کد خبر 1228182
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹
مقاومت

با تهدید مقاومت فلسطین نسبت به تصمیم شهرک نشینان صهیونیست برای تجاوز به مسجدالاقصی، رژیم صهیونیستی مجوز راهپیمایی شهرک‌نشینان در شهر قدس را لغو کرد.

به گزارش مشرق، رژیم صهیونیستی در حال جعل مناسبت های جدید برای خود این بار مناسبت بی پایه جدیدی را به نام عید پرچم جعل کرد. روز یکشنبه، جمعیت های تندرو شهرک نشینان صهیونیست را به برگزاری راهپیمایی پرچم در روز پنج شنبه این هفته دعوت کردند. رسانه های رژیم صهیونیستی روز یکشنبه نوشتند، پلیس این رژیم با برگزاری این راهپیمایی موافقت کرده است. شهرک نشینان صهیونیست قصد داشتند به بهانه این مناسبت جعلی صحن های مسجدالاقصی و محله های اطراف مجموع الاقصی را محل تجاوزات و عربده کشی های تازه خود قرار دهند.

 خط و نشان مقاومت

با اعلام جریان های تندروی صهیونیست برای برگزاری مراسم مجعول «راهپیمایی پرچم» مقاومت بار دیگر پیام هشدار آمیز خود را به صهیونیست ها ابلاغ کرد. در این زمینه ابتدا روز دوشنبه خلیل الحیة، عضو دفتر سیاسی حماس طی اظهاراتی گفت: اشغالگران با اعلام برگزاری مراسم جدید «پرچم» و تجاوزات جدید در محله شیخ جراح می خواهد حوادث جدیدی را خلق کند. به طرف های میانجی صراحتاً می گوییم اکنون زمان آن است که جلوی این اقدام را بگیرند. به اشغالگران ، طرف های میانجی و همه دنیا نسبت به برگزاری راهپیمایی «پرچم» در قدس و مسجدالاقصی هشدار می دهیم. امیدواریم این پیام واضح باشد و روز پنجشنبه مثل روز 11 می 2021 نشود.

در همین زمینه «یحیی سنوار»، فرمانده جنبش حماس در نوار غزه درباره تجاوز مجدد رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی هشدار داد و تأکید کرد که اگر صهیونیست‌ها بار دیگر به مسجدالاقصی بازگردند، مقاومت «زمین و زمان را بر سرشان خراب می‌کند».

اختلاف نظر و هشدار مقامات رژیم صهیونیستی

با انتشار هشدارهای مقاومت نسبت به تجاوزات شهرک نشینیان صهیونیست در داخل محافل سیاسی رژیم صهیونیستی به شدت اختلاف نظر به وجود آمد. گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، با ارسال نامه ای به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی با حساس توصیف کردن وضعیت قدس در شرایط کنونی در عرصه بین الملل خواستار لغو راهپیمایی پرچم یا تغییر محل برگزاری آن از «باب العامود» قدس به محل دیگری شد. در همین حال ایتمار بن گفیر، نماینده حزب صهیونیست دینی در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرد می خواهد در محله اسلامی قدس قدم بزند حتی از اگر اجازه ندهند راهپیمایی پرچم برگزار شود. در مقابل وی «اورنا باربوایی» رئیس کمیته امنیت و امور خارجه کنست در مخالفت با برگزاری راهپیمایی پرچ گفت عدم سیاستمدار کوتوله می خواهند پرچم های دولت را برای تحریک مخالفان و شعله ور کردن منطقه به کار گیرند.

مخالفت و هشدار آمریکا

در سوی دیگر مقاماتی از ایالات متحده از واشنگتن اعلام کردند: ایالات متحده از نزدیک حوادث مربوط به راهپیمایی رقص پرچم را تحت نظر دارد و از اسرائیل می خواهد از اتخاذ تصمیماتی که به متزلزل شدن ثبات منطقه می انجامد و به کارگیری تلاش هایی که هدفش از بین بردن آرامش است اجتناب کند.

لغو مراسم مجعول وتشدید اختلاف

در پی این هشدارها، و اختلاف نظر جدی بین مقامات امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی در خصوص اینکه این راهپیمایی می تواند به جنگی جدید با نوار غزه ختم شود، عصر روز دوشنبه مقامات رژیم صهیونیستی اعلام کردند بازرش کل پلیس این رژیم مجوز برگزاری راهپیمایی مشهور به پرچم را لغو کرده است. لذا این راهپیمایی برگزار نخواهد شد.

با اعلام این خبر جریان های مذهبی و افراطی به شدت با این مسئله مخالفت کردند و لغو راهپیمایی پرچم را تسلیم شدن در برابر مقاومت خواندند.

تثبیت بازدارندگی مقاومت

با لغو راهپیمایی مجعول «رقص پرچم» در رژیم صهیونیستی که با هدف تجاوز به صحن های مسجدالاقصی و ایجاد مزاحمت برای ساکنان فلسطینی محله های اطراف مسجدالاقصی طراحی شده بود رژیم صهیونیستی طی کمتر از یک ماه با تهدیدات مقاومت از سومین تصمیم خود نیز عقب نشینی کرد. این همان معنای تغییر معادله بازدارندگی به نفع مقاومت بود که اقدام پیشدستانه مقاومت در جنگ اخیر غزه به نفع مقاومت فلسطین ایجاد کرد.

این اقدام نشان داد اولاً رژیم صهیونیستی جز زبان مقاومت را نمی فهمد و با هر زبان دیگری با آن سخن گفته شود ، به آن گوش نخواهد داد. ثانیاً ، با استمرار مقاومت و تغییر معادله بازدارندگی حالا صهیونیست ها در یک سرازیری سقوط قرار گرفته اند که یا باید به خواسته های مقاومت تن دهند یا آنکه ضربه ای سنگین را متحمل شوند که تاب تحمل آن را ندارند و این مسیر نتیجه ای جز آزادی فلسطین و تحقق حقوق فلسطینیان ندارد که ان شاء الله به زودی محقق خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس