راهپیمایی هزاران نفری در مینیاپولیس در آستانه محاکمه قاتل «جورج فلوید»+تصاویر

هزاران معترض به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین‌پوستان این کشور در آستانه برگزاری محاکمه پلیس سفیدپوستی که با روش فشار برگردن راه نفس «جورج فلوید» را بست، در مینیاپولیس راهپیمایی کردند.

به گزارش مشرق، هزاران معترض به نژاد پرستی و خشونت پلیس روز یکشنبه در آستانه آغاز محاکمه «درک شووین» افسر پلیس سفید پوستی که راه نفس «جورج فلوید» را بست و منجر به مرگ او شد، در خیابان‌های شهر مینیاپولیس راهپیمایی کردند و خواستار اجرای عدالت شدند.

راهپیمایی آمریکایی‌ها در آستانه محاکمه قاتل «جورج فلوید» +عکس

راهپیمایی آمریکایی‌ها در آستانه محاکمه قاتل «جورج فلوید» +عکس

راهپیمایی آمریکایی‌ها در آستانه محاکمه قاتل «جورج فلوید» +عکس

فلوید ۴۶ ساله در تاریخ ۲۵ ماه مه ۲۰۲۰ (پنج خرداد ۱۳۹۹) توسط مامور پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس به طرزی وحشیانه کشته شد. این سیاه‌پوست آمریکایی بعد از آنکه مامور پلیس حدود هشت دقیقه زانویش را روی گردن وی فشار داد، جان باخت. آخرین حرف‌هایی که فلوید قبل از جان باختنش ‌زد، این بود: «من نمی‌توانم نفس بکشم».

انتشار فیلم قتل جورج فلوید جرقه اعتراضات سراسری در آمریکا علیه خشونت‌ها و تبعیض‌های نژادپرستانه را روشن کرد و آخرین جمله او در حیاتش، سمبل اعتراضات شد.

به گزارش وبگاه خبری «آکسیوس»، این افسر پلیس به قتل درجه دو و غیرقانونی فلوید متهم است. محاکمه او قرار است روز دوشنبه (امروز) به وقت محلی آغاز شود.

راهپیمایی آمریکایی‌ها در آستانه محاکمه قاتل «جورج فلوید» +عکس

راهپیمایی آمریکایی‌ها در آستانه محاکمه قاتل «جورج فلوید» +عکس

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ساکنان شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا بسیار مشتاق برگزاری این محاکمه هستند و روند این پرونده را از نزدیک دنبال می‌کنند.

معترضان روز یکشنبه اطراف دادگاه جمع شدند و بسیاری از آن‌ها پلاکاردهایی که روی آن‌ها نوشته شده بود «جان سیاه‌پوستان بارازش است» را در دست داشتند و خواستار عدالت برای جورج فلوید بودند.

سه مامور پلیس دیگری هم در که در جریان این قتل دست داشتند با اتهامات خفیف‌تری روبرو هستند و به صورت مجزا محاکمه خواهند شد.

پیشتر پلیس مینیاپولیس آمریکا از تیراندازی مرگبار در محل قتل جورج فلوید خبر داده بود. جایی که به دنبال اعتراضات سراسری علیه خشونت و تبعیض‌های نژادپرستانه در آمریکا به مکان یادبود تبدیل شده است.

«جان الدر» سخنگوی اداره پلیس مینیاپولیس خبر داد، شنبه شب (به وقت محلی این شهر آمریکا) یک نفر در همان مکانی که جورج فلوید جانش را از دست داد، بر اثر تیراندازی کشته شد.

سخنگوی پلیس مینیاپولیس در توضیح تیراندازی مرگبار در محل قتل فلوید اعلام کرد: فرد قربانی و مظنون (به تیراندازی) درگیری لفظی پیدا کردند و فرد مظنون به قربانی تیراندازی کرد.

الدر و دیگر مقام‌های پلیس مینیاپولیس آمریکا توضیح بیشتری درباره تیراندازی در محل قتل جورج فلوید ندادند و اسامی قربانی و مظنون این تیراندازی را هم منتشر نکردند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس