کد خبر 1200334
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
انتخابی که به تیم‌ ملی فوتبال ضربه می‌زند

انتخاب سرپرست جدید تیم ملی فوتبال ایران با هیچ متر و معیاری درست نیست و به همین دلیل صدای اعضای هیات رئیسه فدراسیون و اهالی و هواداران فوتبال را هم درآورده است.

به گزارش مشرق، تیم ملی فوتبال ایران در روزهایی که نیازمند برنامه‌ریزی و آماده‌سازی هر چه بهتر برای حضور در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است، درگیر حاشیه‌ای خود ساخته شده است. شهاب‌الدین عزیزی خادم در انتخابی بحث برانگیز، مجتبی خورشیدی را به عنوان سرپرست این تیم انتخاب کرده است؛ فردی که ۲۴ ساعت قبل از این تصمیم عجیب، از نیمکت مربیگری ماشین‌سازی اخراج شده بود.

این تصمیم از جهات مختلف با انتقادات و سوالات بسیاری از سوی بزرگان فوتبال و اهالی ورزش همراه شده است. رئیس فدراسیون فوتبال که شخصا چنین تصمیمی را گرفته، حتما پاسخ این سوالات و ابهامات را می داند:

-‌ مرور اتفاقات تا انتخاب خورشیدی به عوان سرپرست تیم ملی، حاکی از این است که تا ۲۴ ساعت قبل از این تصمیم هیچ برنامه‌ای برای چنین تصمیمی وجود نداشته چرا که او با مسئولان ماشین‌سازی برای هدایت این تیم توافق کرده بود و طبیعتا قصد داشته این تیم را از انتهای جدول رده بندی نجات دهد و هیچ صحبتی برای حضور در تیم ملی نبوده است.

- این تصمیم بدون اطلاع مدیران فدراسیون فوتبال اتخاذ شده است. در واقع اعضای هیات رئیسه هم از این انتخاب خبر نداشته‌اند و برخی از آن‌ها معتقدند چنین تصمیمی مستلزم تایید کمیته فنی فدراسیون فوتبال است که تاکنون تشکیل نشده است. حتی برخی از اعضای هیات رئیسه، خورشیدی را نمی شناسند.

بیشتر بخوانید:

عضو هیئت رئیسه فوتبال: خورشیدی را نمی‌شناسم

- سرپرست تیم ملی به عنوان مدیر همراه این تیم در اردوها و مسابقات مختلف حاضر می‌شود و در طول سالیان گذشته کسانی برای این سمت انتخاب شده‌اند که از نفوذ و تاثیر قابل قبولی در داخل تیم برخوردار باشند. در تیم‌های باشگاهی هم این سمت به پیشکسوتان تیم‌ها واگذار می‌شود تا آن‌ها به پشتوانه سابقه بالای خود، جو و مسائل داخلی تیم را کنترل کنند اما درباره مجبتی خورشیدی که سابقه بازی ملی ندارد و در جامعه فوتبال هم کسی او را نمی‌شناسد، حرف و حدیث بسیار است.

- بدون شک ارتباط شخصی مجتبی خورشیدی با شهاب‌الدین عزیزی خادم باعث چنین انتخابی شده است وگرنه خورشیدی به عنوان کسی که تا چندی قبل در بهترین حالت دستیار مهدی پاشازاده بوده، هیچ پیشینه‌ای در مدیریت ندارد.

- خورشیدی در مصاحبه ای بیان کرده که مدیریت تیم ملی نیازمند فردی جوان و تحصیل کرده است و انجام امور این تیم طبق پروتکل های فیفا مشخص شده است. برای چنین کاری، بدون شک افراد بزرگ‌تر و شناخته شده‌تری در فوتبال ایران وجود دارد که می‌توانند به علت سابقه خود، حواشی و هر گونه مساله داخلی در تیم ملی را مدیریت کنند.

- یکی از مهم‌ترین مسائل در اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال، تعامل و همکاری با نخبگان فوتبال برای رسیدن به بهترین نتیجه است. این مساله در تصمیم اخیر وی برای انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی دیده نمی‌شود و مشخص نیست او با چه متر و معیاری چنین تصمیم را در آستانه حضور تیم ملی در انتخابی جام جهانی گرفته است.

- در وضعیتی که سرمربی، کاپیتان و همینطور اهالی فوتبال انتظار اتحاد ملی برای موفقیت ایران در انتخابی جام جهانی را دارند، تصمیمات سلیقه‌ای و به دور از انتظار اهالی فوتبال، در جهت عکس عمل می‌کند به طوری که بعد از انتخاب خورشیدی، فوتبالیست‌هایی مانند علی کریمی از این تصمیم رئیس فدراسیون فوتبال انتقاد کرده‌اند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha