روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: امروز در بررسی‌ها دیدیم در دو استان موج چهارم کرونا شروع شده و اگر در برخی استان‌های دیگر هم رعایت نکنند وارد این موج می‌شوند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشکر از رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم گفت: امروز در بررسی‌ها دیدیم در دو استان موج چهارم شروع شده و اگر در برخی استان‌های دیگر هم رعایت نکنند وارد این موج می‌شوند.

ببینید:

فیلم/ رد اظهارات روحانی درباره پیک چهارم کرونا توسط حریرچی

وی ادامه داد: ما امسال در سال ۱۴۰۰ که در سال پایان قرن هستیم اگر به کل صد سال نگاه کنیم، حوادث فراوانی داشتیم اما بی تردید یکی از حوادث مهم همین پاندومی کرونا است. می‌بینیم که چه جمعیت زیادی مبتلا شده‌اند و چه جمعیتی از بین رفته‌اند. 

رئیس جمهور تصریح کرد: در ایران ما دو حادثه بی نظر پاندومی کرونا و تروریسم اقتصادی را داشتیم که بی نظیر بوده است. اینم سه سال جنگ اقتصادی در صد سال بی نظیر بوده است. 

روحانی افزود: کرونا و جنگ اقتصادی فشار زیادی به مردم آورد و مردم در سختی بسیاری قرار گرفتند اما با یاری و فداکاری در مجموع کارنامه قابل قبولی گرفتند. ما همواره در همه مراحل قدرت ملی ما یک قدرت بسیار مهم و قابل افتخاری بوده است و دولت که تقریبا ۴ ماه از دوران مسئولیتش باقی مانده یکی از اولویت‌ها مقابله با این ویروس است.

وی تاکید کرد: چهار اصل مقابله با ویروس کرونا، شکستن تحریم، معیشت مردم و تکمیل طرح‌های مهم اقتصادی موضوعاتی است که دولت در این مدت باقی نمانده پیگیری می‌کند. 

رئیس جمهور گفت: اگر سبک زندگی در دوران کرونا را رها کنیم به مشکل بر می‌خوریم. این ویروس ضعیف نشده است و از این ویروس‌هایی نبود که برود و ایستادگی کرده و بدتر و جهش یافته شده است. ما در یکی دو استانی که جهش چهارم شروع شده مانند یک خط مستقیم بالا می‌رود و کج شدگی ندارد و معنی آن این است که چقدر قوی شده و سریع منتشر می شود. 

وی با تاکید بر اینکه ابتلا به کرونا خانوادگی شده است، اظهار داشت: تنها راه فعلی مقابله با کرونا، توانمند سازی جامعه است که یکی از بهترین راه‌های آن واکسن است. مردم بدانند با کمترین علامت باید رابطه را با دوستان و اقوام قطع و به مراکز بهداشتی و پزشک مراجعه کنند. آمار می‌گوید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه کاهش یافته است. 

رئیس جمهور تاکید کرد: هر وقت مردم عادی انگاری کردند با یک معضل بزرگی مواجه شدیم. در جلسه امروز گزارشی از شرایط استان‌ها داده شد. بنابراین در جلسه تاکید شد آن‌هایی که تستشان مثبت شد با همه توان از قرنطینه آنها مراقبت کنیم و این موضوع تخلف بزرگی است و به نوعی جرم است و باید برخورد جدی با آن‌ها شود. 

وی افزود: در دستورالعمل‌های ستاد ملی هیچ دوگانه‌ای وجود ندارد. هر کشوری که دچار مشکل است ما نسبت به آن کشور دستورالعمل‌هایی را اجرا می کنیم. حدود سی تا چهل کشور است که برای آن‌ها دستورالعمل‌هایی رعایت می‌وشد و فرقی بین کشورها نیست. 

روحانی با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان، بیان داشت: در مناطق آبی و زرد برگزاری مناسک مذهبی آزاد است و برای شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است اما برای شب‌های قدر وقت هست و تصمیم می‌گیریم. 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • محمدبهرامى بلوچ IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  9 2
  جناب دكترعبادت بعدازپيك كرونا و واكسن هم ميشه كرد چون خداوندمتعال مثل دولت نيست كه مثل قطره چكون يارانه بدهد پس مناسك ها رابعدكرونا وفعلاتجمع ها راممنوع اعلام كن
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  9 0
  شما که گفتی از نظرت پیک کرونا تموم شده باخودت چند چندی؟
 • NL ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  11 0
  یه باره بگید دولت لاییک و ضد دین فقط مراسم مذهبی رو ممنوع میکنه وگرنه سفر به ترکیه و مراکز فسق و فجور آزاد بوده.بازی کرونا
  • IR ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
   8 1
   نزدیک ماه رمضان شده دوباره میخاد مسجدها رو تعطیل کنه
  • IR ۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
   3 1
   دیگه همینه که هست اما عده ای همچنان نمی بینند و نمی شنوند.
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  4 0
  ایشان که فرمودن پیک رو به اتمام است دست چوپان دروغگو را از پشت بستن
 • پوریا IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  2 11
  آقای روحانی مردم خواستار افزایش استان ها هستند مثلا 70تا 80 تا 90 تا 100 تا و اینکه مثلا دنیا اسم استان ها رو اسم معمولی بذارید اسم قومی نذارید مثل تقسیمات کشوری افغانستان ترکیه تایلند ویتنام و....ببنید
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  7 1
  یک راست سراغ مراسم مذهبی میرود!!!!مشخص است دیگر ابایی از افشای تفکرات و ماموریت خود ندارد!!!فرصت کم است و باید کار را تمام کند!!!!
  • IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
   4 0
   زدی تو شاخش
 • IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  3 2
  خدایا یه شنبه بیاد که دیگه پیک کرونا نباشه!
 • پوریا IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  0 4
  دوستان چرا برای افزایش استان ها به 100 150 200 و اینکه اسم استان معمولی باشه نه قومی لایک منفی میدن تقسیمات کشوری افغانستان ترکیه تایلند لتونی رو ببینید هم استان زیاد و بدون نام قومی اسم استان معمولی
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  5 0
  مگر گردش وتفریف وجشن بزن وبکم کرونا ندارد وفقط انجام مراسم مذهبی کرونا داره براستی که بعضی یا در انجام وظیفه ماموریت خود هستند
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  8 1
  عبادت ممنوع عزاداری ممنوع مسجد ممنوع اما سفر به ترکیه ازاد .
 • DE ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  2 0
  امروز در بررسی‌ها دیدیم در دو استان موج چهارم کرونا شروع شده و اگر در برخی استان‌های دیگر هم رعایت نکنند وارد این موج می‌شوند. البته این نظر من نیست چون پیک کرونا تمام شد و این ته مانده کروناست که حمله کرده ما دولت بدون تحریم و بدون کرونا تحویل خواهیم داد. چون هم بلدیم هم میتونیم. فقط بایستی کامل واضح از ما بخواهند .
 • IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  6 0
  ماه رمضان است و مساجد باید مردم را نسبت به انتخابات آگاه نکنند برای همین کرونا اوج گرفته
  • مهران IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
   0 1
   خیلی نا آگاه هستی سفر ها موجب اوج کرونا شده تو یکی درست رای بده
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  7 0
  خدا کنه عمر این دولت زودتر سراید
 • احمد IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  0 0
  دولت فکر می کندممنوعیت برگزاری مراسم مذهبی اقدام بسیار موثری است در ادامه دولت همفکر لیکن ،به عمل کار برآید به سخندانی نیست.
 • IR ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  1 0
  مسجد و جمکران تعطیل ؛ کیش و ترکیه و ... ؛ همگی آزاد . رییس جمهور محترم ؛ اینجا جمهوری اسلامی هستش نه مرکز تفریح دانشگاه گلاسکو انگلستان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس