کد خبر 1228959
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان برزیلی از ۱۷ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با افزایش بیش از ۵۲ هزار مبتلای جدید در کشور برزیل، شمار مبتلایان این کشور از ۱۷ میلیون نفر فراتر رفت.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۷۴ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۷۶۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۵۷۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۵۸ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۹۳۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۳ هزار و ۵۴۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۸۶۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۱۳ هزار و ۵۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۹۱ هزار و ۲۲۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۸۸ هزار و ۱۷۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۳۵۳ هزار و ۵۵۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۵۲ هزار و ۴۴۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۷ میلیون و ۳۸ هزار و ۲۶۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۴۷۷ هزار و ۳۰۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۷۱۹ هزار و ۹۳۷، ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۲۳۶، ۵ میلیون و ۱۴۵ هزار و ۸۴۳، ۴ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۴۴۲ و ۴ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۵۹۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۴ میلیون و ۸ هزار و ۷۷۱ مبتلا و آلمان نیز با ۳ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۵۹۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۲۸ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۸۶۳، ۲۷ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۱۹۸ و ۱۵ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۷۱ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , کشور برزیل ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس