نیست و در دنیای دیگری زندگی میکند! همیشه فکر میکردم که یک رئیس جمهور با اینهمه استرس مسئولیت چطور میتواند راحت شب سر بالین بگذارد، اما الان که حرفهای ایشان را میشنوم کاملا حس میکنم که آسوده خاطر هستند گویا درد مردم و صدای غصه ملت تاکنون به گوششان نرسیده!
 • هموطن IR ۰۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  2 0
  روحانی خودش که اخلاق و نزاکت رو باخته ...بدم باخته ....حالا دم از اخلاق میزنه ...سرمایه مملکت ۸۵ میلیونی رو به باد داده تا از اخلاق البته با توهم و روانپریشی دفاع کنه ....... خدا شفات نده .....بمیری الهی
 • پیمان IR ۰۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  4 0
  خبر ممنوع الخروجی و نیز احتمال محکوم شدنشان انها را چنان اشفته کرده که نمی تانند عصبانیت خودشانه پنهان کنند و از روی اشفتگی دست به تحریفهای اشکاری زدند که بیش از گذشته بین عموم مردم رسوا شدند
 • IR ۰۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  4 0
  روحانی : النار و لا عار !!!
 • سیدعلی IR ۰۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  2 0
  تنزل تدریجی روحانی از اهداف برجام ،او از رفع بالمره ویکجای تمامی تحریمها حالا رسیده به کاپ اخلاق مگر ما با برجام قرار بود درس اخلاق به کسی بدهیم؟
 • الخائنو خائف IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  2 0
  آیا نوکر غرب بودن و فروختن ملت و مملکت به بیگانه و زانو زدن در مقابل پست‌ترین کشورهای خون آشام دنیا مثل امریکا و انگلیس پیروزی اخلاقی محسوب میشه؟ رئیس جمهور فعلی ایران و اکثر وزراش که جهتشون، راهشون، گفتارشون، خط فکری و اقداماتشان همه در راستای خوش خدمتی به جبهه استکبار خصوصا انگلیس و امریکاست آیا حق دارن از اخلاق صحبت کنن؟
 • حجت MD ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  1 0
  و اذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض قالوا انما نحن مصلحون الا انهم هم المفسدون و لکنن لا تشعرون بقره 11-12 وقتی به انها( منافقین) گفته می شود که در زمین فساد نکنید می گویند که همانا ما اهل اصلاحات هستیم اگاه باشید که اینها همان مفسدون هستند
 • IR ۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  3 0
  روحانی بهتره اسباب هاشو جمع کنه خصوصا تشک خوش خواب و وسایل سونا جکوزی و ...! موقع تحویل منزل به صاحب خونه اصلی رسیده! قرارداد اجاره اش هم به بهیچوجه تمدید نمیشه!!
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
   0 0
   پنکه مخصوصش یا ت رفته ...
 • محمدایوب IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  1 0
  آن عزیزانی که به حرفهای صدمن یک غاز این ارباب وعده ها عمل کردند ودرحق آنها که متوجه دروغگویی این ابو کذاب شدند ورای ندادند. وان نمایندگان عزیزوفهیم که در مجلس با زدوبند لاریجانی با روحانی مخالفت کردند وبه انواع تهمت کاسبان تحریم. ودلواپسان. متهم شدند. آنان که رای دادند. بیایید جبران کنید به پس مانده های مرحوم ....وکپی روحانی مملو از دروغ ونفاق همتی ومهر علیزاده. رای ندهید. به رییسی ساده زیست وراستگو. وباخدا رای دهید و بدانید. خدا به کسانی که به اوتوکل کنند یاری میکند وبه بدبختان که کاسه گدایی درب خانه کدخدا دست دارند ذلیل و خوار خواهد کرد که ذلیل شدند اما آنقدر پررو هستند که کاسه گدایی را کاپ اخلاق جا میزنند. به امید پیروزی
 • DE ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  5 0
  روحانی هم با نام خود و هم با لباس خود آبروی روحانیت مردمی و مومن و انقلابی ایران را برد. لذا او باید باز نام قبلی خود فریدون را برگزیند. برای ترمیم این خسارت بزرگ ما ملت به جناب رییسی سید بزرگوار دشمن ستیز و عادل و پیگیر حق مردم و بلای جان رانتخواران و دزدان و شیتطل بگیران و وطنفروشان کدخدا پرست رای میدهیم.
 • محمدایوب IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  3 0
  فرماندهی محترم قرارگاه مرغ احتراما به استحضار میرساند باتوجه به تامین ارز مورد نیاز جهت نهادهای لازم ودراختیار قراردادن اقوام و خویشان وافراد قبیله بزودی خریداری ووارد گمرک خواهد شد وپس از دعوا ودگیری وزارتخانه های صمت وکشاورزی درسال آینده در اختیار مرغداران قرار خواهد گرفت استدعا داریم دستور فرمایید ژنرالهای فرمانده صمت وکشاورزی به مرغان دستور دهند تا رسیدن نهاده وغذا به تخم گذاری ادامه دهند. به انهاواطمینان دهند درپایان مورد تشویق وصدها سکه ومدال لیاقت تقدیم یکایک آنها خواهد گردید مانند تخم دوزرده جناب ظریف وعراقچی وصالحی ودهقان. وووو علی برکت الله
 • احمد IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  0 0
  کاش از پیروزی اخلاقی درانتخابات دوره دوازدهم هم یاد می کرد!
 • ناصر IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  3 0
  تا بحال دولتی ترسو تر از دولت روحانی ندیده ایم ،ترسو ،دروغگو ، دزد ، و...
 • رضا IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  2 0
  تو سفره که چیزی نیست مردم چی بخورند اخلاق؟
 • IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
  0 0
  ۱۰۰در صد
 • محمدایوب IR ۰۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
  2 0
  یک فرانسوی تو گوش ماکرون زد 18ماه زندانی به او دادند حاضرم توگوش روحانی بزنم. 10سال زندان برم چون 80میلیون آدم خوشحال وعشق میکنند ودلشان خنک می‌شود
 • محمدایوب IR ۰۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
  1 0
  پس آن برد بردی که میگفتی این بود. آمریکا هم کاپ اخلاق رابرد چون برد برد است البته شاید ما کاپ گرانی وکمرشکنی مردم رابردیم. آنها آمریکاییان واروپاییان هم کلای مارابردند این شد برد برد روحانی
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱
  1 0
  شما خواهشا صحبت از خلاق و راستی نکنید این ۸ سال با کارهاتون فاصله طبقاتی را چند برابر و مشکلات زیادی را ایجاد کرده اید . اااا امریکا و انگلیس و فرانسه بد بود؟ چه عجب تو که از روز اول تعامل با دنیا....
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
  0 0
  شما که در انتخابات گفتن دروغ تخریب رقیب فریب. نیرنگ کاپ اخلاق را از همنوعان امریکاییتان ربوده بودید ودست شیطان را از پشت بسته بودید نیازی بهاین پیروری خیانتبار اخلاقی نداشتید شیطان از رفتار شما شرم میکند
 • DE ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
  1 0
  کی به تو گفت بروی با 5 گرگ مذاکره بکنی؟ بقیه کشورهای جهان کشک هستند؟ کی می رود با گرگ ها مذاکره میکند؟ مگر حقوق تمام کشوره در معادله ان پی تی مشخض نشده؟ پس مذاکره یعنی چه؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس