کد خبر 1215529
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۱۵۹ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با افزایش ۶۱۱ هزار مبتلای جدید در سراسر جهان، شمار مبتلایان از ۱۵۹ میلیون نفر فراتر رفت.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۵۹ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۹۲۳ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۸۶۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

مهلت مجدد ثبت نام در کنکور ارشد ۱۴۰۰ آغاز شد

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۳۷ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۳۳۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۰ هزار و ۱۵۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۵۱۵ هزار و ۳۰۸ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۹۶ هزار و ۱۷۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۲۹ هزار و ۵۱۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۵۱۷ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۲۵۰ هزار و ۲۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۹ هزار و ۲۴۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۵ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۳۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۴۲۳ هزار و ۴۳۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ ترتیب با ۵ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۳۷۹، ۵ میلیون و ۴۴ هزار و ۹۳۶، ۴ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۷۲۷، ۴ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۲۱۷ و ۴ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۲۸۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۳ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۳۹۲ مبتلا و آلمان نیز با ۳ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۳۵۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۲۶ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۴۲۷، ۱۹ میلیون و ۲۷ هزار و ۳۰۴ و ۱۳ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۱۳۵ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha