جهاد اسلامی: از ذره‌ای خاک فلسطین صرف‌نظر نمی‌کنیم

جنبش جهاد اسلامی فلسطین یکشنبه شب در بیانیه‌ای خطاب به دولت آمریکا اعلام کرد، ما حتی از ذره‌ای خاک تاریخی فلسطین صرف‌نظر نخواهیم کرد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، جنبش جهاد اسلامی فلسطین نامه ارسالی تشکیلات خودگردان فلسطین به دولت آمریکا مبنی بر پایبندی فلسطین بر مرزهای سال ۱۹۶۷ با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

در بیانیه جنبش جهاد اسلامی فلسطین آمده است: این جنبش هیچ ارتباطی با آنچه که در این نامه آمده ندارد و هرگز از اراضی تاریخی فلسطین صرف نظر نخواهد کرد.

بسیاری از رسانه‌های رژیم صهیونیستی پیش‌تر گزارش داده بودند، تشکیلات خودگردان نامه‌ای به دولت آمریکا ارسال کرده که در آن آمده جنبش حماس به برپایی کشور فلسطینی بر اساس مرزهای سال ۱۹۶۷ پایبند است.

این نامه از سوی «حسین الشیخ» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح به «هادی عمرو» مسؤول امور فلسطین و رژیم صهیونیستی وزارت خارجه ارسال شده و در آن همچنین به موضوع برگزاری انتخابات عمومی در فلسطین و انجام اصلاحات در قانون اساسی پرداخته شده است.

طبق بیانیه «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، انتخابات مجلس قانونگذاری در روز ۲۲ ماه می‌ (یکم خرداد)  و انتخابات ریاست جمهوری در ۳۱ ژوئیه (۹ مرداد) برگزار خواهد شد و چنانچه انتخابات مجلس قانونگذاری به مرحله دوم کشیده نشود، انتخابات مجلس ملی در ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

پس از ۱۵ سال، این اولین بار است که تشکیلات خودگردان فلسطین حکمی برای برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست جمهوری و مجلس ملی صادر می‌کند که مورد استقبال جنبش «حماس» قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس