کد خبر 1202706
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
بستری های کرونایی در بیمارستان های بزرگ کمتر می شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، از ارائه برنامه ای برای متعادل سازی وضعیت بیماران بستری در بیمارستان های دانشگاهی خبر داد.

به گزارش مشرق، سید فرشاد علامه، در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران، به ارائه گزارش کلی آمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های تحت پوشش از ابتدای همه گیری تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ پرداخت و به فعال سازی تخت‌های ویژه در بیمارستان‌های غیردانشگاهی اشاره کرد و گفت: فعال سازی بیمارستان‌های غیردانشگاهی موجب کاهش فشار و بارکاری از دوش بیمارستان‌های دانشگاهی شده است. بر این اساس تعداد مراجعه کلی بیماران کووید ۱۹ (بستری و سرپایی) به بیمارستان‌های دانشگاهی در حدود ۷۷ درصد است.

بیشتر بخوانید:

جزییات تعطیلی دو هفته‌ای در تهران

وی همچنین به ارائه آمار بستری بیماران در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و افزود: در پیک‌های مختلف بیمارستان‌ها با فشار کاری و مشکلات عدیده ای مواجه بودند که لازم است از زحمات آنها قدردانی کنم.

علامه گفت: بر اساس آمار موجود، تعداد بیماران بستری در هر بیمارستان مشخص شده است از این رو سناریوهای متفاوتی را تعریف کرده ایم تا فشار از روی بیمارستان‌های بزرگ برداشته شود و تعادلی در بستری بیماران برقرار شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس