کد خبر 1218565
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
بورس نمایه

افراد حقیقی در بورس امروز ۴۶۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام فملی بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۴۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۳۳۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۴درصد یعنی ۷۸۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۰درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» و  «قند و شکر» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

بیشتر بخوانید:

پایان کار قرمز بورس؛ افزایش شیب نزولی شاخص

سه نماد «فملی»، «فولاد» و «وامید» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «میدکو»، «کاما» و «فروی» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری ملی صنایع مس ایران حدود ۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه با برتری حدود ۱۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۴نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۷۰میلیارد تومان بود.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha