دانشجویان ۴ و نیم برابر بیشتر از مردم عادی به کرونا مبتلا شدند

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم گفت: براساس آمار ۲۳۰ هزار نفری از دانشگاه های صد درصد دولتی و آمار از دیگر زیرنظام ها، دانشجویان ۴ و نیم برابر بیشتر از مردم عادی مبتلا به کرونا شدند.

به گزارش مشرق، مجید صفاری نیا، سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم گفت: از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد، فعالیت‌های گسترده‌ای توسط دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان و مراکز مشاوره دانشگاه‌ها صورت گرفت.

بیشتر بخوانید:

۱۹ درصد دانشجویان به امکانات آموزش مجازی دسترسی ندارند

وی ادامه داد: ایجاد حس آرامش در دانشجو سیاست ما بوده و دلیل آن نیز این است که آمارهای کرونا نشان می‌دهد دانشجویان ۴ و نیم برابر بیشتر از جمعیت عادی کشور مبتلا به کرونا شده‌اند.

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان افزود: از جمیعت کشور ما تقریباً حدود یک میلیون و ۵۸۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند، این عدد را اگر به ۸۵ یا ۸۴ میلیون جمعیت تقسیم کنیم، می‌توانیم تعداد افراد مبتلا را محاسبه کنیم.

وی یادآور شد: بر این اساس حدود ۱.۷ درصد مردم به کرونا مبتلا شده‌اند اما در جمیعت دانشجویی ما حدود ۶ و نیم تا ۷ درصد دانشجویان مبتلا به کرونا شده اند و دلیل آن نیز این است که دانشجو در سن خاصی قرار داشته و بسیار فعال است. درصد ابتلای دانشجو به کرونا در برابر مردم عادی بیشتر است یعنی دانشجویان ۴ و نیم بر ابر مردم عادی مبتلا می‌شوند.

صفاری نیا افزود: بر اساس آمارهای یک گزارش که از ۲۳۰ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه‌های ۱۰۰ درصد دولتی به دست آمده بود، آمار دانشجویان مبتلا به کرونا ۵ و نیم درصد بود.

وی ادامه داد: یک گزارش هم از دانشگاه‌های پیام نور، علمی کاربردی و غیرانتفاعی تهیه شد که آمار مبتلایان بیشتر بود و به ۷ و نیم تا ۸ درصد می‌رسید.

سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان افزود: میانگین جمع این دو آمار نشان می‌دهد که ۶ و نیم درصد دانشجویان مبتلا به کرونا شده‌اند که در مقایسه با جمعیت عادی کشور ۴ تا ۴ و نیم برابر بیشتر مبتلا شده‌اند.

وی افزود: دانشجویی که مبتلا به کرونا شده است، هم عوارض روانشناختی دارد و هم دانشجویی که عوارض روانشناختی دارد ممکن است با ریسک بیشتری مبتلا به کرونا شود.

وی ادامه داد: برای همین، سیاست ما بر اساس ایجاد جو آرامش، حمایت، شفقت و مهربانی برای دانشجویان در فرایند آموزشی و خدمات مشاوره و درمانی است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • NL ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
  1 0
  یه امار از کنکور بگیرید اگه راس میگی ببینم چقدر به خاطر لجبازی برای اینکه زمستون کنکور بگیرن مبادا تابستون بگیرن چقدر گریبان گیر خانواده ها شده
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
  0 0
  جناب صفاری نیا زحمت کشیدید که ایجاد حس آرامش در دانشجو دستور کار شما بوده لطفاً جواب بفرمایید که دانشجو فقط به فکر تحصیل است یا به فکر درآمد و و خرج دانشگاه هم هست, البته که از سال دیگر دقیقاً این حس آرامش دادن تان به دانشجو و مخصوصاً خانواده دانشجو را با جان و دل حس خواهم کرد، ناگفته نماند که عزیزان دانشجو به غیر از اینکه باید یک جورایی کمک خانواده برای هزینه‌دانشگاه باشند ،مطلب دیگر اینکه عزیزان دانشجو کمی کمتر از مردم عادی. پروتکل‌های حضرات را اجرا می‌کنند و دلیل اصلی آن بیشتر به سطح سواد این عزیزان بر می گردد وقتی چندین صدا از مدیران محترم ستاد ملی کرونا می‌شنوند که جنابان سه مدل صحبت می‌فرمایند.. مسئولان کمی مراقب باشند این‌گونه تجارب را در اختیار دانشجویان نگذارند چون معمولاً دانشجویان گرامی اگر خدا بخواهد مسئولان اجازه بفرمایند وبازنشسته شوند این دانشجویان هستند که در آینده جانشین مسئولان خواهند شد
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
  0 0
  دانشجویان هم بخشی از مردم عادی اند! شاید امار دانشجویان وزارت بهداشت دلیلشه
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
  0 0
  آمار سربازهای وظیفه رو هم بگیرید که بندگان خدا با وضعیت بهداشت و خوراک نامناسب در محل های پر رفت آمد سوختند و کرونا گرفتن و هیچ کس سراغشون رو نگرفت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس