پورابراهیمی

رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در عین حالی که باید مذاکرات را مبتنی بر منافع کشور را دنبال کنیم، نباید حل مشکلات اقتصادی را به آن پیوند زد.

به گزارش مشرق، محمد رضا پورابراهیمی رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی (شانا) پیش از ظهر امروز(دوشنبه ۱۷ خرداد) در نشست مشترک کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با کمیته‌های استانی سراسر کشور این شورا اظهار داشت: امروز نزدیک به ۱۵ هزار نفر فقط اعضای کمیته اقتصادی در سراسر کشور هستند، افرادی که یا فعالیت اقتصادی دارند یا تحصیلات تخصصی در حوزه اقتصاد دارند یا استاد دانشگاه هستند که این ظرفیت بزرگ برای نظام است، با این تیم یک ساختار بزرگ و گسترده در کشور تدارک دیده شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، عنوان کرد: تقریباً اکثریت نمایندگان مجلس از کاندیداهای شورای ائتلاف در انتخابات مجلس هستند؛ اکنون این ظرفیت که با حضور نمایندگان مجلس، فعالان اقتصادی، اساتید دانشگاه و چهره‌های دیگر در حوزه اقتصاد در خدمت ستاد انتخاباتی شورای ائتلاف و آیت الله رئیسی است.

پورابراهیمی تصریح کرد: این ظرفیت تنها برای انتخابات ریاست جمهوری نخواهد بود و آمادگی این وجود دارد، ظرفیت و توان کارشناسی کمیته اقتصادی در اختیار کاندیداهای شوراهای شهر، میاندوره‌ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلانی قرار گیرد.

وی ابراز داشت: کشور اکنون با بحران‌ها و مشکلات متعددی مواجه است و امیدواریم با اتکا به این ظرفیت و توان کارشناسی که ایجاد شده مشکلات کشور حل شود.

رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، ادامه داد: یکی از موضوعات مورد بحث، بحث گروه ویژه اقدام مالی یا FATF است؛ اگر چه سعی شده است مشکل آن را حل شود، اما باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی را در اولویت قرار داده و تقویت کرد تا اثرگزاری عوامل خارجی تاحد ممکن کاهش یابد.

پورابراهیمی اظهار داشت: برای برون رفت از شرایط کنونی در اقتصاد کشور، نیازمند اقدامات خیلی خاص نیستیم، فقط اگر آنچه که به عنوان راهکارهای علمی و تخصصی توسط دلسوزان نظام در طول این سالها ارائه شده است، مورد توجه و استفاده قرار گیرد، مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: ادبیات ما هم یک ادبیات کاملا تخصصی است، نگاه سیاسی به حوزه اقتصاد حتما موجب مشکلاتی می شود و قطعا مسیر کشور را متفاوت خواهد کرد.

رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف تاکید کرد: نگاه ما در حوزه اقتصادی نگاه مبتنی بر رویکرد کاملا تخصصی و حرفه ای و با اجماع نظر متخصصان شکل گرفته است. طی سالهای گذشته مشکلات کشور به مذاکرات گره زده شد، اقتصاد ایران را شرطی کردند و به جای اینکه اقتصاد ایران را با رویکرد توانمندی‌های داخلی به منصه ظهور برسانند به سمت اقتصاد شرطی سوق دادند.

وی ادامه داد: با صراحت اعلام می‌کنم مجموعه جریان انقلاب در کشور بدون اتکا به مذاکرات، احقاق حقوق کشور را دنبال خواهد کرد و همچنین ذره ای از منافع ملی در مذاکرات کوتاه نخواهد آمد و موضوعات اقتصادی کشور را نیز نباید به مذاکرات گره زد.

رئیس کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: تمامی توان کمیته اقتصادی و کانونهای ملی و استانی شانا در خدمت جریان انقلاب و بخصوص آیت الله رئیسی قرار دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس