کد خبر 1180242
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
افول حزب نتانیاهو در نظرسنجی‌ها - کراپ‌شده

پیشتازی حزب نتانیاهو در نظرسنجی‌ها با افول مواجه شده و احزاب مخالف در حال کم کردن فاصله خود با حزب لیکود هستند.

به گزارش مشرق، حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای نخستین بار و پس از تشکیل حزب «امید جدید» به رهبری «گیدئون سعر» متحد سابق نتانیاهو، با روندی نزولی مواجه شده است.

رژیم صهیونیستی در انتظار برگزاری چهارمین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی در کمتر از ۲ سال گذشته است. این انتخابات که پس از فروپاشی کابینه نتانیاهو صورت می‌گیرد روز ۲۳ ژوئن (۳ فروردین) برگزار خواهد شد.

بر اساس نظرسنجی که روزنامه‌های صهیونیستی «جروزالم پست» و «معاریو» انجام داده‌اند، پیشتازی حزب «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از دیگر احزاب رقیب خود برای انتخابات آتی برای نخسین بار تک رقمی شده است.

بر اساس این نظرسنجی، حزب نتانیاهو ۲۸ کرسی پارلمان را بدست خواهد آورد و حزب «یش عاتید» به رهبری «نفتالی بنت» ۱۹کرسی را در کنست تصاحب خواهد کرد.

حزب امید جدید نیز بر اساس نتایج این نظرسنجی 13 کرسی و حزب «یمینا» نیز 12 کرسی را تصاحب خواهد کرد. لیست اعراب نیز در نظرسنجی 8 کرسی کنست را بدست خواهند آورد.

پیش از این نیز نشریه «تایمز اسرائیل» نوشته بود در صورت ائتلاف کردن احزاب امید جدید، یامینا، یش‌عتید، اسرائیل بیتُنا و آبی‌سفید، می‌توانند به اکثریت  کنست (حد نصاب شصت‌ویک کرسی) برسند و یک گزینه را برای نخست‌وزیری اسرائیل معرفی کنند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha