کد خبر 1194964
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
درخواست هافبک هلندی لیون از ماکرون: اجازه بدهید برای تیم ملی فرانسه بازی کنم!

هافبک هلندی تیم فوتبال لیون فرانسه از رئیس جمهور این کشور درخواستی طعنه‌آمیز انجام داد.

به گزارش مشرق، فرا رسیدن موعد بازی‌های ملی این بار با دردسرهای بیشتری برای فوتبال باشگاهی به همراه داشته است.

تا پیش از این تنها دغدغه تیم‌های باشگاهی در روزهای فیفا، مصدومیت بازیکنان‌شان در اردوی‌های ملی بود اما با شیوع کرونا اکنون آنها باید نگران از دست دادن بازیکنان سالم خود هم باشند! برخی از کشورهای اروپایی مانند فرانسه به دلیل حاد بودن وضعیت شیوع کرونا و کنترل سرایت ویروس محدودیت‌هایی وضع کرده‌اند که شامل حال فوتبالیست‌ها هم می‌شود. در فرانسه طبق مقرراتی که اخیراً تصویب شده آن دست از فوتبالیست‌های شاغل در لیگ‌های این کشور که در زمان برگزاری اردوهای ملی همراه با تیم ملی کشور خود به کشوری خارج از اروپا سفر کنند، در بازگشت به فرانسه باید چندین روز قرنطینه باشند تا عدم ابتلای شان به کرونا ثابت شود.

طبق این مصوبه دولت فرانسه، همه ملی‌پوشان شاغل در لوشامپیونه به جز اعضای تیم ملی فوتبال فرانسه، در صورت سفر به کشوری غیراروپایی، هنگام بازگشت به فرانسه باید مدتی قرنطینه باشند تا بتوانند به تیم‌های باشگاهی خود ملحق شوند.

یکی از بازیکنانی که از قانون ضربه خواهد خورد، ممفیس دپای، بال هلندی تیم فوتبال لیون است که از قضا تیم ملی کشورش در این هفته در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 باید به ترکیه سفر کند تا با تیم ملی این کشور مصاف داشته باشد. به این ترتیب دپای باید بین بازی برای تیم ملی کشورش در ترکیه و به تبع آن قرنطینه در بازگشت به فرانسه و خودداری از بازی برای نارنجی‌پوشان یکی را انتخاب کند که همین برای او دردسرساز شده است.

به همین دلیل او در قالب تقاضای طعنه‌آمیز از امانوئل کامرون رئیس جمهور فرانسه درخواست کرده که مصوبه اخیر را شامل همه بازیکنان ملی‌پوش شاغل در فوتبال فرانسه کند نه فقط اعضای تیم ملی فوتبال این کشور.

دپای در صفحه شخصی خود در توئیتر خطاب به ماکرون نوشته است: دولت فرانسه، آیا من هم می‌توانم برای تیم ملی (فرانسه) بازی کنم؟ این منصفانه است چون شما به اعضای تیم ملی فرانسه که خارج از اروپا هم بازی می‌کنند معافیت داده‌اید که (در بدو بازگشت به فرانسه) بازی کنند.

در هفته‌ای که تیم ملی هلند در ترکیه باید به میدان برود، فرانسوی‌ها هم باید به قزاقستان سفر کنند اما معافیت در نظر گرفته شده برای ملی‌پوشان این کشور به آنها اجازه می‌دهد که در بدو بازگشت‌شان فوراً تمرینات خود در تیم باشگاهی‌شان را از سر بگیرند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس