جنبش امل و حزب الله لبنان

حزب الله و جنبش امل لبنان در نشست امروز(سه شنبه) خود تاکید کردند، امروز خط مشی، فرهنگ و سلاح مقاومت بیش از هر زمان دیگری نیاز ملی لبنان است.

به گزارش مشرق، حزب الله و جنبش أمل امروز پس از برگزاری نشستی مشترک در جنوب لبنان با صدور بیانیه‌ای بر قدرت روابط ائتلاف میان امل و حزب الله و ادامه همکاری در سطوح و زمینه های مختلف به خصوص در شرایط بحران اقتصادی، مالی، معیشتی و بهداشتی لبنان تاکید کردند.

بیشتر بخوانید:

حزب‌الله سیستم امنیتی اسرائیل را به چالش می‌کشد

به گزارش پایگاه خبری العهد، در این بیانیه آمده است: در سالروز عملیات نظامی خوشه‌های خشم رژیم صهیونیستی علیه لبنان که با وقوع جنایات خصمانه این رژیم علیه مناطق جنوب لبنان و به خصوص النبطیه، قانا، المنصوری و همراه بود، این رژیم اشغالگر همچنان به رویکرد خصمانه خود علیه لبنان ادامه می‌دهد و حریم زمینی، دریایی و هوایی لبنان را نقض کرده و حریم هوایی لبنان را سکویی برای تجاوز علیه سوریه قرار داده است .

حزب الله و جنبش امل تاکید کردند: در این شرایط باید این اعتقاد ملی تقویت شود که رویکرد، فرهنگ و سلاح مقاومت در کنار ارتش و ملت هنوز و بیش از هر زمان دیگری، یک نیاز ملی برای مهار تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه لبنان و حفاظت از ثروت‌های آن است.
در این بیانیه درباره مساله سیاسی مربوط به بحران تشکیل کابینه در لبنان حزب الله و جنبش امل بر لزوم تسریع در رفع همه موانع تشکیل دولت تاکید کردند و گفتند که باید دولتی تشکیل شود که لبنان را از کشیده شدن به سمت فروپاشی کامل نجات دهد و بتواند اصلاحات ایجاد کند و به مبارزه با فساد برود و خواسته‌های لبنانی‌ها در اجرای قانون اساسی را به دور از منافع شخصی محقق کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس