روحانی: تلاش می‌کنیم کشور را با رفع تحریم تحویل دولت بعدی دهیم/دستگاه‌ها موظفند برای تحقق شعار سال ماهیانه گزارش دهند

رئیس‌جمهور گفت: برای تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی» و همچنین تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های کلان ملی با هماهنگی حداکثری با سایر دستگاه‌ها نسبت به رفع موانع تولید اقدام می‌کنیم.

به گزارش مشرق، دویست و دوازدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه و در نخستین روز از سال 1400 با حضور رئیس جمهور و کلیه اعضای ستاد برگزار و در این جلسه بر تلاش همه جانبه دولت تا روز پایانی فعالیت خود برای شکوفایی اقتصاد ایران با ادامه روند رو به رشد تولید و پشتیبانی و مانع‌زدایی از آن تأکید شد.

رئیس جمهور در این جلسه با تشکر از تداوم توجه مقام معظم رهبری به موضوع مهم تولید در نامگذاری امسال همچون سال‌های اخیر و بیان اینکه بی‌تردید سال 1400 سال آغاز دوباره شکوفایی اقتصادی کشور و به ثمر رسیدن مقاومت سه ساله ملت در برابر جنگ اقتصادی دشمن خواهد بود، گفت: همه ارکان دولت بویژه دستگاه‌های اقتصادی همانطوری که در یکسال گذشته برغم تحریم‌های ظلمانه و ویروس کرونا برای مدیریت کشور و تحقق شعار جهش تولید، تلاش همه جانبه کردند، تا آخرین روز فعالیت خود با همین نشاط و پویایی به کار ادامه خواهند داد.

وی افزود: این دولت همانطوری که در یکسال گذشته با تحقق شعار جهش تولید همراه با مقاومت مردم بزرگ ایران منجر به شکست دشمن در جنگ اقتصادی شد امسال نیز همه تلاش خود را برای پشتیبانی و مانع‌زدایی از جهش تولید و تداوم روند توسعه و پیشرفت متوازن کشور انجام خواهد داد.

رئیس‌جمهور همچنین در این جلسه به وزیران اقتصادی و تولیدی دولت مأموریت داد در اسرع وقت برنامه‌ها و سیاست‌های عملیاتی تنظیم شده برای رفع موانع تولید و پشتیبانی و حمایت از مراکز تولیدی کشور را با سرعتی بیش از پیش دنبال کنند.

روحانی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در سال گذشته برای تحقق شعار «جهش تولید»، گفت: بخشی از آنچه در سال 99 در خصوص شعار سال انجام گرفت، در حوزه زیرساخت‌های توسعه‌ای کشور بوده است که اثرات آن در زندگی مردم به تدریج و در آینده مشاهده خواهد شد و رشد و آبادانی کشور در سال‌های آتی رقم خواهد خورد.

بیشتر بخوانید

تبریک پیامکی روحانی به مردم

رییس جمهوری نوروز را به مراجع عظام تقلید تبریک گفت

وی با تأکید بر دستور مقام معظم رهبری در خصوص پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید با محوریت اثرگذاری بر معیشت و زندگی مردم، افزود: در تحقق شعار امسال می‌بایست با اولویت‌بندی موضوعات مختلف مرتبط با حوزه تولیدات ضروری مورد نیاز مردم با شناسایی موانع و همچنین پشتیبانی تولید در این حوزه اقدامات سریع و فوری انجام گیرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اولویت‌های اصلی و ضروری در زندگی و معیشت مردم، تأکید کرد: باید برای مصارف و موارد ضروری در کشور با اولویت مواد اولیه کارخانجات و تولید کالاهای ضروری تعیین‌کننده، برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این دولت توانسته در سه سال جنگ اقتصادی بی‌سابقه و فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران در سخت‌ترین شرایط چرخ اقتصاد کشور را بگرداند و کشور را اداره کند، گفت: همه دستگاه‌ها بویژه وزارتخانه‌های اقتصادی و تولیدی موظف هستند برای تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی» و همچنین تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های کلان ملی با هماهنگی حداکثری با سایر دستگاه‌ها نسبت به رفع موانع تولید اقدام نموده و به صورت ماهیانه گزارش اثربخشی اقدامات خود را به ملت ارائه کنند.

رئیس جمهور در همین رابطه افزایش تولید را مستلزم همکاری، اتحاد و انسجام قوای سه‌گانه و همه دستگاه‌های ذیربط و همراهی مردم در حمایت از مراکز تولیدی و کمک به رفع موانع تولید عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.

در این جلسه همچنین گزارش دستگاه‌های ذیربط همچون وزارت صمت در خصوص بازار کالاهای ضروری و مایحتاج مردم بویژه گوشت و مرغ، روغن و میوه و اقدامات انجام گرفته برای کنترل قیمت و مدیریت بازار ارائه شد.

رئیس جمهور با تأکید بر تداوم اقدامات در حوزه تولید، توزیع و نظارت بر عرضه گسترده کالا و کنترل قیمت‌ها، گفت: حفظ آرامش بازار و وجود هماهنگی لازم میان دستگاه‌های مرتبط با این موضوع ضروری است و رسانه‌ها نیز با اطلاع‌رسانی دقیق برنامه‌ها و اقدامات در زمینه همکاری و مشارکت گسترده مردمی را فراهم کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 12
 • نادری IR ۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  9 0
  خدا به خیر بگذرونه این جند ماه رو؟؟
 • وطن دوست TR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  15 0
  شما فقط برو اگر مردم را دوست داری یک دقیقه زودتر بری یک دقیقه مردم زودتر سرو سامان می گیرند فقط برو حرف نزن
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  1 0
  با این حساب دولت بعدی هر کار مثبتی انجام بدهد به پای حسن روحانی نوشته میشود وهر ضعفی و نقصانی داشته باشد به پای خودش . عجب آدم زرنگی هستی
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  7 0
  شما نمی خواهد رفع تحریم کنید راحت جاتون بشنید وهمه کارها به دولت بعدی بسپارید شما اگر بنا بود رفع تحریم کنید که تعهد یک طرفه نمی بستید لطفا خاموش
  • US ۱۶:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
   6 0
   من شنیده بودم رودارند ولی دیگه نه این حد!!
 • ناصر IR ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  9 0
  ما فقط از شما انتظار داریم کشور را هر چه زودتر تحویل دولت بعدی بدهید؛ رفع تحریمها پیشکش!!
 • حمید IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  2 0
  پارسال همین موقع هم همین دستورات رو فرمودید اما آب از آب تکون نخورد.
 • US ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  8 0
  الان اقای روحانی احساس خوبی دارید؟ سفره ی مردم را خالی کردید زنان مردم را از فقر به فساد کشاندید دین مردم را گرفتید دیگه چه کاری باید بکنید؟
 • DE ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  4 0
  خواهشا بی خیال شید و فقط بروید تا ببینیم دولت بعدی چه کار میکنه!!!! دولت بی تدبیر و بدون امید بای بای
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  0 0
  زمستان تمام شد اقای رئیس جمهور خزان دوران شما هم به زودی...
 • محمدایوب IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  0 0
  مارابه خیر تو امید نیست. شر مرسان. تو وضعیت مرغ وتخم مرغ رو درست کن. بقیه پیش کش.
 • IR ۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  0 0
  عزیزم تحریم ها همه نتیجه تلاش شمااست.شما دست از تلاش برداری تحریم ها خودشون میرن
 • SE ۰۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
  0 0
  رفع تحریم! و دولت بعدی! این دو کلید واژه در واقع سیگنال به بایدن است برای ارسال دو عدد شکلات جهت انتخابات آتی و تنفس مصنوعی به جبهه ایشان!
 • جلاالدین IR ۰۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
  0 0
  دولت آقای روحانی در این هشت سال برخلاف شعار سال 1400 بوده آقا فرمودند "" سال تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها "" روحانی تولید را متوقف کردند، از تولید داخلی پشتیبانی نکردند و مانع تراشی هم کردند . درست برخلاف دیدگاه آقا. شما در این چند ماه باقی مانده کاری نکن فقط بشین خونه تا دوره تمام بشه ، اگه میتونستی تحریم ها رو برداری تا حالا کرده بودی . شما هیچ اراده ای برای رفع تحریم ها نداری، در توهم برجام باقی مانده ای.
 • حسن IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
  0 0
  میشه لطف کنید دیگر کلمه تحریم و برجام را دیگر تکرار نکنید و بجای آن در جهت رفع موانع داخلی تلاش کنید
 • IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
  0 0
  ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان-دراین آخرین روزهایت
 • IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
  0 0
  با خنثی سازی تحریم ها در دولت انقلابی، برای ابد لیبرال ها به تاریخ خواهند پیوست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس