معاون هماهنگ کننده ناجا: افزایش تلفات جاده‌ای نگران‌کننده است

معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی گفت: افزایش تصادف و تلفات در حادثه‌های جاده‌ای نوروز امسال نگران کننده است و از مردم انتظار می رود مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

به گزارش مشرق، سردار محمدعلی نوری نژاد روز دوشنبه به خبرنگاران در بجنورد اظهار داشت: با توجه به افزایش میزان مسافرت ها، شاید افزایش تصادف و بالا رفتن شمار قربانیان این سانحه ها، غیرعادی نباشد اما مرگ حتی یک نفر هم زیاد است.

وی با اشاره به اینکه مردم از سفرهای غیرضرور خودداری کنند گفت: با توجه به شیوع کرونا از مردم انتظار می رود به مسافرت غیرضرور نروند.

وی افزود: از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون به شمار شهرهای نارنجی و قرمز کشور افزوده شده است که این وضعیت نشان از انتقال ویروس از طریق مسافرت ها است.

معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی گفت: در این زمینه نیروی انتظامی بر اساس شیوه های نامه های بهداشتی، وظایف و تکالیفی دارد که اجرا می شود.

سردار نوری نژاد با اشاره به محدودیت های تردد شبانه اظهار داشت: به یقین اعمال این محدودیت ها سفرهای غیرضرور را کاهش می دهد.

وی افزود: امسال تردد نوروزی در جاده های استان به نسبت سال قبل افزایش چشمگیری دارد، میزان افزایش ترددها تا ۶۷ درصد اعلام شده است.

وی گفت: یکی از دغدغه ها در سفرهای جاده ای، وقوع تصادف و جان باختن هم وطنان در این حادثه ها است،  فوت هر فرد خسارت زیاد به سرمایه کشور وارد می کند.

سردار نوری نژاد اظهار داشت: علت مهم وقوع تصادفات، خستگی و خواب آلودگی، رعایت نکردن سرعت مطمئنه و یا رعایت نکردن فاصله طولی است.

معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی افزود: تمامی نقاط پرتصادف در جاده های کشور شناسایی شده که حذف این نقاط در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه سه عامل در وقوع تصادف تاثیرگذار است که شامل عامل انسانی، جاده و خودرو است گفت: پیش تر تنها قصور راننده و یا مشکل در خودرو در وقوع تصادف مورد توجه بود اما اکنون قصور و سهم ادارات و سازمان ها در وقوع تصادف ها مورد توجه قرار دارد و سهم آنان در وقوع سانحه بررسی می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود در باره تجهیز نیروی انتظامی به فناوری های نوین گفت: نیروی انتظامی در اجرای ماموریت های خود از فناوری های روز بهره مند است.

وی اظهار داشت: اکنون ۸۵ تا ۹۰ درصد از تجهیزات و فناوری که در نیروی انتظامی به کارگرفته می شود تولید داخل است.

معاون هماهنگ کننده ناجا تصریح کرد: اکنون برای سرعت دادن به کارها، از پهباد هم در ماموریت ها استفاده می شود.

سردار نوری نژاد در سفر یک روزه به خراسان شمالی از یگان های انتظامی نیروی انتظامی شهرستان های مختلف استان بازدید کرد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس