کد خبر 1188472
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
زندان نمایه

نمایندگان کنگره آمریکا با اکثریت قاطع، لایحه‌ دادن حق رأی به زندانیان این کشور را رد کردند.

به گزارش مشرق، لایحه مربوط به دادن حق رأی به زندانیان آمریکایی، روز سه‌شنبه به وقت محلی با اکثریت قاطع از سوی کنگره این کشور رد شد.

بیشتر بخوانید:

واقعیت‌هایی در مورد تبعیض نژادی در نظام کیفری آمریکا

به نوشته نشریه «نیوز ویک»، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با ۳۲۸ رأی مخالف در برابر ۹۷ رأی موافق، متمم پیشنهادی «کوری بوش» نماینده حزب دموکرات را رد کردند.

در این بین، تمامی ۲۰۹ نماینده جمهوری‌خواه حاضر در مجلس نمایندگان و ۱۱۹ نماینده دموکرات با شرکت کردن زندانیان در انتخابات فدرال آمریکا مخالفت کردند.

کوری بوش پس از شکست این پیشنهاد در حساب توئیتری خود «ظلم در حق زندانیان و محروم کردن آن‌ها از حق رأی» را محکوم کرد و آن را نژادپرستانه دانست.

«رشیده طلیب» دیگر نماینده دموکرات حامی این متمم نیز در پیامی توئیتری نوشت: «محروم کردن زندانیان از حق رأی، به‌ویژه سیاه پوستان، مستقیماً با گذشته نژادپرستانه کشورمان و تاریخ برده‌داری مرتبط است».

او در ادامه نوشت: «نمی‌توانیم انسان بودن افراد زندانی را انکار کنیم و جوامع را از شنیدن صدا، قدرت و انسانیت آن‌ها محروم کنیم».

متمم فوق قرار بود تحت قانون‌گذاری جدید آمریکا تحت عنوان قانون «برای مردم» تصویب شود. تقریباً تمامی دموکرات‌های مجلس نمایندگان حامی تصویب این قانون هستند اما جمهوری‌خواهان شدیداً با آن مخالف هستند.

این قانون پس از جنجال‌ها و حواشی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آبان امسال مطرح شد و هدف آن تقویت امنیت و صحت انتخابات و اصلاح قوانین مخارج سیاسی در انتخابات است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس