اکبرپور:بازی با سپاهان مشکوک و تابلو بود، می‌خواهند زیر پای فکری را خالی کنند/یک عده خجالت بکشند تا آبرویشان را نبردم

بازیکن اسبق استقلال گفت: بازی با سپاهان یکی از مشکوک ترین بازی های یکی دو دهه اخیر فوتبال ایران بود، بهتر است برخی‌ها از این کارها دست بکشند وگرنه این بار اسم همه آنها را به هواداران می‌گویم.

به گزارش مشرق، سیاوش اکبرپور در خصوص  عملکرد تیم استقلال مقابل سپاهان و از دست رفتن صدرنشینی آبی پوشان بعد از این مسابقه صحبت‌های زیر را انجام داد.

* دقیقه 20 گفتم استقلال تا صبح گل نمی‌زند

وی اظهار داشت: باید بپذیریم که استقلال یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های خود را انجام داد. من با دوستانم بازی را تماشا می‌کردم و دقیقه 20 بود که به آنها گفتم اگر استقلال این گونه بازی کند، تا صبح هم نمی‌تواند گل بزند. رشید مظاهری فقط زیر توپ می‌زد و بازیکنان تیم هرز می‌دویدند. صادقانه می‌گویم با اتفاقاتی که در بازی با نساجی مازندران افتاد، ذهنیت من نسبت به عشق و علاقه به تیم استقلال تغییر کرد.

* ما هم غذای هتل را دوست نداشتیم ولی از جیبمان هزینه می‌کردیم و غذا می‌خریدیم

اکبرپور افزود: روز گذشته یک استوری منتشر کردم و در آن نوشتم یا عاشقی یا کاسبی. اگر بازیکن استقلال عاشق است، عاشقی کند و اگر قرار است پولش را بگیرد و کاسب باشد، حداقل دم از عشق نزند. برایتان مثالی می‌زنم. زمانی که ما در استقلال بازی می‌کردیم، بارها اتفاق افتاد که برای ما غذایی تهیه کردند که آن را دوست نداشتیم. این را می‌توانید از جواد نکونام، آندو تیموریان و بقیه بچه‌ها بپرسید. ما هم بدون این که کسی بفهمد خودمان از بیرون غذا سفارش می‌دادند و کسی هم متوجه این موضوع نمی‌شد. احتیاجی به این مسائل نیست ولی این که بازیکنان در مورد غذا و این مسائل صحبت کنند زشت است.

*بازیکن چگونه به خودش اجازه می‌دهد در مورد سرمربی حرف بزند؟

بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: اگر من در استقلال تصمیم‌گیر بودم، ریشه بازیکن‌سالاری را در این تیم می‌زدم. دوره این حرف‌ها و این صحبت‌ها تمام شده است، بازیکن باید تمام تمرکزش درون زمین باشد و هر خواسته‌ای دارد به سرپرست تیم یا سرمربی منتقل کند. این که همگی ائتلاف کنند و بالا و پایین یک باشگاه را بگویند، درست نیست. بازیکن چگونه به خودش اجازه می‌دهد در مورد سرمربی تیم صحبت کند، حتی اگر بدترین سرمربی دنیا درون یک تیم باشد بازیکن به هیچ عنوان حق ندارد درباره او حرف بزند.

بیشتر بخوانید:

۴ هفته کابوس وار برای استقلال

حاج محمود باید انتقادات را بپذیرد/ فکری بیشتر از لیگ درگیر دشمنان فرضی است

*عامل تمام بدبختی‌های استقلال وزیر ورزش است

بازیکن پیشین استقلال خاطرنشان کرد: بدون تعارف می‌گویم؛ عامل تمام بدبختی‌های استقلال مسعود سلطانی‌فر است. از سال 87 تا 92 استقلال با یکی دو مدیر کار نکرد. بروید و ببینید پرستاره‌ترین تیم یکی دو دهه استقلال مربوط به چه زمانی بود. در فصل 92-91 هفت بازیکن استقلال فیکس تیم ملی بودند، اما هرگز به خود اجازه نمی‌دادند این حرف‌ها را بزنند. آیا بازیکنان فعلی از نکونام و تیموریان بزرگ‌تر هستند؟

وی تاکید کرد: فردی مثل احمد سعادتمند به خاطر حمایت وزارت ورزش بازیکنان را به طبقه بیستم یک هتل برد و هرچه دلش خواست در قرارداد آنها نوشت، چون می‌خواست ساعت 10 صبح فردا اسمش در فضای مجازی مطرح شود که بمب سعادتمند ترکید اما این بمب قلب استقلال را نشانه گرفت. مگر می‌شود وزیر ورزش فردی را انتخاب کند که این همه قرارداد افتضاح بسته و حالا باشگاه نمی‌تواند از پس مطالبات بازیکنان بربیاید؟ مثل این می‌ماند که وزیر راه قسمتی از راهسازی کشور را به یک ماشین‌فروش بدهد. آیا به نظر شما این کار شدنی است؟

*مدیرانی را برای استقلال انتخاب کردند که الان جواب سازمان بازرسی را می‌دهند

مهاجم اسبق آبی پوشان یادآور شد: یکی از این اعضای هیأت مدیره را معرفی کنید که با سیستم فوتبال آشنایی داشته باشد. آیا یک نفر از آنها بلد است به بازیکن روحیه بدهد؟ من از شما می‌پرسم وقتی مهدی ترابی به پرسپولیس رفته مجوزش را چه کسی صادر کرده است؟ آیا غیر از این است که مدیران پرسپولیس از وزارت برای رقم قرارداد وی استعلام گرفته‌اند؟ چطور زمانی که سعادتمند قراردادها را می‌بست یکی از او سؤال نکرد رقم این قراردادها را چگونه می‌خواهی پرداخت کنی؟ اینها همه درد است که در گلوی استقلال گیر کرده. در این سال‌ها مدیران باشگاه بزرگ‌ترین خیانت را به استقلال کردند، نمونه‌اش رضا افتخاری که همان زمان در آکادمی سرمربی جوانان بودم. یک روز به دفتر او رفتم و گفتم آقای افتخاری یک عده در حال جعل کردن قراردادهای باشگاه هستند، اما او به جای آنکه حرف من را بپذیرد، بی‌تفاوت نشان داد و همین آقا الان مشغول پاسخگویی به سازمان بازرسی و نهادهای مختلف است.

*از فحاشی یک مشت بچه در فضای مجازی هراسی ندارم

مهاجم اسبق استقلال تصریح کرد: زمانی که این حرف‌ها را می‌زدم یک مشت بچه هوادارنما در فضای مجازی حمله کرده و فحش می‌دادند. مثلاً گفتم شفر مربی خوبی است اما اینقدر او را بزرگ نکنید، اما باز هم توهین کردند. آخرش چه شد؟ همین امسال هم احمد سعادتمند بزرگ‌ترین خیانت را به استقلال کرد و رقم قرارداد بازیکنان را چند برابر کرد. آن افرادی که در فضای مجازی فحش می‌دهند وجودش را دارند در چشم من نگاه کنند تا ببینم جرأتشان چقدر است. این عده از افراد پولکی هستند و پشت پرده خط می‌گیرند تا استقلال را بزنند. من و امثال من بچه نیستیم و با این همه سال بازی برای استقلال همه چیز را خوب می‌فهمیم. یک سری مسائل به بازیکنان ربط دارد و یک سری هم به مربی. استقلال خوب نبود و کادرفنی هم در این نتیجه و ضعیف بازی کردن تیم مقصر است، اما چرا باید یک سری مسائل پشت پرده باقی بماند و هواداران از آن خبر نداشته باشند؟ از هیچ کسی نمی‌ترسم و حرف‌هایم را می‌زنم تا استقلال درست شود.

اکبرپور: بازی با سپاهان مشکوک بود، می‌خواهند زیر پای فکری را خالی کنند/ یک عده خجالت بکشند تا آبرویشان را نبردم

* هوادار، فاتحه تیمی که بازیکن را بیشتر از مربی دوست دارد بخواند

اکبرپور افزود: بعد از بازی با پرسپولیس گفتم عارف  غلامی خوب دفاع نمی‌کند و او مشکل ایستادن دارد و اصول اصلی دفاع کردن را بلد نیست. سیاوش یزدانی اصلاً تمرکز بازی ندارد و معلوم نیست حواسش کجاست. به نظر می‌رسد تمرکز این دوستان روی مسائل دیگری است تا فوتبال. چطور می‌شود با چند تعویض و حضور برخی بازیکن بی ادعا و جوان شرایط استقلال عوض می‌شود. من نمی‌خواهم زیاد در مورد بازیکنان حرف بزنم و روحیه آنها را خراب کنم، اما باز هم می‌گویند اگر  جای فکری بودم، چند بازیکن این تیم را بیرون می‌کردم. من استقلالی هستم و وظیفه‌ام حمایت از سرمربی و بازیکنانی است که جانشان را برای این تیم می‌دهند، اما نه این که یک عده هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام بدهند.

زمانی که قلعه نویی در استقلال حضور داشت برایش فرقی نمی‌کرد، کدام بازیکن نام بزرگ‌تری دارد. مردم پشت قلعه نویی بودند و او هم بهترین تصمیمات را می‌گرفت. از مجیدی گرفته تا جواد نکونام با 110 بازی ملی همه تابع سرمربی تیم بودند، اما هوادار پشت محمود فکری نیست و بازیکن را بیشتر از سرمربی دوست دارد. یادتان باشد هواداری که بازیکن تیم را بیشتر از سرمربی تیم دوست داشته باشد باید فاتحه تیم را بخواند، چون آن بازیکن هر کاری که دلش بخواهد انجام می‌دهد و در مورد هر چیزی که به او مربوط نیست نظر می‌دهد.

* با عنایتی در استقلال شعبده بازی می کردیم، اگر اینستاگرام آن زمان بود 3 میلیون فالوور داشتم

وی تصریح کرد: هفته گذشته وقتی آن مصاحبه را کردم، به صفحه من حمله کردند و گفتند تو به استیل آذین رفتی، اما به یک عده از آنها می‌گویم شما اصلاً یادتان نمی‌آید سیاوش اکبرپور کیست. بروید ببینید در مهم‌ترین سال‌های قهرمانی استقلال دقایق حضورم در زمین چه بود. چند گل زدم و چند پاس گل دادم. هواداران استقلال الان فقط مهدی قائدی را به یاد می‌آورند که اتفاقا از نظر من او بهترین فوتبالیست ایران است. چون نه زیاد در دنیای مجازی است و نه حاشیه زیادی دارد، اما یادشان نمی‌آید من فقط در یک فصل در استقلال 15 گل زدم و 10 پاس گل دادم. در همان سال رضا عنایتی با 22 گل آقای گل شد. کاری که ما دو نفر در آن سال کردیم، شعبده‌بازی بود اما یک مشت بچه که توهین می‌کنند نمی‌دانند ما که بودیم و چگونه در این تیم بازی کردیم. اگر آن زمان اینستاگرام بود حداقل 3 میلیون فالوور داشتم.

* بازیکن استقلال نباید حواسش به کار سیاسی باشد

اکبرپور خاطرنشان کرد: هوادار به جای آنکه طرفدار یک بازیکن باشد باید به فکر تیم استقلال باشد. بازیکن در موارد سیاسی و این گونه مسائل حرف بزند. اگر کسی می‌خواهد این کارها را انجام بدهد، شغلش را عوض کند. یک سری از پیشکسوتان استقلال از توهین شنیدن هراس دارند اما من به آنها می‌گویم؛ آنهایی که فحش می‌دهند اصلاً شما را یادشان نمی‌آید. یک عده از پیشکسوتان فقط به به و چهچه می‌کنند اما من نمی‌توانم از این کارها انجام دهم. تأکید می‌کنم بزرگ‌ترین مشکل استقلال اینستاگرام، فضای مجازی و فن‌پیج‌های طرفدار بازیکن است.

*آقایان فن پیج هواداری دست از سر استقلال بردارید

وی ادامه داد:طرف با یک خط موبایل 5 صفحه درست می‌کند و فحش می‌دهد. من همه اینها را می‌دانم و آنهایی که این کارها را انجام می‌دهند بدانند تیرشان به سنگ می‌خورد. این آدم‌های به اصطلاح هوادار که دشمن استقلال هستند بروند ببینند یک قرارداد 2 میلیاردی در ماه چه حقوقی برای بازیکن می‌شود. یعنی یک بازیکن فوتبال در یک سال  حدودا ماهی 200 میلیون تومان حقوق می‌گیرد، کدام کارگر چنین درآمدی دارد؟ اگر یک بازیکن در یک سال 8 میلیارد بگیرد، حقوق ماهیانه‌اش حدود 500 میلیون تومان است. یک حساب و کتاب ساده انجام بدهید همه این چیزها را می‌فهمید. بازیکن استقلال به اندازه پولی که می‌گیرد باید تلاش کند نه این که مدام به فکر فضای مجازی و فن‌پیج‌بازی باشد. آقایان فن‌پیج بازیکن دست از سر استقلال بردارید.

*برخی از بازیکنان استقلال در فضای مجازی هزینه می‌کنند

بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: برخی بازیکنان درون تیم در فضای مجازی هزینه می‌کنند تا از آنها خوب بنویسند یا دیگران را تخریب کنند. این پول‌ها حلال نیست. آقای بازیکن که از این پول‌ها هزینه می‌کنی، برو ببین شاهرخ بیانی و ورمزیار چگونه بازیکن بزرگی شدند. خودتان را با این نفرات قیاس نکنید. بروید یک بار ببینید عکس تیمی سالی که استقلال قهرمان آسیا شد چگونه است. هر نفر لباس یک تیم را به تن داشت. یکی لباس بانک ملی به تنش بود و یکی لباس بانک تجارت، آنها عشق داشتند. من خودم را نمی‌توانم با هیچ کدام از آن نفرات قیاس کنم. قرارداد آنها به اندازه پول یک موتورسیکلت بود و قهرمانی آسیا آوردند.

*یک عده به دنبال خالی کردن زیر پای سرمربی هستند

وی تأکید کرد: بازیکن فعلی استقلال به دنبال فالوور است و نه گلزنی و موفقیت تیم. مهدی قائدی را از صمیم قلب دوست دارم چون وقتی که متوجه شد به حاشیه می‌رود همه چیز را کنار گذاشت. خوشبختانه نه جیره‌خور هستم و نه احتیاجی به پول این و آن دارم ولی این بازیکنان بدانند حواس ما به همه چیز هست.یکسری از بازیکنان در بازی با سپاهان علنا در زمین راه می‌رفتند. آنها فکر می‌کنند ما این مسائل را نمی‌فهمیم؟ آقایی که به فکر خالی کردن زیر پای سرمربی هستی ما از این مسائل زیاد  دیده ایم ولی هرگز شرفمان را به این کارها نفروختیم.

*بازی با سپاهان مشکوک و بودار بود،برخی‌ها تابلو بازی کردند

بازی با سپاهان یکی از مشکوک ترین بازی های یکی دو دهه فوتبال ایران بود. برخی چیزها کاملا مشخص است. بهتر است دست بکشید و از این کارها نکنید وگرنه این بار اسم همه شما را به هواداران می‌گویم. بازی به این تابلویی و به قول بچه‌ها بودار کردید ولی کسی که در زمین فوتبال بازی کرده باشد این مسائل را خوب می‌فهمد.

* یک عده خجالت بکشند وگرنه حرف‌هایی می‌زنم آبرویشان در فوتبال برود

اکبرپور در پاسخ به این سوال که آیا واقعا عملکرد بازیکنانم مشکوک بود یا خیر گفت: منِ سیاوش اکبرپور در زمین فوتبال بازی کرده و عرض و طول آن را حفظ هستم.من مربیگری کرده‌ام و خیلی راحت می‌فهمم یک عده توی کار تیم می‌گذارند.کاری دارد؟ بروید بازی را دوباره ببینید. مگر همین هواداران نمی‌گویند این بازیکنان همان بازیکنان زمان استراماچونی هستند. اصلا کادرفنی مقصر، پس خلاقیت بازیکن چه می‌شود؟چرا در این بازی خلاقیت نشان ندادید؟ چرا به این تابلویی روی گل‌ها مقصر بودید؟ استقلال تیمی است که اینگونه گل بخورد؟ یک عده باید خجالت بکشند. من الان این حرف‌ها را سر بسته گفتم ولی به خدا قسم حرف‌هایی می‌زنم که برخی از این بازیکنان سرشان را در این فوتبال بالا نکنند.برای منِ اکبرپور زشت است کسی که کنارم نشسته و بازی را تماشا می‌کند بگوید این بازیکنان یک مدلی هستند!

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • یاسر IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  12 3
  سیاوش جان همه حرف هایت رومن فهمیدم ودرک کردم این بازیکن هایی مثل غلامی ویزدانی باید ازاین تیم گورشون روگم کنن
  • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   4 0
   تنها راه خصوصی شدن استقلال است اون وقت هر کی از راه نمیرسه برای تیم تصمیم بگیره
 • مهدی IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  9 7
  شبانه روز شده فوتبال اما منصور غلامی حق کارکنان را میخورد. همه ساکت نشسته اند وسکوت می کنند.پول کارمند کارگر ملت بدبخت میرود تو کیسه ششتقلال و اصفهانی ها و سوراختوری ها.قوه قضاییه هم سکوت کرده است.
 • علی IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  5 0
  جا دارد خودتان هم با آقای اکبرپور مصاحبه کنید چنین ادم های شجاعی کم پیدا می شود.
 • یاسر IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  2 0
  سیاوش جان همه حرف هایت رومن فهمیدم ودرک کردم این بازیکن هایی مثل غلامی ویزدانی باید ازاین تیم گورشون روگم کنن
  • IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
   1 1
   آدرس غلط نده آقا زرنگه! غلامی و یزدانی را هم فربانی بی انصافیت نکنن! اینا کجا و آنکه رقم قراردادش را تغییر میده ؟!!
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  13 3
  یکی از بی اخلاق ترین بازیکنای زمان خودش بود این آقا که حتی توهین نژادپرستانه هم در کارنامه سیاهش دیده میشه
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  2 6
  وقتی بازیکن به موقع مطالباتش رو دریافت نکنه، بهتر از این نمیشه. وقتی بازیکن غذای مناسب نخورده باشه، پول تو جیبش نباشه از بیرون سفارش بده، دیگه باید چکار کنه؟؟ پیشکسوت عزیز جناب اکبر پور با شکم گرسنه و جیب خالی توقع فوتبال زیبا نداشته باشید.
 • علی IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  2 6
  اقای عزیزبه توچه ربطی داره سرپیازی ته پیازی کی ازتونظرخواسته اقای اکبرپور یکی مثل سلطان علی دایی وبزرگ اای استقلاال بایداظهارنظرکنن نه توکه بازی ملی به زورداشتی
 • آبی ترین US ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  3 4
  این آقا خودش موقع بازی کردنش،خدای حاشیه بود.مشکل اصلی استقلال این است که پیشکسوتانش ،دست از سرتیم برنمی دارند.آخه آقاسیاوش یعنی توبهتر از مرفاوی ،فکری ومظلومی فوتبال رامی فهمی.آقاجان بگذار تیم کارش رابکند،دست ازحاشیه سازی بردار.
 • IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  7 0
  دقیقا منم که هوادار رقیب هستم دقیقا همین مورد و داشتم تو خونه مطرح میکردم که نباید بازیکن و از مربی مهمتر کرد مربی اگه اختیاری در مورد بازیکن نداشته باشه عملا دستش بستست باید به مربی اختیار تام داد و یه جاهایی پادرمیونی کرد نه دستور از بالا به مربی داد!
 • IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  3 1
  یه مربی بزرگ مثل قلعه نویی می تواند بازیکنان پرحاشیه را کنار بگذارد نه فکری
 • IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  1 0
  شما نگران نباش . غفوری هم اگر بد بازی کند محبوبیتش را از دست خواهد داد
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  0 0
  سیاوش عزیزنظر من هم بانڟر تو یکی ولی ای کاش این مدیریت عوض می شد.
 • ایمان IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  0 0
  تو خوبی میگ میگ
 • استقلال IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  0 0
  سیاوش جان مگر میشود بازی شما وتعصب شماوهم بازیهایت ازیاد عاشقان استقلال برود.آرزوی ما اینه یکباردیگه تیم مثل همون موقع باشه.وقتی وزیر دشمنه استقلاله وعده ای ا زهوادارا گوشی هستن وبین دوست ودشمن رو تشخیص نمیدند چه توقعی باید داشته باشیم.فکری یک متعصب استقلالیست.ولی سیاست ندارد.وخیلی تنهاست باید کاری کرد تمام اعضای مدیریت اخراج واستقلالی کار بلد جایگزین شوند.این تیم برا ملیونها هواداراست.باید خائنین بروند وخادمین بیایند.
 • حمید IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  0 0
  سلام من هوادار تیم رقیب هستم اما خدا می داند با آمدن آقای فکری اعتقاد داشتم و دارم یک مربی جنتلمن به فوتبال اضافه شد اما فوتبال ما بقدری کثیف شده که نتایج را باید در اخبار دنبال کرد نه پخش زنده تلویزیون تا نبینی چه اتفاقاتی چه نتایجی را رقم میزند.....
 • مهدی IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  0 0
  شیر مادرت حلالت باشه...
 • سی بی1300 IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  0 1
  سیاوش اکبرپوریکی ازبااخلاق ترین مؤدب ترین باتعصبترین بازیکناتاریخ فوتباله مجانی بازی میکردازجیبشم کمک باشگاه میکردموقعی که بازی میکرداصلایه کارت زردم نگرفت اصلاحاشیه درست نمیکردخیلی دوست داشتنیه
 • IR ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  0 0
  درود به شرفت
 • هوادار IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
  0 1
  تیم استقلال با بازیکنان خوبش اگر بجای دنبال عوامل فرضی شکست و حاشیه بدنبال بر طرف کردن ضعفهای تاکتیکی و روحیه دادن بعد شکست به تیم بود صدر را از دست نمیداد. تعدادی از بازیکنان تازه قدیمی شده که خارج از باشگاه هستن با خود شیرینی میخواند تو دل هوادار جا باز کنند و دیگران را تخریب میکنن.عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
 • Shahrokh IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  0 0
  سیاوش عزیز عین حقیقت را گفتی اینها که بهت بدو بیراه میگن همه سیاسی هستتد ووطنفروش والا کیه ندونه ووریا غفوری استقلال را بخاک سیاه نشونده بعد هفت میلیارد هم پول میگیره والله اینطوری سید جلال بلید ده میلیارد بگیره بابا به فوتبالت برس سیاست رو بده سیاستمدارها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس