اتحادیه اروپا: تماس ها با طرفین برجام و آمریکا افزایش می یابد

اتحادیه اروپا می گوید مسئول سیاسی اتحادیه اروپا برای اطمینان از بازگشت به اجرای کامل برجام، تماس ها با همه طرفین و همچنین آمریکا را به طور جداگانه افزایش خواهد داد.

به گزارش مشرق، بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای که بعد از پایان نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام صادر شد؛ به ارائه توضیحاتی درباره این رویداد پرداخت.

در این بیانیه می خوانیم: در هماهنگی با بیانیه مشترک وزرا مورخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۹، مشارکت کنندگان در نشست امروز به اهمیت بازگشت کامل آمریکا به برجام اذعان کرده و بر آمادگی خود برای تشریک مساعی در تحقق این امر تاکید کردند.

مشارکت کنندگان همچنین بر تعهد خود به حفظ برجام تاکید کرده و درباره راه های تضمین بازگشت به این توافق بحث و تبادل نظر داشتند.

در ادامه این بیانیه می خوانیم:  مشارکت کنندگان در راستای تضمین اجرای  کامل و موثر برجام، توافق کردند که جلسه کمیسیون مشترک برجام را هفته آینده در وین از سر بگیرند تا به طور واضح اقدامات مرتبط با رفع تحریم ها و اجرای تعدات هسته ای را از طریق تشکیل جلسات گروه های کارشناسی مربوطه مشخص کنند.

در این چارچوب، هماهنگ کننده برجام (جوزف بورل)  تماس های جداگانه با همه طرفین برجام و همچنین آمریکا را افزایش خواهد داد.

این در حالی است که پیشتر وال استریت ژورنال مدعی شده بود که مقامات آمریکا هم بدون آنکه مذاکره مستقیمی با طرف ایرانی داشته باشند؛ در نشست وین حضور خواهند داشت.

اما این ادعا از سوی مقامات تهران رد شد چرا که به گفته محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، انجام چنین دیداری غیرضروری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ش. AE ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
  12 0
  این اروپایی ها دروغ میگن مثل سگ باید این توافق برجام آتش زد از این توافق هیچ چیزی نصیب ایران و ملت ایران نشد ولی با خاکسترش میشه جوانه های تولید ایران رو تقویت کرد
 • ش. AE ۲۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
  5 0
  این اروپایی ها دروغ میگن مثل سگ باید این توافق برجام آتش زد از این توافق هیچ چیزی نصیب ایران و ملت ایران نشد ولی با خاکسترش میشه جوانه های تولید ایران رو تقویت کرد
 • IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  2 0
  دیدار با ترور کنندگان سردار سلیمانی!
 • نادری IR ۰۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  2 0
  امریکا خواهان توافق کامل نیست خواهان مذاکرات طولانی مدت و بی ثمر همراه فشار حداکثری هست یعنی مذاکره برا مذاکره.....
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  0 0
  به این به ظاهر جلتمنهای اروپایی قمه کش اعتماد نکنید.