کد خبر 1181230
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۶
تظاهرات در پاریس علیه تشدید اسلام ستیزی در فرانسه - کراپ‌شده

تظاهرات کنندگان فرانسوی روز یکشنبه با برگزاری تجمعی در پایتخت این کشور علیه طرح دولت این کشور در تشدید محدودیت‌ها علیه مسلمانان فرانسوی تظاهرات کردند.

به گزارش مشرق، پایتخت فرانسه روز یکشنبه شاهد تظاهرات علیه طرحی بود که دولت فرانسه قصد دارد

 آن را به قانون تبدیل کند و بر اساس آن برخی آزادی‌های مذهبی در این کشور محدود شده و تمامی مسلمانان را به مظنونان بالقوه تبدیل خواهد کرد.

نمایندگان فرانسوی سه‌شنبه گذشته به پیش نویس این قانون رای داده و انتظار می‌رود که هر دو مجلس فرانسه این قانون را تایید کنند.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه مدعی شد که تصویب این قانون ضروری بوده چون به کمک آن ارزش‌های فرانسه نظیر برابری جنسیتی و سکولاریسم حفظ شده و از ریشه کردن اندیشه‌های افراطی جلوگیری خواهد شد.

اما تظاهرات کنندگان فرانسوی روز یکشنبه در تظاهرات خود تاکید کردند که فرانسه پیشتر نیز ابزارهایی قانونی در این زمینه داشته و قانون جدید تنها باعث افزایش محدودیت‌ها علیه مذهب شماره ۲ این کشور خواهد شد.

پیش از این نیز «مارین لوپن» سیاستمدار راست افراطی و رهبر جبهه ملی فرانسه در سخنانی پیشنهاد داد که حجاب مسلمانان در اماکن عمومی این کشور ممنوع شود.

چندی پیش نیز «مارلین شیبا» وزیر شهروندی فرانسه گفته بود که وی نمی‌تواند تحمل کند که ببیند دختر بچه‌ها حجاب داشته باشند.

وی که با شبکه  ال‌سی‌آی فرانسه مصاحبه می‌کرد، در بخشی از مصاحبه خود گفته بود: «نمی‌توانم تحمل کنم دختر بچه‌ای که ۵ سال دارد حجاب داشته باشد.»

پارلمان فرانسه طرحی با نام «مبانی تقویت ارزش‌های جمهوری» را مطرح کرده که بسیاری از سیاستمداران و کارشناسان آن را طرحی برای افزایش فشار بر مسلمانان توصیف کرده‌اند.

در بخشی از این طرح که در صورت تصویب به قانون تبدیل می‌شود، دختران مسلمان زیر ۱۸ سال از پوشش حجاب در اماکن عمومی منع می‌شوند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس