کد خبر 1202369
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۳
سرمایه گذاری غرب بر روی تروریسم و تسلیحات شیمیایی در سوریه

یک رسانه سوری با اشاره به تحرکات جدید دشمنان دمشق در زمینه پرونده تسلیحات شیمیایی و اصرار بر دروغ‌های آن، به دلایل آن که در راستای اخاذی و فشار به دولت سوریه است، پرداخت.

به گزارش مشرق، روزنامه الثوره سوریه در مطلبی با عنوان «سرمایه گذاری بر روی تروریسم و تسلیحات شیمیایی اهتمام دائمی غرب»، آورده است: سیاسی کاری بلوک ضد سوریه در پرونده شیمیایی سوریه برای یک ساعت هم از زمان شروع جنگ تمام عیار علیه سوری‌ها تا به امروز متوقف نشده است.

بیشتر بخوانید:

مانور تازه آمریکا با مهره‌های عربی در لبنان

بلوکی که واشنگتن آنرا رهبری می‌کند تحرکات تجاوزکارانه و باج گیرانه خود را بسیار بیشتر از قبل تشدید کرده است. این تحرکات پس از آن رخ می‌دهد که آنها همه برگه‌های خود را از دست دادند و تروریست‌های مصنوع آنها در سوریه به دست ارتش سوریه در سوریه درهم شکسته شدند.

در این روزها پیش نوس طرح فرانسوی غربی به پانزدهمین دوره نشست بین المللی طرفهای  که اواخر ماه جاری میلادی در راستای اقدامات خصمانه برگزار می‌شود، مطرح است.

اگر به عنوان این نشست موسوم به «عدم فرمانبرداری دولت سوریه از سازمان منع تسلیحات شیمیایی» نگاهی بیاندازیم به خوبی متوجه می‌شویم که تلاشی از سوی مجموعه ضد سوریه برای شروع مراحل جدیدی از فشار و باج گیری و در راستای طرح‌های استعماری علیه سوریه است.

موضوع مانند روز روشن است که این بازگشت به سیاسی کاری و بهره برداری از موضوعی است که پوشالی بودن آن برای دنیا آشکار شده است.

از کدام عدم فرمانبرداری سوریه از معاهده تسلیحات شیمیایی سخن می‌گویند؟ خود آنها یعنی دشمنان سوریه به خوبی می‌دانند که سوریه به همه تعهدات خود در قبال این معاهده عمل کرده است و آنها قبل از دیگران از دقیق‌ترین جزئیات مربوط به امحای تسلیحات شیمیایی سوریه که تحت نظارت سازمان ملل چند سال قبل انجام شده است، واقفند و اینکه چگونه سوریه با شفافیت تمام با سازمان منع تسلیحات شیمیایی تعامل کرد.

پاسخ کاملا روشن است، سوریه آنگونه که آنها اعلام کرده‌اند، نیست و به همه تعهدات خود عمل کرده است اما جبهه دشمن دروغ می‌گوید و اهل نفاق است.

خصومت ورزان علیه سوریه به دروغ پردازی روی آورده‌اند که مبتنی بر هیچ مدرک علمی یا سندی نیست بلکه مبتنی بر گزارش‌های گروه‌های تروریستی جعلی و در راس آنها کلاه سفیدها تروریست و صحنه سازی آنهاست.

طبق معمول تلاش می‌شود که از نشست‌های سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای تشدید حملات و باج گیری و فشار به سوریه بهره برداری شود تا خواسته‌های استعماری غرب محقق شود.

تمامی گزارش‌های جعلی سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه به گواهی خود کارشناسان این سازمان جعل و تقلب در آن آشکار شده و رسوایی به بار آمده است و گزارش جعلی بارها به رسانه‌های غربی درز پیدا کرده است و به جهانیان دست کاری عامدانه و دروغ ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه توسط دولت سوریه ارائه شده است.

این رسانه‌ها دروغ ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط دولت سوریه را ناقص و سیاسی و آلوده به اشتباهات جدید علمی توصیف کرده‌اند.

سئوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چرا منظومه تجاوز، به دروغ‌های خود با این همه رسوایی و فضاحت ادامه می‌دهد؟ آیا این به خاطر اخاذی و سرمایه گذاری روی پرونده‌های منسوخ نیست؟!

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس