جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

رئیس جمهور گفت: ملت بزرگ ایران در هیچ شرایطی از پا نایستاده است البته که مردم در سختی، رنج و مشکلات هستند البته ما چیزهای دیگری می‌خواستیم.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در جریان مراسم بهره‌برداری و افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی پس از استماع گزارش مدیر عامل مجتمع گندله‌سازی مادکوش بندرعباس اظهار کرد: امیدواریم همه طرح‌های صنعتی که در استان هرمزگان در حال فعالیت است، به ثمر بنشیند زیرا برای اشتغال مردم و رشد اقتصادی استان و کشور بسیار مهم است.

باید پشتیبان بخش خصوصی باشیم

روحانی تاکید کرد: ما به بخش خصوصی اعتماد داریم و معتقدیم کار اقتصادی باید به بخش خصوصی واگذار شود.

وی با بیان اینکه این اصرار و شعار من از روز اول دولت یازدهم تا امروز بوده است، گفت: امروز هم اصرار می‌کنم بخش‌هایی که به دولت تعلق دارد باید به مردم واگذار شود زیرا مردم بهتر می‌توانند تولید و اقتصاد را اداره کنند.

رئیس‌جمهور افزود: ما باید پشتیبان بخش خصوصی باشیم و برنامه‌های آینده کشور را به خوبی ارائه کنیم تا آنها بتوانند فعالیت خودشان را انجام دهند.

احیای شرق کشور برای امنیت ملی کشور مهم است

روحانی همچنین پس از استماع گزارشی در خصوص اسکله شماره ۵ بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب، اظهار کرد: به همه حضار محترم در آن مراسم بخصوص آقای نعمت‌زاده [وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت] که مدتی است خدمت ایشان نرسیدیم سلام عرض می‌کنم. آقای نعمت‌زاده جزو مدیرانی هستند که از آغاز انقلاب همواره در همه شرایط برای صنعت کشور فعال بودند و حق بزرگی به گردن صنعت کشور دارند.

وی پس از استماع گزارشی در خصوص افتتاح واحد گندله‌سازی شماره یک شرکت گوهرزمین سیرجان، گفت: امروز شاهد تولید ۵ میلیون تن گندله آهن هستیم که بخاطر تحریم ۴۷ درصد قطعات این مجتمع توسط ایرانیان و مهندسین داخلی طراحی شده است.

رئیس‌جمهور به مساله تأمین آب برای این مجتمع اشاره کرد و گفت: انتقال آب از منطقه جنوب و خلیج فارس به سیرجان تحول بسیار بزرگی بود که این انتقال به مس سرچشمه و اصفهان ادامه پیدا می‌کند.

روحانی گفت: خط انتقال دوم به اصفهان و خط انتقال سوم به بیرجند و مشهد خواهد رسید و مجموعاً یک تحول بسیار بزرگ در شرق کشور ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه کل این طرح جزو طرح‌های بی نظیر تاریخ ایران است، گفت: از گذشته تاریخ وقتی نگاه کنیم، منطقه شرق همیشه در مساله آب فقیر بوده و یکی از راه حل‌ها همین بوده که آب را از جنوب شیرین‌سازی و منتقل کنیم. بخشی از این کار بزرگ افتتاح شده و بخشی از آن نیز در دست اجرا است و امیدواریم آغاز عملیات اجرایی خط دوم و سوم در همین دولت آغاز شود.

رئیس‌جمهور گفت: مردم بدانند که شرق کشور باید احیا شود و این برای امنیت ملی، توازن جمعیت، اجرای عدالت و تحول در رشد شرق کشور بسیار مهم است. یکی از کمبودهای مهم در این زمینه آب بوده که با این طرح، مشکل مرتفع خواهد شد.

خوزستان به لحاظ کرونایی شرایط خوبی ندارد

روحانی پس از استماع گزارشی در خصوص افتتاح پایانه صادراتی محصولات کشاورزی روماک گستر پارس جویبار در استان مازندران، گفت: این اقدام ارزشمند برای تجارت، کشاورزی و معرفی بهتر ایران و جهان بسیار حائز اهمیت است و وقتی نام ایران بر روی یک محصول صنعتی، کشاورزی و خدماتی هک شده و آن محصول با کیفیت خوب ارائه می‌شود، موجب تبلیغ فرهنگ ایران می‌شود و جایگاه کشور در منطقه و جهان را رشد می‌دهد.

وی افزود: یک بخش از قدرت ملی، مربوط به جایگاه ایران در اذهان مردم در سراسر دنیا است. مردمی که مصرف کننده هستند وقتی نام ایران را می‌بینند، به کیفیت، بهداشت، سلامت و تداوم آن اعتماد می‌کنند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: در نقاط دیگر کشور هم باید چنین پایانه‌هایی تأسیس کنیم تا به کشاورزی کمک شود و دولت هم از این اقدامات حمایت می‌کند.

روحانی با اشاره به آمار مبتلایان کرونا در مازندران، گفت: دیشب آمارهایی که با وزارت بهداشت و ستاد کرونا مرور می‌کردیم، دیدیم وضع مازندران به یک نقطه تعادلی رسیده است.

وی تاکید کرد: جایگاه مازندران در این زمینه خوب شده بود اما متأسفانه شرایط خوزستان در کرونا، شرایط خوبی نیست.

در شرایط تحریم توانستیم ۷۰ تا ۸۰ درصد زنجیره فولاد را توسعه دهیم

روحانی در بخشی پایانی این مراسم با بیان اینکه از آغاز سال با توجه به شرایط کرونا همراه با جنگ اقتصادی که شرایط بسیار سختی برای ما بود، نمی‌دانستیم آیا در همه هفته‌ها می‌توانیم این افتتاح‌ها را داشته باشیم یا خیر، اظهار داشت: الحمدلله همه پنجشنبه‌ها توانستیم افتتاح داشته باشیم و در برخی مناسبت‌های دیگر هم افتتاح‌های بزرگی داشتیم.

وی عنوان کرد: شما می‌بینید امروز با سرمایه گذاری بیش از ۸ هزار و پانصد میلیارد تومان، طرح‌ها و پروژه‌ها افتتاح می شود. در آمار و ارقامی که در همین سال جدید فقط در تحولات بخش صنایع معدنی داشتیم، ۷ و نیم میلیون تن تولید گندله آهن را به این صورت که ۵ میلیون تن در سیرجان، دو و نیم میلیون در هرمزگان افتتاح کردیم، نشان دهنده زنده بودن و فعال بودن کشور و جهش تولید در کشور است.

رئیس جمهور افزود: به هر حال امسال شاهد حرکت در تولید، رونق تولید و حتی جهش در تولید بودیم. در زنجیره فولاد در بخش‌های مختلف موفقیت داریم و در حال کامل کردن این زنجیره هستیم. کل این زنجیره، زنجیره کاملی است و تقریبا هم تعادل دارد.

روحانی بیان کرد: همانطور که اعلام شد ما در طول این دولت، توانستیم در بخشی از این زنجیره‌ها بیش از ۷۰ و ۸۰ درصد رشد و توسعه داشته باشیم آن هم در شرایط تحریم، جنگ اقتصادی و کرونا. این یکی از معجزات قدرت ملت بزرگ ایران است. ملت بزرگ ایران در همه شرایط از پا ننشسته است و شرایط سیاسی و اقتصادی را کاملا احساس می‌کند. البته که مردم در سختی، رنج و مشکلات هستند اما ما چیزهای دیگری دلمان می‌خواست.

فکر نمی‌کردیم دیوانه‌ای در آمریکا جنگی علیه ملت ایران آغاز کند

وی اضافه کرد: ما در دولت دوازدهم وقتی کار را شروع می‌کردیم، تداوم راه دولت یازدهم در ذهن‌مان بود. ما فکر نمی‌کردیم دیوانه‌ای در آمریکا سر کار می‌آید و این دیوانه، جنگی بی‌نظیر در تاریخ علیه ملت بزرگ ایران آغاز می‌کند. او با نادانی فکر می‌کرد اگر فشار را بر ملت ایران وارد کند، مردم زانو می‌زنند و در برابر او تسلیم می‌شوند. ملت آمریکا فهمید که او اشتباه کرده، دولت فعلی نیز فهمیده است که او اشتباه کرده است.

دولت آمریکا اشتباهات گذشته را جبران کند؛ تسلیم قانون بودن عیب نیست

رئیس‌جمهور با تاکید براینکه ما امیدوار هستیم هرچه سریعتر این اشتباهات جبران شود و دولت جدید آمریکا در برابر قانون، مقررات و قطعنامه ۲۲۳۱ تسلیم شود، گفت: تسلیم در برابر قانون عیب نیست، خجالت نکشند، تسلیم در برابر زور بد است. آدم همیشه باید در برابر قانون تسلیم باشد. اینکه در تبلیغات گفته می‌شود اخیراً ایران اقداماتی انجام داده است تا آمریکا را تحت فشار قرار دهد حرف نادرستی است. زیرا ما نمی‌خواهیم به آمریکا بگوییم در برابر فشار ما غیرقانونی عمل کنید. آنچه ما می‌خواهیم قانون است. بنابراین اجرا و احترام به مقررات، تعهدات و پیمان‌های بین‌المللی جزء وظایف انسانی و سیاسی همه دولت‌ها است.

روحانی ادامه داد: بنابراین امیدواریم بتوانند به قانون برگردند و ما بتوانیم در شرایط بهتری در جهان، مراودات و تعاملات خود را مخصوصا در بخش تجاری انجام دهیم. ما امروز در چهار طرحی که افتتاح کردیم از یک طرف دیدیم مردم ما در زمینه صنایع معدنی کاملا فعال هستند. دو طرح افتتاحی ما مربوط به بخش فولاد و گندله‌سازی بود. یک بخش ما مربوط می‌شد به پایانه های صادراتی. اسکله هایی که بتواند پتروشیمی و فولاد و آلومینیوم ما را به خوبی صادر کند. در جنوب نیز در یک منطقه بسیار خوب و در مرز سه استان هرمزگان، بوشهر و فارس یک طرح بزرگ افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: این افتتاح می‌تواند یک مرکز صادراتی بسیار مهمی در منطقه بسیار استراتژیک پارسیان برای کشور ما باشد. همچنین در شمال شاهد یک پایانه بسیار خوب برای محصولات کشاورزی و مرکبات و سایر محصولات بودیم. این پایانه‌ها بسیار مهم است زیرا اولا محصول کشاورز ما سریع خریداری می‌شود و از بین نمی‌رود به دلیل اینکه سردخانه‌ها، انبارها و بسته بندی های لازم وجود دارد و انجام می شود که می تواند هم ذخیره خوب برای داخل باشد و هم مرکزی برای صادرات محصولات ما باشد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: یکی از توفیقات ما در دولت تدبیر و امید ورود در اتحادیه اوراسیا بود که در صادرات خیلی به ما کمک کرده است. البته موقت وارد این اتحادیه شدیم و داریم آن را ادامه می‌دهیم و دائمی می‌کنیم. ورود در اینگونه اتحادیه‌ها بسیار مهم است. همین که اقتصاد مقاومتی می گوید درون زا باشد و برون گرا، یکی از راه های برون گرا بودن این است که وارد این اتحادیه ها شویم و بتوانیم در جمع کشورهایی که در منطقه هستند حضور فعال داشته باشیم و با تعرفه و شرایط مناسب بتوانیم صادرات و واردات و مناطق آزاد تجاری داشته باشیم.

روحانی افزود: همه اینها به ما کمک می‌کند. تولید خودش یک بخش است. اینکه چطور بازار تهیه کنیم، بسته بندی کنیم، بازاریابی کنیم و... همه باید کنار هم قرار گیرند تا ما بتوانیم در یک نقطه مطلوب در صادرات باشیم. الحمدلله شاهد یک پایانه بسیار خوب در جویبار مازندران بودیم.

افتخار ما اداره کشور بدون نفت است

وی گفت: در مجموع می‌خواهم خدمت مردم عزیز ایران اعلام کنم در صادرات غیر نفتی با توجه به اینکه دشمن همه فشار خود را آورد تا نفت ما را متوقف کند، یکی از افتخارات دولت دوازدهم این است که کشور را بدون نفت اداره کردیم و بودجه را بدون نفت بستیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه زمانی در بودجه، نفت ۴۳ یا ۴۴ درصد نقش داشت و زمانی اثر نفت در بودجه ۲۰ درصد بود، تاکید کرد: در واقع ما بودجه بدون نفت و اداره کشور بدون نفت را تجربه کردیم. جای نفت را صادرات غیرنفتی گرفت و به حمدالله صادرات غیر نفتی ما در آغاز دولت یازدهم حدود ۳۱ میلیارد و پارسال یعنی در سال ۹۸ صادرات ما ۴۳ میلیارد دلار بود. اینجا می‌بینیم حرکت بسیار خوبی در صادرات غیر نفتی شده است. امسال کرونا و تحریم برای ما مشکل درست کرد اما در عین حال امیدواریم صادرات غیرنفتی ما در شرایط مطلوب باشد و مردم بتوانند در سایه تولید و صادرات غیرنفتی شاهد توسعه کشور و رفاه باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 26
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  30 0
  بله از جیب مردم
  • IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   19 0
   رنج اصلی بودن دولت ناکارآمد شما است
  • سنگ پای قزوین IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   17 0
   طرف آبروداری مردم عزیز و تحمل این شرایط اقتصادی را، هم به اسم خودش ثبت و مصادره کرد.
  • پویا نوری IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   17 0
   دقیقاً ، میدونی یاد چی افتادم ، داروغه توی فیلم رابین هود بود که یه سکه زد کف لیوان گدا که رابین هود بود و مابقی سکه ها پریدن بالا و همه رو ریخت توی جیبش، حالا یاد یارانه ها افتادم که 45،000 تومن میده به مردم عوضش چند برابر از جیبشون درمیاره ، اوایل اگه یادتون باشه واسه دادن یارانه هر ماه دستمال دستشون می گرفتند و گریه میکردند ، بعد دیدن اینکار فایده نداره و به جای اون با لبخند دست در جیب مردم میکنند و کلی هم به ریش ما میخندند
  • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   12 0
   شما یا از فروش نفت چیزی نمیدانی یا کشور نمیدانی کجاست و یا اصلا معنی اداره کردن را نمیدانی!!!در ضمن تا امروز ٣٠ بهمن هنوز حقوق و مزایا کارمندان واریز نشده فردا هم که جمعه است چه نقشه ای در سر دارید شب عیدی برای ملت
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  27 0
  اگرمعنی اداره کردن اینه-پس تاقبل ازشما واقعا هزاران بار بهتر ازشما اداره کرده اند
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  16 0
  اگرمعنی اداره کردن اینه-پس تاقبل ازشما واقعا هزاران بار بهتر ازشما اداره کرده اند
 • سید IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  21 0
  و بازهم سخن درمانی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • مهدی IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  33 0
  یا نمیدونه نفت چی هست، یا نمیدونه معنای "اداره" چی میشه!!
 • منتا IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  23 0
  تو که راست میگی عاقلان دانند.............
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  20 0
  مگه اداره هم کردن؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  19 0
  اکر اداره نمیکردنند چه اتفاقی میافتد!؟
 • وطن پرست DE ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  15 0
  پس پول نفت رو چیکار کردید؟
  • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   5 0
   حسین فریدون و مهدی جهانگیری بالا کشیدند و خوردند و رفت.
 • NL ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  5 0
  ببخشيد که ميخواستيد ديگه زنده نمونيم ولي هنوز هستيم!!!
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  4 0
  جون مردم را به لب رسونده اونوقت میگه اداره کردیم. توجه مدیری هستی که فکر احتمالات دیگر را نکردی؟
 • از شهرستان سراب IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  6 0
  البته ملت شریف ایران بخاطر صرفه جویی در مصرف بنزین سبب شدند بجای نفت بنزین صادر کنی و در راستای تحقق این امر شیوع کرونا و کاهش مسافرتها و ایضا سوختن بنزین نوروزی اونها توسط دولت هم مزید بر علت شد تا درامد دولت افزایش پیدا کنه
 • عبدالله IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  6 0
  البته مردم در رنج هستند ولی شما رنج بیشتر برای مردم می‌خواستید...!!!!
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  6 0
  تو و اون وزیر نفت بی کفایتت فقط شخم زدید، نابود کردید
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  6 0
  این چه اداره کردنی بود که از اقتصاد و معیشت مردم یک هیروشیما بجا گذاشت ؟ هان جناب علی برکت الله ؟
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  4 1
  آفرین حسن
 • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  6 0
  شما که شبهای پرداخت یارانه دست به دعا بر‌می‌داشتید و از عنایت خدا تا مدد کدخدا همه را به هم می‌بافتید .... !!!!!!!!!!!!!!!
 • DE ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  4 0
  ما کشور را بدون نفت و بنزین اداره کردیم . از همون اول خلاص کردیم موتور خاموش تواین سراشیبی همچین ملس اره یواچ یواچ ته دره نه نفت میخواد نه بنزین نه سوخت حالا سوخت که سوخت والا
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  3 0
  ديگه چي ميخواستى كه خدارو شكر با نيت كدخدا پسندانت نشد و ،،،،
 • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  2 0
  اگر این اداره کردن هست خوش به حال انهایی که اداره کردن بلد نیستند و یا مثل شما معنای اداره کردن را نمی دانند اگر میخواهید بدانید مملکت اداره میکنید بروید در صفهایی که در دولت شما برای موادغذایی نبستند معنای اداره کردن را یاد بگیرید
 • امیرمسعود IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  2 0
  به خدا اگر دولتی وجود نداشت، وضع بهتر از این بود که شماها هستید.
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  4 0
  تو که خیلی ادعا میکنی جز مردم هستی،چرا دررنج نیستی!؟
 • محمدایوب IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  1 0
  مجلس صلاح نیست اینو استیضاح کنید حداقل نمی تونید بیارینش. تعهد بده چیزی نفرمایند
  • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
   1 0
   باید تعهد بده دیگه ساکت بشه خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  2 0
  خدایی بهش بگید فقط برو فقط بروووووووو دیگه چیزی نگو فقط برووووو
 • محید IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  1 0
  رنج مردم از شماست از دولت شماست پس رنج را کم کنید
 • علی DE ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  0 0
  در سال 96درحالی حسن روحانی مدعی انضباط شبکه بانکی و پرهیز از رانت است که اسناد نشان می‌دهد تنها در یک مورد پدر داماد وی در بهمن 99 آفتاب یزد نوشت: بهشتی با بیان اینکه واردکنندگان موز سیب را در مقطع زمانی صادرات کیلویی 30 هزار تومان صادر کرده‌اند و در آن هنگام نیز موز کیلویی 20 هزار تومان بوده است می‌گوید: «در حالی به من برچسب سلطان موز می‌زنند که در هفته در نهایت 5 تریلی واردات موز دارم که از هفته آینده دیگر ندارم.» موز وارد کردن با قیمت 20 تومن و خدا می داند چقدر سود کرد و به مردم فروختن علی برکت ا...
 • IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  1 0
  شما کل کشور رو متوقف فروش نفت کردید و کل فروش نفت رو متوقف مذاکرات کردید. هیچ وقت این تجربه تلخ از یادمون نخواهد رفت.
 • مجید IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  0 0
  فلحال مملکت داره بدون دولت اداره میشه
 • مرتضی IR ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  خسته نباشید!!
 • DE ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  1 0
  سیاست خارجی امریکاهمیشه بر اساس ساختار استعماری و نامردی بنا شده.
 • محمد IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  1 0
  قریب به ۸ سال فقط شعار و کشاندن این مملکت مقتدر اسلامی و انقلابی در صحنه بین المللی به سرحد التماس در برابر مستکبرین از خدا بی خبر عالم. # جناب حسن روحانی تاریخ قضاوت خواهد کرد چه گلی به سر این مملکت زدی # # انشاءالله در انتخابات پیش رو ، ملت ایران راه خود را بشناسد و فریفته نیرنگ بازی های شما و دوستان شما نشود به حرمت محمد و آل محمد # # جزء تحمل نمک بر روی زخم های مردم این مملکت که فشار اقتصادی هر روز آنها را شرمنده تر از دیروز مقابل اهل و عیال خود میکند و چاره ای جزء تا پایان این دولت به اصطلاح تدبیر و امید شما نیست# ان الله خیر الحاکمین
 • مودب MD ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  1 0
  بالا خره ما نفهمیدیم . روحانی مصدقه ، طریف امیر کبیر . یا بالعکس .
  • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
   0 0
   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  1 0
  اصلاح طلبان عزیز وقاحت هم حدی داره به بهانه اینکه فقط شما بلدید با جهان تعامل کنید، طی 8 سالی که رهبر مکررا شعار سال را اقتصادی اعلام کردند شما همه چیز را معطل برجام کردید ، همه هسته‌ای و عزت علمی را فروختید، اما درعوض تحریم‌ها چند برابر شد، ارزش پول ملی 10 برابر کم شد، دلار 3 تومانی شد 30 تومان، میلیاردها دلار بخاطر این شرایط با رانت دولتی حیف و میل شد، قیمت اجناس 10 برابر شد و ملت صبور ایران به این این روز افتاد. علی برکت الله
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  1 0
  من هم بدون پول خانواده ام و خودم را اداره نمودم!!!!
 • نااشناس IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  درطول هشت سال= بیکاری گرانی تورم ّ فقر ّبی عداِلتی حقوق های نجومی خوابیدن تولید نبود نظارت الی اخر
 • DE ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  از غرب گدایان انتظار بهتر اداره کردن هم نمی‌رفت.
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  تو انگار نمی فهمی چه به روز مملکت و ملت آوردی خیلی خیلی رو داری
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  پنج ماه دیگر از این افاضات بی ثمر و تکراری خلاص می شویم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس