کد خبر 1202746
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
اجباری شدن ماسک به روایت تصویر تهران کرونا

موج چهارم کرونا در کشور آغاز و میزان فوتی ها در پایتخت ۳ برابر شده است. مدیر عامل سازمان پارک های شهرداری تهران از تعطیلی ۲ هفته ای بیش از ۲۰۰۰ پارک پایتخت با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش مشرق، کرونا دوباره اوج گرفت. می گویند وضعیت تهران از قرمز به سیاه رسیده است ممنوعیت های در پایتخت گذاشته شد و حال خبر رسید که پارک های تهران که فقط ۲ مورد آن دیوار دارد و بقیه بدون حصار است به مدت ۲ هفته تعطیل شدند.

بیشتر بخوانید:

ظرفیت کرونایی تهران تکمیل شده است

ستاد کرونا بخشنامه داد/ تعطیلی ۲ هزار پارک به مدت ۲ هفته

محمد مختاری مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا این اقدام صورت گرفت و تمامی پارک ها تعطیل شد.

جزییات تعطیلی دو هفته‌ای در تهران

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران  در خصوص چگونگی جلوگیری از ورود مردم به پارک ها گفت: ما بیش از۲ هزار پارک داریم که به جز پارک شهر و پارک زندگی بقیه پارک ها بدون دیوار هستند.

مختاری گفت: همانند روز طبیعت از ورود مردم به پارک ها جلوگیری می شود و البته پلیس هم ورود کرده است و ما این کار را با بخشنامه ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داده ایم.

۱۳ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۴۶۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است

بر اساس این گزارش، از ۲۱ تا  ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۷۸۰ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۷۰ هزار و ۱۴۱ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۴ هزار و ۴۹۰ نفر رسید.

جزییات تعطیلی دو هفته‌ای در تهران

 تا کنون یک میلیون و ۷۱۰ هزار و  ۹۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. چهار هزار و ۳۹۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

 تا کنون ۱۳ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۴۶۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۵۷ شهرستان قرمز و ۱۲۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

همچنین ۵۱ شهرستان در وضعیت زرد و فقط ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

وضعیت در تهران بحرانی است تا جایی که بهشت زهرا که مدتی روی آرامش به خود گرفته بود دوباره آرایش بحرانی گرفت.

 از اول دی ماه تا شب عید به طور متوسط بین ۱۵ تا ۲۵ متوفی  داشتیم

سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا درباره تعداد متوفیان بهشت زهرا در چند روز گذشته گفت: از روز اول دی ماه تا شب عید به طور متوسط بین ۱۵ تا ۲۵ متوفی را داشتیم و شیب نمودار به صورت خطی بود. 

او ادامه داد: اما ناگهان در فروردین ماه این عدد بالا رفت و به ۵۸ متوفی را به ثبت رساندیم که نگران کننده است. 

جزییات تعطیلی دو هفته‌ای در تهران

آمار تصاعدی بالا می رود/نگران روزهای آینده هستیم

خال تاکید کرد: شرایط بسیار سخت است. در بهشت زهرا تجربه نشان داده است که به صورت پلکانی و خطی آمار بالا نمی‌رود بلکه به صورت تصاعدی بالا می‌رود و ما نگران روزهای آینده هستیم. 

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا گفت: تمام مدیران مجموعه بهشت زهرا، پرسنل و کارمندان مجددا آرایش بحرانی به خود گرفتند. امیدواریم مردم با تمهیداتی که می‌اندیشند و با توجه به اقدام مسئولان این پیچ خطرناک را سپری کنیم.

البته وزارت بهداشت هشدار داد که در هفته جاری و هفته آتی نقشه کرونا  «قرمزتر» و رو به سیاهی می‌رود و همچنین مسوولان تاکید کردند که هر عطسه و سرماخوردگی را کرونا تلقی کنید.

با خواهش و تمنا و گاهی با قسم دادن بیان کردم تا مردم به مسافرت نروند

 سعید نمکی وزیر بهداشت  با اشاره به وضعیت فعلی کرونا گفت: بنده قبل از پایان سال به شکل‌های مختلف نسبت به وضعیت موجود به مسئولان و مردم هشدار دادم و آن را با زبان‌های مختلف گاهی با تهدید، گاهی خواهش و تمنا و گاهی با قسم دادن بیان کردم تا مردم به مسافرت نروند تا گرفتاری‌های جدیدی ایجاد نشود.

جزییات تعطیلی دو هفته‌ای در تهران

گفته بودم  که  اگر دقت نکنیم فروردین و بهار سختی خواهیم داشت

وی ادامه داد: با تلاش توانستیم موج سوم را در کشور مهار کنیم و با این که یک ماه ویروس موتاسیون یافته کرونا در خوزستان ما را گرفتار کرده بود مرگ‌ها را نزدیک به ۵۰ تا ۶۰ نفر رسانده و نگه داشتیم. بنده عرض کردم اگر دقت نکنیم فروردین و بهار سختی خواهیم داشت .

نمکی اظهار داشت: در کل کشور متأسفانه آمار بستری‌ها رو به فزونی است؛ به طوری که در بسیاری از شهرها مسؤولان دانشگاه‌های علوم پزشکی احساس سخت و سنگینی از بار بیماری و کمبود امکانات که ممکن است به وجود آید دارند. خیز شتاب‌دهنده عمودی در خصوص بیماران سرپایی داریم و آنچه حاصل صف‌های مرغ و خرید مایحتاج شب عید و دورهمی و سفر بود، دیده می‌شود.

وی با بیان این که هفته آینده منتظر خیز سنگین‌تر از موارد بستری در کشور هستیم، گفت: متأسفانه تقریبا همه استان‌ها در یک خیز شتاب دهنده بی‌وقفه جلو می‌روند و متأسفانه برای مهار آن برای همکارانی که ۱۴ ماه تلاش کردند روزهای سختی خواهد بود.

وزیر بهداشت اظهار داشت: بنده عرض کردم تاب آوری مردم مهم است، اما تاب آوری کادر بهداشت و درمان که یک روز نیز روز خوبی نداشتند بسیار مهم‌تر است. کادر سلامت بی صدا و آرام چند خیز پشت سر هم را با همه مضائق مادی  وتحریم اداره کرده و نفس‌شان درنیامد و عده‌ای گفتند اگر خیز  چهارم نیز آمد، اینها باز این بار را می‌کشند؛ در حالی که خیز سخت‌تری است.

نباید در سال تولید شاهد مانع‌زدایی بر سر راه تولید و کسب و کار به علت عدم تصمیم‌گیری به موقع ستاد ملی مقابله با کرونا باشیم

وضعیت کرونا در تهران خوب نیست و شاهد افزایش مبتلایان هستیم

 محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در این باره گفت: طی روزهای گذشته آمار فوتی‌های ناشی از کرونا بر اساس تعدادی که در سازمان بهشت‌زهرا (س) ثبت می‌شود از ۷۰ نفر عبور کرده و در هفته‌های اخیر با ورود به پیک چهارم کروناشاهد جهش آمار مربوط به مبتلایان، بیماران بستری و متوفیان هستیم.

جزییات تعطیلی دو هفته‌ای در تهران

وی ادامه داد: تصمیم‌گیری سریع، قاطع و صحیح یکی از مهمترین اقدامات شکل‌گیری تولید و فعالیت‌های سازنده در کشور است و نباید در سال تولید شاهد مانع‌زدایی بر سر راه تولید و کسب و کار به علت عدم تصمیم‌گیری به موقع ستاد ملی مقابله با کرونا باشیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: اظهارنظرهای مختلف در حوزه کرونا توسط مسؤولان باعث شده تا افکار عمومی برخی از مواقع به اخبار غیررسمی در شبکه‌های اجتماعی رو بیاورد و همین مسأله سبب بروز مشکلات زیادی می‌شود.

هاشمی گفت:  هر زمانی که مسؤولان تصمیم‌گیری صحیح و به موقع داشته‌اند مردم همراهی مناسبی با تصمیمات آنها داشته و شیب این بیماری منفی شده است و هر زمان که شاهد تزلزل و سخنان نادرست بوده‌ایم  جامعه سردرگم شده و شیب بیماری بیشتر شده است.

شهرداری تهران مراکز ورزشی، برح میلاد و همچنین پارک ها را  با توجه به افزایش کرونا تعطیل کرد.

اصغر عطایی مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی مسوولان پارک های تهران تعطیل شد. وضعیت قرمز شده و باید برای کاهش کرونا اقداماتی صورت گیرد.

شاید مردم وارد پارک ها شوند اما از اتراق آنها جلوگیری می شود

وی ادامه داد: در حال حاضر اعلام شده که مردم از پارک ها استفاده نکنند اما پارک های ما بدون حصار است و امکان دارد مردم وارد شوند اما از اتراق آنها جلوگیری می شود و فضاهای داخل بوستان بسته می شود.

بر اساس این گزارش، وضعیت در تهران خوب نیست افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها نگران کننده است. مسوولان هم هشدار می دهند و این باره تصمیم گرفتند برای کاهش کرونا (با توجه به اینکه عده زیادی از مردم در تعطیلات نوروز به مسافرت رفتند و به آنها مجوز داده شده)  پارک ها را تعطیل کنند تا شاید قدری جلوی جولان کرونا گرفته شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  1 2
  لطفاً پیگیری کنید چرا مصوبات شورای عالی مبارزه با کرونا در قوه قضاییه اجرا نمیشه از جمله کاهش حضور کارکنان، مگه قانون برا همه نیست
 • IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  0 2
  وقتی مقام معظم رهبری فرمودند من تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا را تبعیت و اجرا میکنم ، چرا قوه قضاییه اجرا نمیکنه
 • بی نام IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  3 1
  با تعطیل نبودن ادارات شلوغی خیابان ها همچنان ادامه دارد و واقعا هیچ فایده ای ندارد
 • IR ۱۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  1 1
  لطفا پیگیری کنید. بعضی از مدیران اجازه حضور کمتر کارمندان رو نمیدن و واقعا پروتکل بهداشتی به هیچ عنوان رعایت که نمی شه هیچ بلکه مراسم و برنامه های فرهنگی با حضور جمعیت هم برگزار می شه
 • تهرانی IR ۱۷:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  2 0
  سلام فریدون و اسحاق لطف بزرگی به صنعت گردشگری کردند در نتیجه همه ایران قرمز شد .
 • سید IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  2 0
  فقط محاکمه و اشد مجازات برای افرادی که دانسته مردم را گرفتار کردند ، برخی آقایان مقصران را می شناسند لطفا رسما اعلام نمایند تا به امید خدا شاهد محاکمه این افراد و اشد مجازات باشیم ، خواهش ما از این آقایان این است که سخن را مخفی نکنند و دو پهلو نگویند ، به صراحت به مردم بگویند و بدانند هم خدا و هم مردم پشت شان هستند و نگران هیچی نباشند ، بایستی خاطیان محاکمه شوند .
 • IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  1 0
  از کدوم تهران صحبت کرده؟! تو این تهران که ما هستیم،نه تنها تعطیلی و شیفت بندی ندیدیم بلکه ساعت کاری مون بیشتر هم شده
 • عدم اجرای دورکاری در سازمان غذا دارو را مدیریت کن IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  0 0
  عدم اجرای دورکاری در سازمان غذا دارو را مدیریت کنید حتی سرپرست منایع انسانی هم نداره دلسوز نداره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس