کد خبر 1217694
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴
ضرغامی

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه من با صدای بلند اعلام می‌کنم که «من روحانی نیستم» گفت: روحانی نه توان صحبت با داخلی‌ها را دارد و نه توان مذاکره با دنیا داشت.

به گزارش مشرق، سید عزت الله ضرغامی پس از ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهور در نشست خبری  دستیاران خود را معرفی کرد.

وی بیان کرد: اشراف و مستکبران با تمام قوه و هیمنه، رخ در رخ محرومان و مستعضفان به تاراج و چپاول بیت المال مشغول هستند و نمرودوار، ستمدیدگان ایران زمین را به بند اسارت و محرومیت می کشانند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اصحاب نکبت قدرت و ثروت، مکیدن خون فرودستان را پیشیه بُت پرستانه خود ساخته و در هزارتوی سیاست مستانه و فرعون وار می تازند.

ضرغامی ادامه داد: هنوز خون شهیدان وارسته و پاک باز انقلاب و دفاع مقدس می جوشد که یاران و هم نفسان آنان و نیز مردم مظلوم و بی پناه در باتلاق و مرداب تدارک شده مرفهین بی درد برآمده از مناسبات رانتی و اولیگارشی خودکامان و سلطان های نوظهور، مردم ایران زمین را گرفتار و زمین‌گیر کرده است.

وی گفت: باید بساط این برساخته های غیرمردمی جماعت های هزارفامیل را برهم زد و طرحی نو در تراز خروش عاشورایی خمینی کبیر در انداخت تا با اتصال رود خروشان جوانان هوشمند و تحصیلکرده و خدابنیاد، به دریای زلال انقلاب اسلامی دنیایی از استعداد و توان ملی را برای نوسازی ایرانی سربلند، پیشرفته و مقتدر و بر پایه عدالت اجتماعی فراهم ساخت.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: باید با صلابت و قدرت، زیر میز این وضعیت موهوم و جعلی بازماندگان تقاطع قدرت و ثروت که همه مقدسات را هزینه خود کرده اند، زد و انقلاب خمینی بزرگ را از این اشراف جهنمی و تبصره ساز که انگیزه ای جز بی رنگ کردن و دور زدن قوانین الهی و انسان ساز قرآن ندارند، رهانید.

ضرغامی ادامه داد: خودشیفتگان متوهم که خود را قبه نور می پندازند و دیگران را خاکستری می نامند، خودشان جز لکه سیاهی بر چهره نورانی ملت، هویت دیگری ندارند. این افراد دیربازی است که از قطار انقلاب فاصله گرفته اند و در خیال و رویایی کاذب مشغول پیاده کردن دیگران از قطار هستند. کوچک صفتانی که سالهاست بر طبل دفع حداکثری می کوبند و انقلاب را صرفا به انحصار قبیله خود درآورده اند.

وی اظهار داشت: سوداگرانی که هرگز بهره ای از اصول و اصلاح نبرده و سالهاست که ملت بی پناه را اسیر جنگ زرگری خود ساخته اند. زدن زیر میز به معنای فرصت زندگی است و باید فرصت زندگی را برای کسانی فراهم کرد که با نگاه معصومانه خود انتظار دارند تا پای این زورمداران ریاکار از گلوی آنان برداشته شود تا نفسی تازه کنند. زدن زیر میز به معنای مبارزه است و باید با فقر، فساد، تبعیض، ناکارآمدی، اشرافی گری، انحصار، آقازادگی، تبارسالاری، پنهانکاری، خستگی، بی انگیزگی، تکبر، فخرفروشی، تملق، چاپلوسی، فاصله طبقاتی وانواع این فسادها مبارزه کرد.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: انجام این رسالت مهم صرفا در توان کسانی است که خودشان گرفتار انواع تعارض منافع، بدهکاری ها و وابستگی های حزبی و قبیله ای نباشند.

ضرغامی اظهار داشت: به فضل خداوند می آییم تا با همت و انگیزه و نیت خدایی جوانان گمنام اما کارشناس و خردمند و با عقلانیت ایرانی و اسلامی و تجربه برآمده از دانش جهانی و روزآمد، این وضعیت آشوب را برهم زده و ایران بزرگ را به اعتلا و اوج خود برسانیم.

وی تصریح کرد: عهد می بندیم که تا پای جان برآرمان فرودستان و ستمدیدگان بمانیم و لحظه ای از این مسیر عقب نشینی نکنیم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تلاش برای تحقق امنیت غذایی مردم از اولویت های اصلی بنده است، گفت: امروز مردم ما گرفتار نیازهای اولیه و معیشتی خود بخصوص خورد و خوراک اولیه هستند و بنده فکر نمی کردم سطح مطالبات ملت ایران در حوزه های مختلف را اینجا شروع کنم چرا که مردم در تامین گوشت، مرغ و روغن خود مانده اند.

ضرغامی اظهار داشت: بنابراین در طرح اولیه خود ۱۳ قلم جنس مورد نیاز مردم را در اولویت قرار دادم و فرآیند تولید و تامین آنها را بررسی کردیم. نیازهای ارزی و پشتوانه های داخلی آن را در نظر گرفتیم و مردم ما ان شاءالله با یک کارت اعتباری و بدون اینکه در صف های طولانی بیاستند و کرامتشان پایمال شود، در سهمیه مشخصی که دارند، می توانند این کالاها را از فروشگاه‌های عمومی تامین کنند.

وی گفت: یکی از شعارهای اصلی بنده این است که «من روحانی نیستیم» و با صدای بلند این موضوع را دائما برای مردم یادآوری خواهم کرد.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: یکی از کارهای این دولت بی تدبیر آن بود که مهمترین مسائل کشور را تبدیل به دوقطبی سیاسی کرد و هنوز هم از این کار دست برنداشته اند و کسانی که باید پاسخگو باشند و درباره رفتار ۸ ساله خود توضیح دهند، در پشت این دو قطبی ها سنگر می گیرند و از مردم مطالبه می کنند.

ضرغامی با اشاره به دو قطبی مذاکره و ضد مذاکره و همچنین دوقطبی فضای مجازی و فیلترینگ، اظهار داشت: برای اینکه اگر این افراد برای همیشه تکلیف خودشان را بدانند، باید گفت که فرصت تاریخی مذاکره را دولت روحانی از ملت ایران گرفت و روحانی نشان داد که نه توان صحبت با داخلی ها را دارد و نه توان لازم برای صحبت و تعامل با دنیا را دارد و در هر دو عرصه شکست خورده است.

وی تاکید کرد: اگر روحانی توان مذاکره از موضع قدرت را در طول این مدت بکار می گرفت، وضعیت مردم الان بهتر بود و ناتوانی دولت در مذاکره با دنیا  را باید در کنار کلکسیون ناتوانی های دیگر دولت بگذارید.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده معتقدم که در مورد تحریم، راه حل اساسی، خنثی سازی تحریم ها است و دور زدن تحریم و یا برداشتن تحریم ها در عین حال که مهم است، اما راه حل اساسی نیست و خنثی سازی تحریم ها باید با قوت ادامه پیدا کند و سفرای ما در دستگاه دیپلماسی باید مروج و مبلغ این سیاست باشند نه اینکه صرفا برای تشریفات و پروتکل بازی اقدام کنند.

ضرغامی تصریح کرد: بنده بر عملکرد وزرا نظارت دقیق خواهم کرد و برخی از آقایان از الان به عنوان سفیر در حال انتخاب هستند که باید دست نگه دارند چرا که با سیاست هایی که بنده در حوزه بین الملل دارم، اکثر آنها هماهنگی ندارند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
  7 6
  تو هیچی نیستی
  • ایرانی IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
   1 2
   خود تو چی معلومه خیلی بارته
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
  1 1
  عدم تعادل روانی
 • IR ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
  1 1
  این حرفت یادمان میمانه . چون با صدای بلند گفته شد . از نتایج صبحانه خوری دور دور هست دیگه .. انرژی زیاد میشه
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
  1 0
  کمی از کارنامه صدا وسیما در ارتقا سطح فرهنگی، آشنایی با شاخصهای اقتصادی ، آگاهی مردم به حقوق خود، چند صدایی در صدا وسیما، محاسبات کلیشه ای در صدا وسیما، همبستگی ملی و......... در دوران پر فروغ خود بیان کنید. همه میدانند شما ضرغامی هستید و روحانی و هیچ کس دیگری نیستید و شاید خصیصه های مشترکی داشته باشید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس