کد خبر 1202126
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۰
ادامه تظاهرات علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی

شهرهای مختلف فلسطین اشغالی شنبه شب بار دیگر صحنه تظاهرات علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، تظاهرات علیه نتانیاهو پس از اینکه از اواخر ماه مارس به دلیل انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی متوقف شده بود، بار دیگر از سر گرفته شد.

بر اساس این گزارش، معترضان در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

تظاهرات کنندگان با سر دادن شعار «آری به تغییر دولت و نه به انتخابات پنجم» خواستار تغییر کابینه رژیم صهیونیستی شدند.

قرار است معترضان امشب در برابر محل اقامت نتانیاهو در قدس اشغالی تجمع اعتراضی برگزار کنند.

جنبش پرچم‌های سیاه از برگزار کنندگان این تجمعات اعتراضی اعلام کرده است، پس از چهار دور برگزاری انتخابات، یک تصمیم مشخص از سوی مردم وجود دارد و آن هم اینکه آنها تغییر کابینه را می‌خواهند و این خواست با برگزاری انتخابات مجدد محقق نخواهد شد.

این جنبش از احزاب معارض در فلسطین اشغالی خواست دولت جایگزین کابینه نتانیاهو را تشکیل دهند و تأکید کردند که انتخابات پنجم راه حل سودمندی نخواهد بود.

کابینه نتانیاهو به سبب سوءمدیریت در مقابله با شیوع کرونا، زیر تیغ تیز انتقادهای شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، به طوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، دارای یکی از بیشترین مبتلایان به کرونا در جهان است و تلاش‌های کابینه تاکنون برای کاهش میانگین مبتلایان به کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های گوناگون فساد وی همچنین سبب شده محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را برعهده دارد، بشدت کاهش یابد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha