حماس نمایه

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت، اگر رژیم صهیونیستی به سیاست خصمانه خود علیه قدس ادامه دهد آرامشی در کار نخواهد بود.

به گزارش مشرق، «اسماعیل هنیه» در واکنش به ناآرامی‌های اخیر در قدس اشغالی گفت، قدس در این نبرد تنها نیست و مقاومت در غزه برای حمایت از اهالی قدس حاضر و آماده است.

ببینید:

فیلم/ مقاومت فلسطینی‌ها و عقب‌نشینی صهیونیست‌ها

بر اساس گزارش وب‌سایت رسمی حماس، هنیه یکشنبه شب (دیشب) طی سخنانی تصریح کرد، اگر دشمن صهیونیستی به این سیاست خصمانه خود علیه قدس ادامه دهد آرامشی در کار نخواهد بود.

رهبر حماس اتفاقات قدس را نبرد بر سر هویت این شهر خواند و افزود: ما در برابر فصل‌های طرح موسوم به معامله قرن قرار داریم طرحی که دنبال نابودی مسأله فلسطین و معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر و نیز باز گذاشتن دست صهیونیست‌ها برای تجاوز به مقدسات و مسجدالاقصی است.

هنیه تأکید کرد، اتفاقات قدس نظریه عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی را ساقط کرد، رژیم صهیونیستی بخشی از راه‌حل نیست بلکه خود مشکل است. این رژیم متحد منطقه نیست بلکه دشمن منطقه، امت و ملت فلسطین است.

وی ادامه داد، ملت فلسطین در قدس نظریه تکیه بر مذاکرات را نیز کنار زد؛ مذاکره از موضع ضعف نتیجه دردآوری دارد؛ اگر می‌خواهید در سیاست قدرتمند باشید باید در میدان قوی باشید.

هنیه گفت: نبرد قدس نبرد همه ماست؛ قدس تنها برای فلسطینی‌ها نیست بلکه محور نبرد است.

وی از تمام ملت‌های عربی و اسلامی خواست برای یاری حقیقی ملت فلسطین آماده شوند و همچنین از آنها درخواست کرد از راهبرد حمایت از قدس به سمت راهبرد دفاع از قدس و آزادسازی آن بیایند.

رهبر حماس به انتخابات هم پرداخت و گفت، قصد حماس برای مشارکت در انتخابات  در چارچوب یک چشم‌انداز کامل صورت گرفته است.

وی در ادامه بر ضرورت برگزاری انتخابات در قدس مانند غزه و کرانه باختری تأکید کرد و انتخابات در قدس باید نبردی ملی باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس