امیر دریادار سیاری

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه دشمن از توانمندی‌های دفاعی ایران ترس دارد، گفت: دشمن روی ایمان، اعتقادات و شهادت‌طلبی مردم ما حساب می‌کند و می‌داند که اگر دست از پا خطا کند، ضربات سختی می‌خورد.

به گزارش مشرق به نقل از آجا، دریادار حبیب‌الله سیاری روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه چهاردهمین دوره رزم مقدماتی ذخیره نظام ویژه نخبگان که در مرکز آموزش ۰۱ شهدای وظیفه نیروی زمینی ارتش برگزار شد، افزود: دفاع از امنیت و تمامیت ارضی کشور بر همه واجب است، همانگونه که در ۸ سال دفاع مقدس همه مردم به میدان آمدند و نگذاشتند اندکی از خاک کشور در تصرف دشمن بماند و یا انقلاب تهدید شود.

بیشتر بخوانید:

روایت دریادار سیاری از خدمات ارتش در ایام کرونا

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه امنیت کشور وابسته به اقدامات نیروهای مسلح است، افزود: هرچه آمادگی‌های نیروی‌های مسلح بالاتر باشد بازدارندگی بیشتر ایجاد می‌شود. بازدارندگی یعنی اینکه آمادگی نیروهای مسلح آنچنان بالا باشد که دشمن در محاسبات خود به این نتیجه برسد که هزینه جنگ برای او بسیار بالاست و از جنگ پشیمان شود.

سیاری با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی علیه ایران، تصریح کرد: دشمن ما برای اینکه دوباره به کشور ما برگردد از هیچ اقدامی صرفه‌نظر نکرده و در چند سال گذشته هم در شرق و غرب کشور ما عملیات نظامی انجام داده تا با این تهدیدات ما را بترساند و وادار به کاری کند که او می‌خواهد و به همین دلیل همواره از گزینه‌های روی میز سخن گفته‌اند.

وی با بیان اینکه دشمن از توانمندی‌های دفاعی ایران ترس دارد، اضافه کرد: دشمنان روی ایمان، اعتقادات و شهادت طلبی مردم ما حساب می‌کند و می‌داند که اگر دست از پا خطا کند ضربات سختی خواهد خورد.

معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: تا زمانی که مردم و جوانان ما آماده دفاع از کشور باشند دشمن نمی‌تواند اقدام موثری علیه کشور ما داشته باشد، اما اگر از آمادگی برای دفاع از کشور غافل شویم مطمئن باشید که آن‌ها دست از جنایات و توطئه‌ها برنمی‌دارند.

 سیاری وظیفه نیروهای مسلح را تامین امنیت و دفاع از تمامیت ارضی کشور دانست و اضافه کرد: در نیروهای مسلح تجهیزات و تسلیحات مختلفی برای انجام وظایف محوله وجود دارد، اما این به برکت انقلاب اسلامی است که برای تهیه تجهیزات مورد نیاز دفاع روی پای خود ایستاده‌ایم و نیازی به کسی نداریم.

سربازان، تشکیل دهنده قسمت بزرگی از بدنه نیروهای مسلح 

وی با اشاره به جایگاه نیروهای وظیفه در نیروهای مسلح، ادامه داد: قسمت بزرگی از بدنه نیروهای مسلح را سربازان وظیفه تشکیل می‌دهند که به دلیل نیرو و نشاط جوانی یک شادابی و کارآمدی را در کنار نیروهای کادر و آموزش دیده برای نیروهای مسلح به همراه دارد.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: جوانان ما به سربازی می‌آیند که آمادگی و آموزش‌های لازم را کسب کنند تا در صورت نیاز بتوانند به بهترین نحو ممکن از کشور دفاع کنند.

سیاری جامعه‌پذیری و تربیت جمعی را یکی دیگر از اهداف آموزش در دوره سربازی دانست و تصریح کرد: دوره مقدس سربازی حداقل‌های آمادگی برای دفاع از کشور را به سربازان وظیفه می‌آموزد.

وی با اشاره به رعایت کامل اصول بهداشتی در پادگان‌ها، اضافه کرد: با توجه به اسناد و مدارک موجود و بعد از یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور، ثابت شده که مراکز نظامی از سالم‌ترین مراکز هستند و کمترین مسئله را در این خصوص داشته‌اند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اقدامات نیروهای مسلح در مقابله با کرونا در کشور، اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح از اولین روز شیوع ویروس کرونا در کشور به میدان مقابله با کرونا و خدمت‌رسانی به مردم آمدند و همچنان با قدرت و ظرفیت بالا در حال ارائه خدمات به مردم تا پایان کرونا هستند و خواهند بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس