سعید نمکی نمایه

نمکی گفت: در این فاز ۲۰ هزار نفر از گروه‌های پر خطر سالمندان و معلولان واکسینه می‌شوند.

به گزارش مشرق، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم واکسیناسیون علیه کووید_۱۹ در آسایشگاه کهریزک، اظهار کرد: امروز خوشبختانه فاز دوم واکسیناسیون آغاز شد در این فاز، علاوه بر همکاران ما در کادر درمان، گروه سالمندان به عنوان گروه آسیب پذیر واکسینه شدند و به صورت نمادین از آسایشگاه کهریزک آغاز کردیم و فردا در مراکز معلولان و سالمندان سراسر کشور این اقدام ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

واکسیناسیون سالمندان علیه کرونا آغاز شد

وی با تاکید بر اینکه در این فاز ۲۰ هزار نفر از گروه‌های پر خطر سالمندان و معلولان واکسینه می‌شوند، گفت: بر اساس سند ملی واکسیناسیون کووید_۱۹ که تدوین شده است، قرار است ابتدا کادر بهداشت و درمان، در کنار آنها سالمندان، معلولان، جانبازان شیمایی، بیماران خاص و گروه‌های پر خطری که در معرض خطر هستند واکسینه شوند، بعد از آن افراد عادی را واکسینه می‌کنیم.

نمکی گفت: برآورد ما این است که تا پایان شهریور ماه اکثر گروه‌های هدف را واکسینه کنیم.

وزیر بهداشت درخصوص شایعاتی مبنی بر کرونایی ایرانی، گفت: همچین چیزی وجود ندارد و شاهد چنین موضوعی نیستیم. تعداد تست‌ها را افزایش دادیم امروز فقط در استان خوزستان ۱۲ هزار و ۵۰۰ تست انجام شد، در گذشته کل تست کرونایی که در کشور انجام می‌شد روزانه ۲۵ هزار تست بود، اما در حال حاضر روزانه از ۱۰۰ هزار تست هم بیشتر تست انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کنترل اوضاع اگر مردم رعایت کنند، در دست همکاران ماست و نگرانی عمده‌ای تا این لحظه نداریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس