آیت الله کعبی

آیت‌ا... کعبی، ‌ عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان ضمن هشدار پیرامون توطئه کسانی که مردم را به "قهر با انتخابات" دعوت می‌کنند از نقش کلیدی مردم در حل مشکلات کشور با حضور در انتخابات سخن گفت.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

اشاره آیت‌ا... کعبی به نقش مردم در حل مشکلات با حضور در انتخابات

یک نکته ظریف درباره نامزدی ظریف/ باز شدن پای خواننده‌ زن به گفتمان انتخاباتی اصلاح‌طلبان!

آیت الله عباس کعبی، نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان اخیرا در سخنانی پیرامون انتخابات دولت سیزدهم که خبرگزاری رسا آنها را منتشر کرد با بیان اینکه با توجه به ظرفیت مادی و منابع انسانی که در کشور نهفته است؛ یک مدیریت کارآمد، فعال، ضد فساد، عدالت‌گرا و کاربلد قادر به حل مشکلات کشور خواهد بود، تصریح کرد: کسانی که مردم را به قهر با انتخابات دعوت می‌کنند در حقیقت می‌خواهند ملت ایران بار دیگر اسیر شود. امروز مردم باید با مشارکت فعال و رأی به دولتی که بتواند مشکلات را رفع کند...در راستای حل معضلات جامعه گام بردارند.

وی افزود: استکبار، آمریکا و صهیونیسم شکل گیری دولت انقلابی را یک تهدید برای خود می‌دانند.

آیت‌الله کعبی تحقق دولت انقلابی را رمز حل مشکلات و سنگ بنای پیشرفت، تحقق عدالت، اقتدار آفرینی، حل مشکلات معیشتی، شکوفایی و آبادانی –بیشتر- ایران دانست و تصریح کرد: امروز انتخابات راه را برای حل مشکلات ملت، تولید عزت و اقتدار، حل مشکلات معیشتی و سربلندی ایران و ایرانی باز می‌کند.[1]

*صحبت‌ها و هشدارهای آیت‌ا... کعبی درباره اهمیت انتخابات و جریانات استبدادی که مردم را به قهر با انتخابات دعوت می‌کنند یک نقطه‌زنی آشکار علیه پروژه شوم "تحریم خاموش انتخابات" از جانب ستاد اصلاحات است.

پروژه‌ای که قصد دارد به بهانه ردّ صلاحیت احتمالی نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات؛ مردم را بصورت تلویحی از صندوق‌های رأی و انتخابات برماند و پس از اجرایی شدن پروژه کاهش مشارکت نیز از نامشروع بودن نظام اسلامی سخن بگوید!

مقوله‌ای که پیش از این در انتخابات مجلس یازدهم نیز به اجرا درآمد.

توجه به هشدار مهم آیت‌ا... کعبی در این‌باره و رصد دقیق پروژه تحریم خاموش از سوی خواص کشور یکی از ضرورت‌های انتخابات 1400 است که نه تنها موجب نقش بر آب شدن توطئه دشمن خارجی و دنباله‌های داخلی آنها می‌شود بلکه مردم را نیز به سمت مشارکت حداکثری و البته "رأی خوب" رهنمون خواهد شد.

بدیهیست که اگر مردم به اهمیت رأی خوب در انتخاب یک دولت کارآمد و نقش رأی خود در حل مشکلات آگاه‌تر شوند؛ فرایند انتخابات نیز مطلوب‌تر می‌شود و نتایج بهتری به دست می‌آید.

***

باز شدن پای گوگوش به گفتمان انتخاباتی اصلاح‌طلبان!

یک نکته ظریف درباره نامزدی ظریف/ باز شدن پای خواننده‌ زن به گفتمان انتخاباتی اصلاح‌طلبان!

مسعود پزشکیان، فعال اصلاح‌طلب و فردی که گفته می‌شود از نامزدان اصلاح‌طلبان در انتخابات 1400 است به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا در طعنه به نظام اسلامی گفته است:

"در زمان شاه بدون نام دین زندگی می‌کردیم و همه چیز آزاد بود، همه خواننده‌ها هم آن زمان بودند اما هیچ خواننده‌ای نمی‌توانست در دانشگاه خوانندگی کند، کسی مشکل نداشت اما دانشگاه جای رشد آگاهی و بحث‌های دیگر بود. به دانشگاه پیش از انقلاب نگاه کنید گوگوش، مهستی و حمیرا همه بودند اما یک نفر جرات نمی‌کرد در دانشگاه برنامه اجرا کند؛ در دانشگاه‌ها هم فقط افراد مذهبی‌ نبودند و از همه بودند اما دانشجو مقامش بالاتر از این بود که به این چیزها دل ببندد.

چرا اکنون اینگونه شده است که نه گوگوش که خواننده‌های دست چندم اگر به دانشگاه بیایند سر و دست برای آنها می‌شکنند. آنجا آزاد بود اما ذهن دانشجو واکسینه شده و دانشجو در فکر ساختن مملکتش و در فکر مبارزه با ظلم، زور و قلدری بود.

دانشجو مقابل هر کس و ناکسی سر خم نمی‌کرد اما اکنون کاری کردند که تقابل ایجاد شده است. این رفتارها را باید اصلاح کرد"[2]

*آقای پزشکیان به مردم نمی‌گوید که اساساً در زمان شاه ما با یک دانشگاه کاملا طاغوتی و مندرج در تعالیم غربی مواجه بودیم که نیازی به تقلا برای راه یافتن آوازخوان‌ها به آن نبود! و دانشگاه آن دوران بصورت سیستماتیک و بدون حضور خوانندگان نیز در مسیری می‌رفت که حامیان آن خوانندگان می‌خواستند.

ضمن اینکه مردم باید بدانند امثال فائقه آتشین و پروانه امیرافشاری اگر در دوران طاغوت به دانشگاه نمی‌رفتند اما بصورت روزانه جایشان در اتاق حکومت ایران بود و همه روزه در جشن‌های شاه خائن و همپالکی‌های او حضور داشتند.

اکنون اما با وقوع انقلاب اسلامی نه تنها اتاق حکومت ایران به مرکز صدور اسلام ناب و حکومت مطلوب دینی تبدیل شده است بلکه دانشگاه نیز در مسیر اسلامی شدن قرار گرفته و تقلای عده‌ای برای ترویج آوازخوانی و سیاست‌بازی در دانشگاه از همین روست.

اینکه پزشکیان چرا این حقایق آشکار تاریخی و قیاسات واضح عقلانی را نمی‌بیند البته مسئله چندان مهمی نیست!

مسئله مهمتر اینست که چرا چنین فردی در این سطح از معلومات اما قصد ریاست‌جمهوری بر مردم ایران را در ذهن خود پرورانده است!؟

***

 

تقلا برای کشاندن ظریف به مخمصه انتخابات با کدام هدف صورت می‌گیرد؟

یک نکته ظریف درباره نامزدی ظریف

یک نکته ظریف درباره نامزدی ظریف/ باز شدن پای خواننده‌ زن به گفتمان انتخاباتی اصلاح‌طلبان!

تلاش‌ها در اردوگاه اصلاحات برای کشاندن محمدجواد ظریف به عرصه انتخابات افزایش یافته است.

علی‌محمد نمازی، از فعالان اصلاح‌طلب در این‌باره به ایلنا گفته است: تقریبا می‌توانم عنوان کنم که اکثر احزاب اصلاح‌طلب بر روی آقای دکتر ظریف اتفاق نظر دارند و قصد دارند علی‌رغم اینکه ایشان گفته است در انتخابات ثبت‌نام نمی‌کند، وی را تشویق به ثبت‌نام کنند و ظاهرا اکثریت بر روی ایشان توافق دارند.

او همچنین تصریح می‌کند: امروز هم که از آقای ظریف صحبت می‌شود، ایشان را نامزد استیجاری نمی‌دانیم؛ ایشان شخصیتی است که در عرصه دیپلماتیک کشور دارای روابط بسیار خوبی است و در عرصه‌های بین‌المللی ایشان را می‌شناسند. [3]

از سوی دیگر، فرزانه ترکان از اعضای حزب کارگزاران نیز در مصاحبه با اعتمادآنلاین اظهار می‌کند: مشخصاً این تشکل (حزب کارگزاران) به آقای ظریف به عنوان یک شخصیت اصلاح‌طلب نگاه می‌کند و بقیه قضایا دیگر به تصمیم آقای ظریف برای کاندیداتوری و جمع‌بندی جبهه اصلاح‌طلبان درباره ایشان مربوط است.[4]

*این اظهارات در حالی ایراد می‌شوند که محمدجواد ظریف از یکسو با کارنامه بد برجام مواجه است و از سوی دیگر با تردید در بحث تأیید صلاحیت. زیرا بعید است شورای نگهبان که مرجع تشخیص صلاحیت‌ها در کشور است به مقولاتی مثل عبور ظریف از خط قرمزهای کشور در ایام مذاکرات و یا پرونده جواسیس برجامی توجه نکند!

جدای از این شخص آقای ظریف هم پیش از این با استحکام اعلام کرده بود که قصد حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارد و تخصص آنرا هم ندارد. [5]

با این حال طی هفته‌های اخیر صحبت‌هایی از ظریف نقل شده که نشان می‌دهد تمایلاتی در او نسبت به حضور در انتخابات شکل گرفته است.

او اخیراً گفته است: "یادآوری کردم که علت تصمیم بنده برای نامزدنشدن نگرانی از سبد رأی نیست که برای بهبود آن از سیاست خارجی یا انسجام ملی هزینه کنم. نگرانی من از رأی‌آوردن است نه رأی‌نیاوردن. بر عزم خود برای نامزدنشدن استوارم؛ ولی تداوم فشارها، آزارها، افتراها و تهدیدها در اقبال عمومی و در این عزم تأثیر معکوس دارد. "[6]

غیر از مقولات اشاره شده پیرامون مشکلات ظریف در بحث کاندیداتوری؛ تحلیلگران درباره آقای ظریف البته به یک نکته ظریف هم اشاره می‌کنند و آن اینکه اساساً محمدجواد ظریف به لحاظ شخصیتی دچار استحکامات لازم برای ریاست‌جمهوری نیست زیرا رجلی که در قامت ریاست‌جمهوری عرض اندام می‌کند بایستی از قاطعیت و جسارت لازم نیز برخوردار باشد.

اما ظریف که در سابقه او مقولاتی مثل قهر سیاسی، کم‌توانی در حفظ خطوط قرمز کشور و روابط دوستی با کسانی مثل جیسون رضائیان (قبل از دستگیری جیسون) وجود دارد اساسا توانمندی حمل وزر و وبال سنگین ریاست‌جمهوری را ندارد.

***

1_ rasanews.ir/002qWD

2_ https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1063779

3_ https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1064626

4_ https://etemadonline.com/content/477504

5_ https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/09/10/2400361

6_ mshrgh.ir/1203685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  29 2
  ظریف در صورت کاندیداتوری نهایتا بتونه سبد رای ثابت اصلاح طلبان رو کمی تحریک کنه برای رای دادن. مردم عادی و غیر حزبی به او رای نخواهند داد
  • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
   12 2
   اصلاح طلبان همیشه با تخریب رقیب رای خلق میکنن برای خودشون وگرنه سرمایه آنچنانی که ندارن. اینها امیدشون به پروژه تخریب رفیبه. روحانی هم دور دوم با کد رمز دیوارکشی رییسی رای اورد
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  24 1
  ببینیدانحراف ازتوحید رو.موحدی که خدا را همه کاره میداند،ومشرکی که امثال امریکا رو همه کاره میداند: *ایت الله بهجت ره :بابا با خدا بساز،کار را درست میکند. *روحانی:باید با کدخدا بسازیم تا مشکلاتمان حل شود!! *چقدر ادم میتواند تحقیرشده باشد که امریکارا کدخدا وخودش را رعیت او حساب کند؟ *خدا هم این مردم رودراین چندسال به بدبختی انداخت،تا بفهمند نتیجه سازش با کدخدا و پشت کردن بخدا رو.
 • بی نام IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  5 3
  دانشجو یان‌ قبل انقلاب در زمان انقلاب پای انقلاب بودن علی رغم طاغوتی بودن دانشگاه چون دانشجو آن زمان اهل تفکر بود الکی دنبال رو نبود جلسات شریعتی و استاد مطهری و غیره می رفتند پیام های امام هم گوش می کردند اما الان فقط دنبال مدرک گرفتن هستند برای همین هم در زمان انتخابات دنبال رو می شوند
 • سید IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  25 1
  بازگشت به «عصر قجر» با ظریف الممالک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ابوالفضل IR ۰۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  12 1
  باز کارتون گیر کرد و یاد مردم افتادید
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  22 0
  چه اتفاقی افتاده که هاشمی طبا از داخل بازیگران فیلمفارسی و پزشکیان از میان رقاصه های فیلمفارسی دنبال حلال مشکلات میگردند.هاشمی طبا گفته بود:باید یک فردین سیاسی بیاید تا مشکلات را حل کند،مدعیان اصلاحطلبی باید بیشتر دقت کنند شما خواستید فردین سیاسی بیاورید ح،س،ن فشفشه را احضار کردید،راستی مشکل شما چیه که چای غلیظ انگلیسی هم حلش نکرد؟
 • عبدالله مومن IR ۱۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  43 2
  با حکومت حسن تدبیر در ایران. هر نوشابه ای که افسادطلبان برای خود باز کنند از آن بجز اسید بیرون نمی آید.
  • دیدگا IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
   39 2
   عاقا زبونتون رو گاز بگیرید!! یعنی چی باز دولتی مثل این دولت سر کار بیاد!! امید از دل مردم این کشور رفت! بس نیست؟! دستاوردهای هسته ای و فضایی و همه و همه به فنا رفت! بس نیست؟! مال مردم و بیت المال مردم وثروت کشور غارت شد! بس نیست؟! اقتدار امنیتی کشور زیر سوال رفت! بس نیست؟!
  • IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
   38 1
   حکومت اصلاح طلبان تهوع آور یعنی دریافت های نجومی و اختلاس های کیهانی و دزدی های کهکشانی!!!
 • محمد IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  33 1
  لطفا در مورد عملکرد جناب دکتر پزشکیان در دوران دانشجویی و چگونه رئیس شدن وی در دانشگاه علوم پزشکی و همچنین عملکرد مجلس ایشان یک مطلب جامع ارائه بدهید. ایشان حرف هایشان نقد عملکرد خودشان در ۴۰ سال گذشته هست. ایشان
  • IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
   17 0
   پزشکیان در برنامه جهان ارا کلی از نامه امام علی برای مالک اشتر به عنوان منشور حکومت اسلامی و اینکه الان اصلا اجرا نمیشه حرف زد اما نگفت امیرالمومنین هم بعد از 25 سال خانه نشینی کمتر از 5 سال فرصت حکومت داشت با وجود جملی ها و صفینی ها و نهروانی ها که الان بمراتب در طیف و حزب و مرام سیاسی ایشان به وفور یافت میشوند
 • سیدوحید IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  19 1
  درمورد محمد جواد ظریف بحث تابعیت دوگانه هم مطرح است بنظر می رسد برای اصلاح طلب ها بیشتر رد صلاحیت ظریف ارزش دارد همان چیزی که درمورد سیدحسن خمینی هم مطلوب اصلاح طلبان بود که رشته هایشان پنبه شد و آه حسرتشان هنوز به هوا می رود سبد رای خالی باعث شده دنبال یک چهره ی شناخته شده ردصلاحیت شونده باشند تا مستمسکی برای جار و جنجال و مظلوم نمایی به آنها بدهد تا با افتضاح باخت سنگین مثل انتخابات مجلس روبرو نشوند .
 • علی IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  33 2
  جناب اقای محمد جواد ضعیف دست از سر ملت ایران بردار.غرور و تعصب و غیرت ایرانی و سانتریفیوژها و نیروگاهها را با سیمان پر کردی و جیب ملت را خالی..ان شالله که در 28 خرداد هر رای تبری بر بت پوسیده اصلاحات است و میلیونها میخ بر تابوت اسهالات امریکایی زده خواهد شد. اگر شما خرده ابرویی دارید از بزرگواری مقام معظم رهبری و نگاه پدرانه ایشان است دست از سر مان بردارید و روز 28 خرداد فقط رای دهنده باشید.
 • US ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  24 1
  اگه مردم برن دنبال این طیف آدم ها چیزی شبیه خودکشیه یک خودکشی کاملا احمقانه!
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  19 0
  انشاءالله تعالی همه اصلاح طلبان با گوگوش هایده مهستی و خاندان پهلوی منجمله محشور شوند . تا در اعماق جهنم در کنسرت آنها شرکت کنند. به صرف انواع و اقسام نوشیدنیهای مذاب
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  13 0
  آقای ظریف با پرونده نا موفق برجام که هشت سال سرنوشت کشور مزاکره با کد خدا گذراند وامضای آنها را تضمین خواند و 4 نفر از تیم مزاکره کننده اش جاسوس از کار درآمدند وهمچنین با دیپلماسی التماسی عزت ملی را تحقیر کرد انتظار هشت سال کشور بدست چنین افرادی سپرده شود این آقایان باید پاسخ گوی عملکرد خود باشند تا به فکر رئیس‌جمهور بشوند
 • عماد IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  16 0
  هایده سال 55 به مناسبت پنجاهمین سالگرد حکومت پهلوی در دانشگاه تهران کنسرت برگزار کرد. سایر خواننده ها هم برای اجرای کنسرت به دانشگاه می آمدند. آقای پزشکیان یا خبر ندارند یا خالی بسته اند
 • محمدایوب IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  10 0
  زیدآبادی اصلاح طلب می‌گفت ظریف بچه سوسول به درد رییس جمهوری نمیخوره. حالا بیچاره اصلاح طلبا به جایی رسیدن. از بی فامیلی. به گربه میگن عمو. البته. اگه اصلاح طلبا. یک رییس جمهور مرد که شکل و شمایل مردانه داشت را بذارن. ظریف رو بذارن معاون زنان. که ظاهر زنانه وهم عشوه ها خنده هاش زنونه است. هم سنگینترین سلاحی ووزنه که بلند می کنه خودکاره که ناراحت بشه پرت میکنه. که خطر ندارن
 • گمنام AU ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  20 0
  آقای پزشکیان‌؛ شما یک خروجی و یک محصول از دانشگاه های قبل از انقلاب معرفی کن... در همه چیز محتاج غرب بودیم... ولی بعد از انقلاب، هر جا به دانشجوی جوان اعتماد شد مانند موشکی و هسته ای، ابر قدرت شده ایم
 • AU ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  13 0
  آقای پزشکیان‌؛ این خروجی که الآن در سطح فرهنگ و دانشگاه میگید، محصول هشت سال دولت از جنس و حزب خود حضرتعالی و از طرفداران غربگرایی هست... وضعیت فعلی رو به انقلاب نسبت نده
 • FR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  0 0
  پزشکیان چطور اعلام کند که ضد در آرزوی دوران شاه ملعون واستعمار زده است؟
 • FR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  3 0
  حالا نتیجه این مذاکرات مشخص میکند که ظریف باید محاکمه شود یا کاندیدای ریاست جمهوری !
 • DE ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  8 0
  حالا یا گوگوش یا درازگوش یا بیهوش یا مدهوش هرکس بره دانشگاه آواز بخونه خب معلومه همونهایی براش سر ودست میشکنند که به اصلاحاتچی های غربگرا و امثال شما رای میدهند مثلا فکر میکنی صدها هزار دانش آموز و دانشجوی حزب الهی و انقلابی اصلا پشیزی برای گوگوش و خواننده های کاباره ای ارزشی قائل هستند.خخخخ این میخواد رییس جمهور بشه ای خدا .از ساده ترین مطلب تحلیل نداره .خدایا راه راست را به طرف این کج ها کج کن.
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  2 0
  علی برکت الله
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  2 0
  خیلی هم عالی ، به احتمال زیاد اصلاح طلبان با گوگوش کنسرت مشترک خواهند داشت . و یاد خواهند کرد از دوران پهلوی و اینکه چقدر بد شد کشور را از دست پهلوی های فاسد و هرزه همانند اشرف و برادرش و فرح دیبای مرد باز و بهائیان هم مسلک گوگوش و فاسدان و اصلاح طلبان فساد طلب نجات دادند و به استقلال واقعی رسیدند تا آمریکا با آن همه هارت و پورت در مقابل عظمت و بزرگی ملت ایران سر تعظیم فرود بیاورد و خواری و ذلت برای اعراب خلیج فارس به ارمغان بیاورد. تا اعراب هم در درون به پوچی و بی ارزش بودن آمریکا در مقابل عظمت ملت ایران پی ببرند.
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  4 0
  یعنی اگه یکی مثه ظریف یا پزشکیان و بقیه همپالکی ها بیان روکار من مطمئن میشم مشیت الهی بر محو کامل ایران و ایرانی قرار گرفته چون هشت سال فرصت دادن دوباره به این موجودات یعنی در سال ۱۴۰۸ جایی بنام ایران وجود نخواهد داشت.
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  3 0
  وجود یک سری محفوظات ذهنی بهیچ عنوان نباید دلیل بر وجود تعهد و بصیرت شمرده شود . مردم ایران باید در مواجه با امثال پزشکیان خاطرات 8سال سلطه افرادی را که با این دستاویزها در کشور خیانت ها کردند در نظر داشته باشند
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  4 0
  اقای پزشکیان مگر انزمان دانشجو میتوانست برای جامعه صنعتی مفید باشد مگر اقای اربابتان که درهمه جا حضور داشت اجازه میدادن که دانشجو پیشرفت کند یک سوال شما که خودتان را برای رابطه با امریکا جر میدهید همین امریکا که در همه جای کشور حضور داشت چه پیشرفت صنعتی برای ایران فراهم کرد ای غربزدهها بهخودتان تکیه کنید ولی افسوس افسوس
 • SE ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  5 0
  حضور افراد منافق غرب پرست موسوم به اصلاح طلب در دانشگاهها ذهن جوان را مسموم کرده است این افراد در مجلس و دستگاها و دولت هم دست به خرابکاری میزنند و مثلا بنزین را یک شبه گران میکنند "بدون اینکه مسولان عالیرتبه در جریان باشند"
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  4 0
  هر دم از این باغ بری میرسد.....
 • IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  7 0
  خاک برسر اصلاح طلبان که یکیش توباشی بردن حتی اسم این فاسدین کثیف زشته گوگوشی که پدرش یه رقاصه بودنکنه دلتون براش تنگ شده شما افسادطلبان شرم وحیارا قورت دادید..اینا را باید اعدام میکردند خوب..مسعود کیمیایی ضدانقلاب فراریش داد..
 • IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  4 0
  آقای پزشکیان بفرمایید چه کسانی این کار را کردند. قدرت که همیشه دست اصلاح طلبان، یعنی دوستان شما بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس