روحانی نمایه

رئیس جمهور با بیان اینکه از هر اقدامی که سلامت مردم را در انتخابات به خطر اندازد باید جلوگیری شود، به همه گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخابات توصیه کرد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش مشرق، جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، بعد از ظهر سه شنبه در حضور رئیس جمهور برگزار و در این جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی، کمیته‌های بهداشت و درمان، اجتماعی- امنیتی و اطلاع‌رسانی و تبلیغات گزارش‌های خود را در خصوص وضعیت شهرها از نظر ابتلا، کنترل و مهار موج چهارم و همچنین اقدامات و نظارت‌های انجام شده در زمینه اجرای پروتکل‌های بهداشتی ارائه کردند.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی کمیته بهداشت و درمان در خصوص وضعیت شهرهای کشور، خوشبختانه روند مهار موج چهارم و روند نزولی ابتلا و فوت در همه استان‌ها و شهرهای کشور طی روزهای گذشته ادامه دارد، اما در عین حال رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برای مواجه نشدن به موج جدید بیماری همچنان مورد تاکید است.

در ادامه این جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گزارش مبسوطی از تدوین دستورالعمل پروتکلی ویژه برای انتخابات ۱۴۰۰ و فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای این انتخابات ارائه کرد که براساس این گزارش مواردی مشخص از اقتضائات و الزامات بهداشتی و پروتکلی برای هر مرحله از انتخابات تهیه و تدوین شده است.

بر اساس این گزارش در تدوین دستورالعمل مربوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در انتخابات و تبلیغات نامزدها که با همفکری و مشارکت کمیته بهداشت و درمان تهیه شده است، جنبه‌های عمومی مربوط به مردم و رعایت موارد خاص در ارتباط با ستادهای انتخاباتی نامزدها در همکاری قرارگاه عملیاتی با ستاد اجرایی انتخابات و ستادهای تبلیغاتی نامزدها، به تفکیک مشخص و بر اجرای آن تاکید شده است.

 روحانی در این زمینه به قرارگاه عملیاتی و کمیته‌های بهداشت و درمان و تبلیغات و اطلاع رسانی دستور داد نسبت به اجرای دقیق دستورالعمل تدوین شده و اطلاع‌رسانی سریع، دقیق و شفاف در این زمینه با جدیت و قاطعیت اقدام کنند.

روحانی با تاکید بر اینکه تضمین سلامت مردم نقش مهمی در افزایش مشارکت و شکوه انتخابات خواهد داشت، اظهار داشت: مردم باید اطمینان داشته باشند که در مراحل مختلف تبلیغات نامزدها و برگزاری انتخابات سلامت‌شان تضمین شده است. همه سعی و تلاش ما هم باید این باشد که همه امور مربوط به انتخابات به گونه‌ای انجام شود که حفظ جان و سلامت مردم در اولویت اصلی باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه از هر اقدامی که سلامت مردم را در انتخابات به خطر اندازد باید جلوگیری شود، به همه گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخابات توصیه کرد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت اصلی برنامه‌های تبلیغاتی و فعالیت‌های خود قرار دهند.

روحانی با تاکید بر ضرورت رعایت قانون و دستورالعمل‌ها، افزود: رعایت قانون از سوی نامزدهای انتخابات و همه کسانی که دغدغه آن را دارند، می‌تواند به ارزیابی مردم از صحت گفتار نامزدهای انتخاباتی در وفاداری به قانون و نحوه مدیریت کشور در آینده کمک کند.

در همین رابطه، کمیته بهداشت و درمان با توجه به رصد فضای سیاسی کشور و فضای خاص انتخاباتی حاکم بر جامعه طی روزهای آینده و با تاکید بر اینکه موفقیت در مقابله و مهار کرونا نیازمند آرامش در فضای عمومی کشور است، از ستاد ملی کرونا درخواست کرد با تصویب مصوبه‌ای از صاحبنظران سیاسی، ستادهای انتخاباتی و هواداران نامزدها، خواسته شود که بحث کرونا، مقابله با این بیماری و موضوع واکسیناسیون را سیاسی نکرده و از اظهارات متناقض و بعضا هدفدار در این زمینه خودداری کنند.

روحانی در این زمینه با تاکید بر اینکه سلامت مردم یک موضوع کاملا غیرسیاسی است، از همه جناح‌های سیاسی و نامزدهای انتخابات خواست سلامت مردم را وارد مناقشات سیاسی نکرده و اجازه دهند کادر درمان و مدافعان سلامت، ماموریت اصلی خود را که همان حفظ جان و سلامت جامعه است، به خوبی و بدون دغدغه انجام دهند.

سرعت‌گیری واکسیسناسیون براساس اولویت‌های تعیین شده در سند ملی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه از سوی کمیته بهداشت و درمان بود و در گزارشی از روند واکسیناسیون اعلام شد که تا آخر همین هفته سالمندان بالای ۷۵ سال واکسن خود را دریافت خواهند کرد و از صبح پنج شنبه کار واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا آغاز می‌شود که با ادامه این روند تا پایان خرداد شاهد اتمام واکسیناسیون سالمندان و افراد دارای بیماری‌های خاص خواهیم بود.

کمیته بهداشت و درمان همچنین با اعلام ورود دو میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن از روز گذشته تا امروز و ادامه این روند در هفته‌های آتی، از سرعت‌گیری واکسیناسیون طی روزهای آینده در کشور خبر داد که رئیس جمهور در این رابطه با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات انجام شده بار دیگر بر شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق و سریع در زمینه واکسیناسیون تاکید و برخورد جدی با متخلفان در این زمینه را ضروری دانست.

روحانی بار دیگر با تاکید بر حمایت همه جانبه از تولید واکسن داخلی، ابراز امیدواری کرد که با ورود واکسن‌های تولید داخل روند قطع زنجیره بیماری و ویروس شتاب گیرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
  2 0
  موقع انتخابات پیک کاهش پیدا می کنه و یک هفته مانده به محرم و صفر پیک پنجم شروع میشه
 • IR ۲۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
  3 0
  خدا ازت نگذره..خدا ذلیلت کنه انشالله به زودی زود از کل دنیا محو بشی
 • IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
  4 0
  هراسشان از نقد مدیریت کرونا قشنگ مشخصه. اتفاقا جریان انقلابی باید دست بذاره رو چیزی که مردم منتظر شنیدنش هستند. مدیریت کرونا و مدیریت اقتصاد.
 • IR ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
  4 0
  برو تو قرنطینه دیگر در نیآ
 • حسین IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  4 0
  تو فقط برووووووووووووووووووووووووو
 • مهدی IR ۰۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  4 0
  انشاءالله در آینده نزدیک همون یکی یکی، محاکمه و مجازات خواهید شد!
 • IR ۰۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  5 0
  اینجا که احتمالاً از محاکمه و دادگاه فرار خواهی کرد اما دادگاه الهی در انتظارت است
 • رضا IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  4 0
  یک روز میگه امام رضا ع رو سیاسی نکنید روز بعد انتخابات رو سیاسی نکنید بعدش کرونا رو سیاسی نکنید بعدش قیمت مرغ . شکر . ......حال ملت از این جمله تکراری بهم میخوره هرکسی حرف بزنه این میگه سیاسیش نکنید ما بهترینیم
 • DE ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  4 0
  جناح‌های سیاسی و نامزدها از سیاسی کردن کرونا پرهیز کنند.ما خودمون با کرونا جلسه گذاشتیم بررسی ش کردیم باهاش مذاکره کردیم خواسته هاش رو گوش کردیم . کرونا حاضر شد به شرط اینکه شما یک نفر را انتخاب کنید که دقیقا مانند کرونا اقتصاد ایران را فلج کند آنوقت کرونا برای یک دوره 8 ساله از ایران میره بیرون. لذا ما به دالای لاما رای میدهیم
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  3 0
  یه نفر چرا نیست جلوی دهن این ..... بگیره.حرف نزنی نمیگن لالی.43 ساله تو پیکره این نظام مقدس کثیف کاری میکنی.اگه امثال تو نبود بخدا الان بهترین مملت رو داشتیم.برو ...برو ....برو فقط برو. حیف اینجا نمیشه کلمات مناسب و شایسته شما نوشت.
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  2 0
  یکی اینو از مملکت اخراج کنه.بره همون اروپا(اونجارو به گند بکشونه) که عاشقشه.این اگه ریاستشم تموم بشه میره مجمع اونجارو هم به گند میکشونه.بخدا مملکت و نظام خوبی داریم این زالو و امثال این همه چی رو به گند کشوندن
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  1 1
  این نظام مقدس را امثال شما به ..... کشیدن.شما در نهایت پررویی از مردم کشورت سوء استفاده کردی.ای کاش یه فیلتری بود که افراد مثل تو را که دارن توی این مملکت خرابکاری میکنن شناسایی میکرد.دزدی،ریاکاری،دروغ،فساد و هر چه پلشتی هست را در این سطح کلان ما دیدیم و برای عبرت آیندگان بازگو خواهیم کردامید وارم یک نفر پیدا بشه و ریشه شما را از بیخ بکنه.
 • ش. AE ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
  1 0
  جناب ریس جمهور همانطور که آقازاده های شما و دولت شما جیب هاشون پر کردن در واکسن هم خط اول هستن خدا لعنت کنه این بی تدبیری را