روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: مردم ما دیروز هم حماسه آفریدند و با شکلی جدید به خاطر مراعات پروتکل‌های بهداشتی این روز بزرگ انقلاب و جشن ملّی را به خوبی گرامی داشتند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملّی وزارت بهداشت که صبح امروز برگزار شد، با قدردانی از یکسال فداکاری و ایثار کادر سلامت و درمان کشور در مقابله با  بیماری کرونا گفت: مردم قدردان زحمات و ایثار کادر درمانی و بهداشتی کشور هستند و از روز سه شنبه واکسیناسیون کادر درمانی شروع شده و امیدواریم تا پایان سال آنهایی که بیشتر در معرض خطرند، از این واکسن برخوردار شوند.

رئیس جمهور اظهارداشت: تلاش دولت در این بوده که مردم برای درمان هزینه کمتری پرداخت کنند و امروز هزینه مردم در تخت‌های بیمارستانی و بستری از 37 درصد به 10 درصد در شهرها و 6 درصد در روستاها رسیده است و این موضوع کمک بسیار بزرگی برای مردم محسوب می‌شود.

روحانی همچنین با اشاره به مانع تراشی‌های دولت ترامپ در مسیر سلامت و درمان مردم ایران گفت: از دولت جدید آمریکا هنوز حسن نیتی ندیده ایم؛ کلام تغییر کرده اما درعمل تغییری روی نداده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت جدید آمریکا اگر در شعارهایش راستگو است، بلافاصله راه جدیدی را آغاز و مشکلات را جبران کند، افزود: دولت جدید آمریکا از راه آن تروریست بزرگ که در سطح کشورش و جهان بی آبرو شده، برگردد و بداند کسی در دنیا تردید ندارد جنگ اقتصادی و سیاست تحمیل فشار بر مردم ایران شکست خورده است.

وی با بیان اینکه امروز و با گذشت 42 سال از پیروزی انقلاب اسلامی دارای بهداشت و درمانی در تراز کشورهای توسعه یافته هستیم، خاطرنشان کرد: امروز مردم کشورمان برای درمان نیاز به خارج از کشور ندارند بلکه بسیاری از ایرانیان خارج‌نشین و مردم منطقه برای درمان به ایران سفر می‌کنند.

روحانی خاطر نشان کرد: در این مدت حدود 2500 تخت آی‌سی‌یو به بیمارستان‌های کشور اضافه شده و از لحاظ ارایه اکسیژن از 20 هزار نفر به بیش از 60 هزار نفر رسیده‌ایم و این همه نشان‌دهنده وقوع تحول بزرگی در بخش سلامت است و در این زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان بخش اعظمی از نیازهای درمانی کشور را تولید می‌کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چندین بخش در حوزه بهداشت و درمان تأثیرگذار هستند، اظهار داشت: بخش‌های ورزش، محیط زیست، کشاورزی و انرژی چنانچه در کنار بهداشت و درمان قرار بگیرند، می‌توانند در سلامت جامعه مؤثر و مفید باشند و دولت اقدامات زیادی در این بخش‌های انجام داده است به نحوی که امروز 76 میلیون لیتر بنزین یورو 5 و 6 تولید و ارایه می‌شود که می‌تواند در جلوگیری از آلودگی هوا مؤثر باشد. همچنین در بخش کشاورزی، تأمین آب آشامیدنی سالم و جمع‌آوری فاضلاب اقدامات زیادی انجام گرفته است.

وی اقدام دولت در سلامت الکترونیکی را مورد تأکید قرار داد و گفت: در این دولت توسعه زیادی در بخش سلامت الکترونیک و تشکیل پرونده سلامت برای مردم انجام شده است و به زودی طرح سلامت الکترونیکی نهایی خواهد شد که باعث آسوده‌تر شدن مردم می‌شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  23 0
  مگه تا حالا دولتی هم بوده که ازشون حسن نیت ببینی آدم ....؟! چقد .... این آدم :/
 • SE ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  5 0
  در کلام هم تغییر نکرده
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
   5 0
   دولت اعتدال!! نسبت به اهانت های آمریکایی ها دیگه سِر و لمس شده
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  1 0
  از قبلی دیدی!!! آدم......
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  2 0
  آخیش طفلکی هاچه امیدشان به نومیدی تبدیل شد
 • علی IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  1 0
  این دو سال دقیقا در عمل نشون داد ...بیچاره ما مردم مظلوم ایران
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  3 0
  چه سوزی داره غرب گراباشی ولی بر خلاف خواسته های غرب حرف بزنی .
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  2 0
  زوده از بایدن قطع امید کنین تدبیریان و امیدیان! با این همه نذر و نیاز بالاخره کاندیدای محبوب کاخ سفید نشین شد مثلا!
 • محمدایوب IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  3 0
  برجام زنده است چون سنگ پازنده است کمی التماس کنید شاید بایدن لقمه نانی برای اصلاح طلبان بندازه تو که تمومی. انشاالله دیدار دادگاه علنی وعمومی
 • DE ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۳
  2 0
  دولت آمریکا در کلام تغییر کرده ولی در عمل نه و دولت جناب روحانی با توجه به نزدیک شدن به 1400 هم در عمل تغییر کرده هم در کلام!! / از دولت حَسَن جِدا خیر نیتی ندیدیم
 • مجتبی IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
  3 0
  کسی که خوابه را میشه بیدار کرد اما اونی که خودش را زده به خواب نه.
 • حمید IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
  2 0
  با این همه خباثت آمریکاییها، آقای رئیس جمهور بازهم منتظر حسن نیته! کی میخواهید قبول کنید که آمریکا دشمن دائمی و واقعی ماست و اینگونه توقع داشتن وقت تلف کردن است.