بایدن: تحریم نورد استریم ۲ به ضرر رابطه آمریکا-اروپا است

رئیس جمهور آمریکا مدعی است اگرچه هرگز موافق پروژه نورد استریم ۲ نبوده است؛ اما در شرایطی که این پروژه عملاً رو به اتمام است؛ تحریم بیشتر آن فقط به ضرر رابطه واشنگتن و اروپا تمام خواهد شد.

به گزارش مشرق به نقل از ایتارتاس، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا می گوید پروژه «نورد استریم ۲» خط لوله انتقال گاز طبیعی از روسیه به اروپا، تقریباً تکمیل شده و او به این نتیجه رسیده که در این مقطع زمانی، تحریم شرکتِ عامل پروژه، تاثیری منفی بر رابطه واشنگتن و متحدان اروپایی خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:

بایدن به دنبال معافیت تحریمی در نورد استریم

این در حالی است که وی مدعی شد از همان ابتدا با این پروژه که به زعم آمریکایی ها ترفند روسیه برای تهدید امنیت انرژی قاره سبز است، مخالف بوده است.

آمریکا، چهار روز پیش، سه نهاد و ۱۳ کشتی روسیه را به بهانه همکاری در پروژه احداث خط لوله گاز نورد استریم ۲ به فهرست تحریم‌های خود افزود.

هدف از این اقدام جلوگیری از ساخت خط لوله در کف دریای بالتیک و حراست از منافع اوکراین از محل دریافت حق‌الزحمه انتقال گاز از خاک این کشور است.

با این حال، شرکت عامل اجرای این پروژه که «ماتیاس وارنیگ» رئیس آن از متحدان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به شمار می رود؛ از تحریم معاف شد.

آلمان یکی از سرمایه گذاران اصلی نورد استریم ۲ است که حتی در بحران روابط دیپلماتیک با مسکو، حاضر به چشم پوشی از منافع اقتصادی این پروژه نشد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس