کد خبر 1202367
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
ترامپ نمایه

رئیس‌جمهور سابق آمریکا ضمن تکرار ادعای پیروزی خود بر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، رهبر جمهوری‌خواهان در سنای این کشور را «حرامزاده» خواند.

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در گردهمایی «کمیته ملی» حزب جمهوری‌خواه سخنرانی کرد و به مخالفان دموکراتش و همچنین منتقدان جمهوری‌خواهش شامل «میچ مک کانل» رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس سنای این کشور به شدت تاخت.

روزنامه واشنگتن پُست درباره سخنرانی ترامپ در باشگاه «مار ئه لاگو» در ایالت فلوریدا و بدون حضور رسانه‌های آمریکایی انجام شده است، به نقل از یکی از حاضران این گردهمایی گزارش منتشر کرد.

بیشتر بخوانید:

شرکت‌هایی که باید ضرر و زیان همدستی با ترامپ را جبران کنند

طبق گزارش این روزنامه نزدیک به جمهوری‌خواهان، ترامپ در این سخنرانی که با حضور تعدادی از اعضای جمهوری‌خواه کنگره ایراد شد، «میچ مک کانل» رهبر سناتورهای این حزب در سنای آمریکا را «حرامزاده احمق» توصیف کرد.

ترامپ در روزهای آخر ریاست جمهوری خود بارها علیه مک کانل سناتور ارشد جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی و برخی دیگر از اعضای جمهوری‌خواه کنگره به دلیل تایید پیروزی جو بایدن و بی توجهی آنها به ادعاهای ترامپ درباره تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری تاخته بود.

بنا بر گزارش واشنگتن پست، ترامپ بخش اعظم سخنرانی شنبه شب را به تکرار «ادعاهای غلط» خود درباره پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و متهم کردن جمهوری‌خواهان به عدم حمایت از او برای ابطال پیروزی بایدن اختصاص داد.

ترامپ: میچ مک کانل، حرامزاده است!
میچ مک کانل رهبر سناتورهای جمهوری‌خواه

ترامپ در این سخنرانی بارها خواستار وحدت در حزب جمهوری‌خواه شد اما در عین حال علیه اعضای جمهوری‌خواه کنگره که به استیضاح او به دلیل حمله هفدهم دی ماه به کنگره رای مثبت دادند، تاخت اما تندترین حمله لفظی او علیه میچ مک کانل انجام شد.

طبق گزارش واشنگتن پست، ترامپ گفت: «اگر شومر (رهبر سناتورهای دموکرات) جای میچ مک کانل حرامزاده احمق بود، آنها (دموکرات‌ها) هرگز اجازه نمی‌دادند این اتفاق بیافتد و آنها مبارزه می‌کردند (آنها اجازه تایید نتیجه شکست رئیس‌جمهور هم حزبی‌شان را در انتخابات ریاست جمهوری نمی‌دادند)».

رئیس‌جمهور سابق آمریکا ادعا کرد که حمایت او از میچ مک کانل باعث پیروزی وی در انتخابات سنای ایالت کنتاکی شد و همچنین علیه «الین چائو» همسر مک کانل که وزیر حمل و نقل دولت ترامپ بود هم موضعگیری کرد.

ترامپ گفت: «من همسرش را (در کابینه خودم) استخدام کردم. آیا او (مک کانل) هیچ وقت از من تشکر کرد؟»

رئیس‌جمهور سابق آمریکا از اقدام الین چائو در استعفا از وزارت حمل و نقل این کشور در اعتراض به حمله هواداران ترامپ به کنگره به شدت تاخت و با لحنی تمسخر آمیز گفت: «اوه او شدیدا (از حمله به کنگره) آسیب دیده بود».

ترامپ در بخش دیگری از سخنرانی خودش، بار دیگر میچ مک کانل را آماج حملات لفظی قرار داد و نفر شماره یک جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا را یک «بازنده بی احساس» خواند.

میچ مک کانل در نشست مار ئه لاگو و سخنرانی ترامپ حضور نداشت. رهبر اقلیت سناتورهای جمهوریخواه چند ماه است که صحبتی با ترامپ نکرده و به مشاوران و دستیارانش گفته که دیگر هرگز برنامه‌ای برای صحبت کردن با ترامپ ندارد.

بنا بر گزارش واشنگتن پست، ترامپ در این سخنرانی صحبت مستقیمی درباره برنامه‌های خود برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نکرد و به گفتن این حرف بسنده کرد که اطمینان دارد نامزد حزب جمهوری‌خواه این انتخابات را پیروز می‌شود.

ترامپ: میچ مک کانل، حرامزاده است!
ترامپ، مایک پنس و فائوچی

وی بارها به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و شکستش از جو بایدن اشاره کرد و با تکرار ادعاهایش درباره تقلب گسترده در آن، به طور خاص روی دو ایالت جورجیا و پنسیلوانیا دست گذاشت و به سیاستمداران جمهوری‌خواه آنها به ویژه «برایان کِمپ» فرماندار جورجیا به دلیل تایید پیروزی بایدن حملات لفظی کرد.

به گفته منبع مطلع واشنگتن پست که خود در سخنرانی ترامپ حضور داشت، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به مدت حدود یک ساعت در گردهمایی جمهوری‌خواهان صحبت کرد و در ابتدای این سخنرانی، متنی که مشاورانش برای او در نظر گرفته بودند را «کسالت آور و مزخرف» خواند و دور انداخت.

ترامپ در این سخنرانی حتی یک بار ادعا کرد که حتی اغلب دموکرات‌ها هم باور دارند که او انتخابات را از بایدن برد اما درباره این موضوع با صدای بلند حرف نمی‌زنند.

وی درباره تجمع روز ششم ژانویه (۱۷ دی ماه ۱۳۹۹) هوادارانش در پایتخت آمریکا به منظور مخالفت با تایید پیروزی بایدن در جلسه کنگره هم صحبت کرد؛ تجمعی که بعد از سخنرانی ترامپ در جمع هوادارانش، به حمله آنها به کنگره و کشته شدن حداقل پنج نفر انجامید و ترامپ به دلیل تشویق طرفدارانش به این حمله با استیضاح کنگره مواجه شد.

ترامپ: میچ مک کانل، حرامزاده است!
حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا

رئیس‌جمهور سابق آمریکا درباره تعداد حامیانش در این تجمع مدعی شد: «برخی از افراد می‌گویند که تعدادشان بیشتر از یک میلیون نفر از مردم بودند چرا که آنها از تقلب دلخور بودند».

ترامپ درباره مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا در دوره چهار ساله ریاست جمهوری خوشد هم صحبت کرد و از اینکه او ریاست جلسه کنگره برای تایید پیروزی بایدن را برعهده گرفت، موضع گرفت. طبق قانون اساسی آمریکا، معاون رئیس‌جمهور این کشور به عنوان رئیس مجلس سنا ریاست جلسه مشترک کنگره برای تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری را برعهده دارد.

ترامپ درباره این اقدام مایک پنس معاون خودش ابراز «ناامیدی» کرد و گفت: «کاش مایک پنس شجاعت برگرداندن (نتایج آرای الکترال) به مجالش قانونگذاری را داشت...من خیلی او را دوست دارم اما خیلی ناامید شدم».

ترامپ در این سخنرانی علیه «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی آمریکا هم موضع تندی گرفت. فائوچی در دوره ریاست جمهوری ترامپ در این منصب حضور داشت و با آغاز به کار جو بایدن، همچنان در این منصب باقی مانده است.

اظهارات فائوچی درباره همه‌گیری ویروس کرونا و مقابله با آن در دوره ریاست جمهوری ترامپ بارها خبرساز شده بود به ویژه به این دلیل که حرف‌های این عضو کارگروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با کرونا بارها اظهارات ترامپ را نقض کرده بود.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در سخنرانی شنبه شب خود چند بار ضمن حمله لفظی به آنتونی فائوچی ادعا کرد که او به دلیل مخالفت با ترامپ معروف شد. ترامپ همچنین خطاب به جمهوری خواهان گفت: «آیا شما تا حالا کسی را دیده بودید که این همه آشغال باشد؟»

وی همچنین مدعی شد که فائوچی در ابتدای همه گیری کرونا با زدن ماسک مخالف بود اما بعدا حامی زدن پنج ماسک برای هر نفر شده بود.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا از عملکرد خود و دولتش در زمینه مقابله با ویروس کرونا در آمریکا تمجید و ادعا کرد، اخیرا یک نفر به او پیشنهاد داده که اسم واکسن کرونا باید «ترامپسین»(Trumpcine) گذاشته شود. Trumpcine ترکیبی از نام ترامپ و واکسن(Vaccine) است.

ترامپ در این سخنرانی بدون اشاره به قربانی شدن نیم میلیون آمریکایی در دوره ریاست جمهوری او، انتقادها درباره مدیریت بحران همه گیری این ویروس در آمریکا را رد کرد.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا از فرصت سخنرانی شنبه شب برای تاختن به مواضع بایدن با توجه به بحران خبرساز اخیر مرزی این کشور و مساله پناهجویان و مهاجران استفاده کرد.

ترامپ: میچ مک کانل، حرامزاده است!
وضعیت مهاجران در مرز آمریکا

ترامپ با اتخاذ موضعی نژادپرستانه علیه مهاجران و پناهجویان، اظهارات سال ۲۰۱۵ خود در آغاز کارزار انتخابات ریاست جمهوری را تکرار کرد و آنها را «متجاوز و قاتل» خواند.

وی در سخنرانی شب گذشته خود گفت: «آنها (مهاجران و پناهجویان) دارند از خاورمیانه (به آمریکا) می‌آیند. آنها بهترین افرادشان را به اینجا نمی فرستند. شما شاهد آمدن قاتلان، متجاوزان و قاچاقچیان مواد مخدر هستید».

ترامپ در دوره ریاست جمهوری ضمن ایجاد دیوار مرزی با مکزیک، مقررات سختی برای مهاجرت اتخاذ و در اقدامی نژادپرستانه ورود اتباع چند کشور اسلامی از قبیل ایران را ممنوع کرده بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  19 8
  دیگ به دیگ میگه روت سیاه، خخخخخخ.شما آمریکایی ها همگی با هم یکجور هستید، خودتون تو فیلمهاتون مستندش کردید پس دیگه گفتن ندارم. خخخخخ
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  18 7
  دولت مردهای آمریکایی اکثرا همینی هستند که ترامپ به کانل گفته.
  • IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   0 1
   جالبه نوکرای ایرانیشون که زیاد هم هستند تا ما میگیم مرگ بر امریکا بخاطر جنایات انها میگن توهین به دیگران خوب نیست
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  5 0
  به ماچه خب حتما هست
 • IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  8 16
  ترامپ یک مرد بود و تاریخ این رو نشون خواهد داد... داعش بعد از ریاست جمهوری ترامپ نابود شد
  • CA ۰۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   5 2
   خدا همه مریضا رو شفا بده.
  • IR ۰۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   2 3
   خفه بمیر آشغال .......!
  • IR ۰۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   2 3
   توهم زده به ظاهر ایرانی از تبار آلبانی؛ معلومه بدجوری داری میسوزی... بهرحال حق میدم. چون اربابت ترامپ نتونست غلطی بکنه.
 • IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  1 2
  این آشغال نمیدونه استفاده ازین واژه چقدر گناهه
 • IR ۰۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  0 4
  کشور حرام زاده ها
 • IR ۰۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
  1 0
  همدیگر را خوب می شناسند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس