کتابخانه خواجه نصیرالدین طوسی در شهرستان بهارستان افتتاح شد

مدیرکل کتابخانه‌های استان تهران به نیاز ۲۰۰میلیارد تومانی کتابخانه های استان تهران برای بازسازی کتابخانه‌ها اشاره کرده و گفت: در ۵ سال گذشته ۳۳ باب کتابخانه به کتابخانه های استان تهران اضافه شده است.

به گزارش مشرق، صبح امروز، یکشنبه کتابخانه عمومی خواجه نصیرالدین طوسی در محله قلعه میر که ساخت و احداث آن به همت شهرداری گلستان انجام شده مورد بهره برداری قرارگرفت.

در این مراسم، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: آسیب‌های اجتماعی زمانی برطرف می‌شود که آسیب‌های فکری و مدیریتی‌ حل شود.

وی افزود: در هر استان و شهری که مدیران فرهنگی دارد، مثل همین منطقه بهارستان، کارهای فرهنگی پیش می‌رود و هر جایی که مدیرانش فرهنگی نباشند، موانع بسیاری برای کارهای فرهنگی ایجاد خواهد شد.

هادی ناصری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران هم در انی مراسم ضمن اشاره به مقام علمی دانشکند برجسته جهان اسلام یعنی خواجه نصیر الدین طوسی، گفت: امیدوارم از بستر فعالیت های فرهنگی این کتابخانه هم شاهد رشد و نمو دانشمندانی در این منطقه باشیم.

وی افزود: نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای ۳۱ نقطه در سطح کشور برنامه های خاصی در نظر داته که بهارستان هم یکی از آن نقاط است و رد مدت کوتاه ۵ ماه، ۴ کتابخانه در این منطقه، بازسازی و شاداب‌سازی شد و یک کتابخانه سیار هم به جمع کتابخانه‌های اینجا اضافه شد.

ناصری به برگزاری برنامه ها، نشست‌ها و دوره های آموزشی متنوع در کتاب خانه های منطقه بهارستان اشاره کرده و گفت: اگر چه همه گیری کرونا مانع اجرای بسیاری از برنامه های ما بود اما به خاطر اثرگذاری کتاب خانه ها بر شرایط فرهنگی و اجتماعی، مجموعه همکاران ما فعالیت هایشان را در بسترهای مجازی ادامه دادند و ارتباطشان را با اعضای کتابخانه ها قطع نکرندد.

مدیرکل کتابخانه‌های استان تهران به نیاز ۲۰۰میلیارد تومانی کتابخانه های استان تهران برای بازسازی و شاداب‌سازی کتابخانه‌ها اشاره کرده و گفت: در ۵ سال گذشته ۳۳ باب کتابخانه به کتابخانه های استان تهران اضافه شده و همین کتابخانه خواجه نصیر الدین طوسی نیز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است.

وی تصریح کرد: این کتابخانه قرار بودظرف ۴۵ روز تجهیز شود ولی به خاطر ویروس کرونا و یک سری مشکلات پیرامون آن به تعویق افتاد و در اوایل اردیبهشت به صورت کامل تجهیز و در اختیار عموم فرهنگ دوستان قرار می گیرد.

وی افزود: کتابخانه عمومی خواجه نصیر الدین طوسی در مساحتی به متراژ ۶۶۰ مترمربع، دهمین کتابخانه شهرستان، با۱۵هزار جلدکتاب و داشتن بخش های مختلف از جمله مخزن اصلی، مرجع، سالن های مطالعه مجزا در طبقه دوم ، بخش کودک، بخش نشریات و بخش های رفاهی و خدماتی، آماده ارائه خدمات به شهروندان بهارستان شده است

 هادی تمهیدی فرماندار بهارستان نیز گفت: کتابخانه خواجه نصیرالدین طوسی با ۲۸ هزار میلیارد ریال هزینه ساخت در سال ۹۷ شروع و در ۱۵ بهمن سال۹۸ با حضور استاندار آماده بهره‌برداری شد.

وی ادامه داد: این واحد کتابخانه با ۱۰ میلیارد ریال هزینه، تجهیز شده است.

فرماندار بهارستان خاطر نشان کرد در این دولت شش کتابخانه بازسازی و مرمت شده و درحال حاضرجمعا ۱۰ کتابخانه ، یک کتابخانه روستایی و یک کتابخانه سیار و هشت کتابخانه در نقاط مختلف شهر مورد استفاده عموم قرار می گیرد.

وی در آخر بیان داشت: شهرستان بهارستان با توجه به اینکه با کمبود مراکز فرهنگی مواجه است به ۱۰ کتابخانه دیگر نیاز دارد تا ظرفیت شهرستان در نقاط مختلف به صورت عادلانه تکمیل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس