کد خبر 1176537
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
تحصیل ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دختر در مدارس برکت

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از تحصیل ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دختر در مدارس این بنیاد خبر داد.

به گزارش مشرق، امیرحسین مدنی در نشست هم‌اندیشی رییس ستاد اجرایی فرمان امام با فعالان اجتماعی حوزه بانوان با بیان این مطلب و با اشاره به بهره‌برداری از ۷۶۰ طرح عمرانی و فرهنگی مختص بانوان افزود: بیشتر این پروژه‌ها مربوط به ساخت مدارس، هنرستان و خوابگاه است و در حال حاضر، ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دختر از امکانات، خدمات و اماکن آموزشی و فرهنگی بنیاد برکت بهره‌مند می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

تقدیم ۲۷۵ مدرسه برکت به دانش‌آموزان خوزستانی

وی با اشاره به ساخت مدارس برکت در ۳ هزار روستای کشور گفت: بنیاد برکت نسبت به ساخت ۲ هزار مدرسه با ۱۰ هزار و ۷۵۰ کلاس درس در مناطق محروم متعهد است که تا به امروز یک‌هزار و ۴۵۰ مدرسه با ۷ هزار و ۵۰۰ کلاس به بهره‌برداری رسیده. 

بیشتر بخوانید:

بهره‌برداری از ۱۳۶۱ طرح اشتغال‌زایی و ۱۰ مدرسه سیار برکت در کرمانشاه

مدنی تصریح کرد: مدارس برکت ظرفیت پذیرش ۲۳۰ هزار دانش‌آموز را دارند.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد اظهار داشت: در دو سال اخیر نزدیک به ۱۰۰ هزار طرح خرد و خانگی در مناطق روستایی و محروم راه‌اندازی شده که ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی برای متقاضیان را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: ۴۰ درصد از این طرح‌های اشتغال‌زایی به بانوان اختصاص دارد. همچنین صاحبان ۱۳ بنگاه مشارکتی بنیاد برکت را بانوان تشکیل می‌دهند.

تحصیل ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دختر در مدارس برکت

مدنی با اشاره به افتتاح ۴۰ هزار طرح اشتغال‌زایی برای بانوان بیان کرد: کارآفرینان ۵ هزار طرح از این تعداد، زنان سرپرست خانوار هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر برگزاری هر ساله رویداد بانوی برکت خاطرنشان کرد: در این رویداد طرح‌ها و ایده‌های کسب و کار برای بانوان جمع‌آوری می‌شود و در سال‌های آینده خبرهای خیلی خوشی از رویداد بانوی برکت خواهیم شنید.
وی یادآور شد: همچنین نشان بانوی برکت هر ساله به بهترین طرح و ایده در حوزه کارآفرینی بانوان تقدیم خواهد شد.

گفتنی است، نشست هم‌اندیشی رییس ستاد اجرایی فرمان امام با فعالان اجتماعی با حضور سمیه رفیعی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، مدیران عامل بنیادهای برکت و احسان، معاونان و مدیران ستاد اجرایی فرمان امام و فعالان اجتماعی حوزه بانوان، تسهیل‌گران بنیاد برکت و زنان جهادگر برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس