شجاعت بی نظیر آیت الله سیستانی در برابر پاپ

یک نویسنده فلسطینی از موضع گیری مرجع عالی قدر شیعیان عراق در حمایت از آرمان فلسطین در برابر رهبر کاتولیک های جهان قدردانی کرد.

به گزارش مشرق به نقل از المعلومه، «عبدالله السلامی» نویسنده فلسطینی به سخنان مطرح شده از سوی آیت الله العظمی سید علی سیستانی مرجع عالی قدر شیعیان در عراق در جریان دیدار با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان واکنش نشان داد.

بیشتر بخوانید:

آیا دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی به نفع ایران است؟

وی گفت: اینکه مرجع عالی قدر شیعیان در نجف اشرف در جریان دیدار با رهبر مسیحیان به مسأله فلسطین اشاره می کند بیانگر یک شجاعت بی سابقه است که به آن افتخار می کنیم.

السلامی بیان کرد: این موضع گیری بیانگر اوج همبستگی شیعیان با مسأله فلسطین است؛ دقیقا همان چیزی که رژیم های عربی تلاش می کنند عکس آن را به خورد ملت های خود بدهند.

بیشتر بخوانید:

هدف برجسته‌سازی نامتعارف ملاقات ‎پاپ با آیت‌الله سیستانی چیست؟

وی تاکید کرد: بیانیه مرجعیت دینی در نجف اشرف نقاب از چهره ادعاهای دروغین رژیم های عربی برداشته و حمایت های دروغین این رژیم ها از مسأله فلسطین را رسوا کرد.

السلامی ادامه داد: البته حمایت عراقی ها از آرمان فلسطین و ملت فلسطین چیز جدیدی نیست و ما از موضع گیری های منفی رژیم های عربی در قبال عراقی ها احساس خجالت  می کنیم. بر کسی پوشیده نیست که مرجعیت دینی در نجف اشرف مانع خون ریزی مسلمین شده و خفاش های تاریکی که از کشورهای دیگر به عراق اعزام شده بودند را نابود کرده و در برابر طرح های صهیونیستی آمریکایی ایستاده است.

وی بیان کرد: ما فکر می کردیم حشد شعبی ابزاری در دست شیعیان عراق برای ایجاد تغییرات در منطقه است اما متوجه شدیم که این نیروها، ضامن امنیت منطقه و مانع گسترش ویروس داعش هستند.

روز گذشته نیز «شیخ علی النجفی» نماینده و فرزند آیت الله «شیخ حسین النجفی» مرجع تقلید نجف اشرف با اشاره به اظهارات آیت الله سیستانی در دیدار با رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: آیت‌الله سیستانی آخرین میخ را بر تابوت طرح عادی سازی روابط با تل آویو کوبید.

نماینده این مرجع دینی در نجف اشرف با بیان اینکه طرح عادی‌سازی روابط نمی‌تواند از کانال نجف اشرف عبور کند، گفت: مرجعیت عراق به طور صریح دیدگاه خود در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • کیان IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  27 0
  ایوالله. فإن حزب الله هم الغالبون. إن‌شاءالله
 • سید IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  17 0
  زنده باد مرجع تقلید جهان تشیع سیستانی
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  10 0
  مادر ایت الله سیستانی از اهالی شهر مهربان واقع در شهرستان سراب هست و طایفه شقاقیها از دیرباز در سراب و میانه و هشترود و خلخال و فلسطین ساکن شدند و ازین جهت از گذشته با هم خویشاوندی داشتند شهید فتحی شقاقی هم ازین طایفه بوده و حاکمان گذشته سراب مثل صادق خان شقاقی هم ازین طایفه بزرگ بوده و به همین جهت همبستگی عمیقی بعد از گذشت قرنها هم بینشون هست
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  2 9
  ضمن احترام به حضرت آیت الله سیستانی، ولی این شجاعت ایشان، با وجود امثال امام راحل و رهبری ما بی نظیر نیست.
  • رضا IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
   1 0
   منظورشون، بینظیر از جانب یکی از مراجع نجف است!!! مکتب نجف، همیشه مبلغ رخوت بوده و اینکه اصلاحطلبان همچون پهلوی سعی میکنند تا نجف را بزرگ کنند دلیلش این است که از حوزه نجف انقلابی گری منتشر نمیشود!!! شهید محمدباقر صدر جزو نوادر تاریخ نجف است و دیگر هم تکرار نخواهد شد!!! البته بنده در مورد شخص حضرت آیت الله سیستانی نظری ندادم بلکه کلی حرف زدم!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس