حامیان مطبوعات حمله موشکی رژیم صهیونیستی به ساختمان رسانه‌ای غزه را محکوم کردند

حامیان و فعالان مطبوعاتی حملات رژیم صهیونیستی به یک ساختمان رسانه‌ای در نوار غزه را به شدت محکوم کردند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، مقام ها و مدیران ارشد آسوشیتدپرس، الجزیره و سایر رسانه های خبری به شدت حمله رژیم صهیونیستی به یک برج رسانه‌ای در نوار غزه را محکوم کردند.

ببینید:

فیلم/ مخازن سوخت بندر اشدود اسراییل در آتش

در این حمله ساختمانی که دفاتر رسانه های خبری مختلف در آن مستقر بود، منهدم شده است.

گری پرویت مدیر عامل آسوشیتدپرس با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به این حمله رژیم صهیونیستی گفت: این شرکت از این حمله نظامی شوکه شده است. آنها برای مدت زمان زیادی می دانستند که این ساختمان مرکز استقرار دفتر ماست و از این موضوع آگاهی داشتند که خبرنگاران و فعالان رسانه ای در این محل مستقر هستند.

بر اساس این گزارش، خبرنگاران و گزارشگران آسوشیتدپرس، الجزیره و سایر رسانه های خبری پیش از این حمله مجبور به تخلیه ساختمان شده بودند. ارتش اسرائیل پیش از این حمله به مالک ساختمان اطلاع داده بود که افراد مستقر در ساختمان یک ساعت فرصت دارند تا قبل از بمباران آن را تخلیه کنند.

وزارت جنگ اسرائیل با انتشار پیامی در توئیتر از این اقدام دفاع کرده و گفته است: گروه حماس غالبا از ساختمان های مرتفع برای عملیات اطلاعاتی، مخابراتی و برنامه ریزی حملات استفاده می کند.

نیروی هوایی اسرائیل نیز بارها ادعا کرده است که حماس از دفاتر رسانه های خبری به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

پرویت افزود: آسوشیتدپرس به دنبال دریافت اطلاعات بیشتری از رژیم تل آویو است و با وزارت خارجه آمریکا نیز در تعامل نزدیک قرار دارد.

وی تاکید کرد: این یک تحول و رویداد به شدت آزاردهنده است. ما از کشته شدن خبرنگاران و نیروهای رسانه ای مان جلوگیری کردیم. جهان اکنون چیزهای کمتری درباره اتفاقاتی که در غزه رخ می دهد، می داند.

الجزیره نیز با انتشار بیانیه شدیداللحنی، این اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت: این حمله یک اقدام آشکار برای جلوگیری از فعالیت عادی خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای است که وظیفه آنها اطلاع رسانی به جهان و گزارش دادن رویدادهای میدانی است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس