بورس نمایه

مصوبه هیات مدیره سازمان بورس مبنی بر افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام به مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابلاغ شد.

به گزارش سرویس بورس مشرق، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، مصوبه اخیر هیات مدیره سازمان بورس مبنی بر افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام  را ابلاغ کرد.

براساس طرح پیشنهادی از طرف صندوق‌های سرمایه گذاری ناشی از جمع‌بندی مذاکرات با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مقرر شده است تا صندوق‌های سرمایه‌گذاری «در اوراق بهادار با درآمد ثابت» ملزم به سرمایه‌گذاری حداقل ۱۵ درصد و حداکثر ۲۵ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق در سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس و واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری هستند.

در این طرح عنوان شده است که صندوق‌های یاد شده ملزم هستند تا پایان اسفند ۱۴۰۰ نسبت به رعایت نصاب موضوع این مصوبه اقدام کنند که برا ساس آن تا پایان اسفند ماه ۹۹ نسبت به افزایش دست‌کم سه واحد درصد در نصاب موضوع این مصوبه در مقایسه با وضعیت فعلی (تاریخ ابلاغ این مصوبه) و تا میزان حداقل نصاب مجاز سرمایه‌گذاری در سرفصل یاد شده اقدام کنند.

همچنین تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۰ در هر فصل نسبت به افزایش سه واحد درصد در نصاب موضوع این مصوبه در مقایسه با وضعیت فعلی (تاریخ ابلاغ این مصوبه) و تا میزان حداقل نصاب مجاز سرمایه گذاری در سرفصل یاد شده اقدام کنند.

به ازای هر یک واحد درصد افزایش سرمایه گذاری در سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس تا میزان نصاب مجاز سرمایه گذاری در سرفصل یاد شده ۲ واحد درصد از حداقل نصاب سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت کسر می‌شود.

در این طرح به صندوق‌ها اختیار داده شد در خصوص توزیع حداقل ۲ درصد دارایی از محل ذخیره ناشی از تغییر ارزش سهام در پایان سال مالی جاری صندوق، تا یک سال پس از پایان سال مالی مذکور و متناسب با شرایط بازار تصمیم‌گیری کنند و همچنین مصوب شد که حداکثر میزان خرید اوراق دولتی به اندازه ۳۰ درصد ارزش دارایی های درآمد ثابت صندوق‌ها باشد.

منبع:سنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
  2 0
  پول سهامداران پالایش را پس بدهید
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
  1 0
  آقای رییسی لطفا به بورس ورود کنید دارن ما ملت رو غارت میکنند روحانی پول پالایشی مارو پس بده
 • احمد IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
  0 0
  لطفا و خواهشا بذارید بورس به حال خودش بمونه تا پایان دوره ریاست برادر عزیزمون حسن آقا تا بعدش ببینیم چه کلی به سرمون بزنیم با تشکر
 • ایرونی IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
  0 0
  یه عده کلاهبردار تو بورس جمع شدن با این وضعیت بورس هرگز برنمی گرده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس