کد خبر 1174796
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
بنیاد مستضعفان باز هم به کمک دستفروشان می‌آید؟

اواخر سال گذشته بنیاد مستضعفان حدود ۱۱ میلیارد تومان برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و دستفروشان در قالب کمک معیشتی اختصاص داد.

به گزارش مشرق، پرویز فتاح؛ رئیس بنیاد مستضعفان در پی موافقت با درخواست پیروز حناچی شهردار تهران مبنی بر کمک به دستفروشان، ۲۶ اسفند ماه سال گذشته مبلغ ۴ میلیارد تومان برای پرداخت عیدی یک میلیون تومانی به ۴ هزاردستفروش پایتخت در اختیار شهرداری تهران قرار داد؛ ابتدا شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران لیستی متشکل از ۱۲۰۰ دستفروش تهیه کرده بود و با توجه به اینکه شرکت ساماندهی مشاغل نیز بازارچه‌های دایر برای فعالیت دستفروشان را به دلیل شیوع کرونا تعطیل کرده بود در نهایت لیست ۴ هزار و ۳۶ دستفروش برای تحویل کمک مالی بنیاد مستضعفان تهیه شد.

کارت هدیه‌های یک میلیون تومانی از سوی بنیاد مستضعفان در اختیار شهرداران مناطق ۲۲ گانه قرار گرفت و آنها نیز با تشکیل هیئت‌های ۴ نفره متشکل از شهردار منطقه، معاون خدمات شهری، بازرسی و حراست، اقدام به توزیع این کارتهای هدیه یک میلیون تومانی کردند البته با اعتراض برخی دستفروشان مبنی بر اینکه کارت هدیه به آنها تعلق نگرفته است لیست شهرداری به ۵ هزار نفر افزایش یافت و بنیاد مستضعفان نیز وعده‌ کمک مجدد به این قشر را به مدیریت شهری تهران داد.

در مرحله دوم، بنیاد مستضعفان ۵ میلیارد تومان برای دستفروشان در نظر گرفته بود اما با توجه به لیستی که از زنان سرپرست خانوار در اختیار شهرداری قرار دارد، از بنیاد درخواست کمک و ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیز برای آنها در نظر گرفته شد.  بنابراین مجموعاٌ حدود ۱۱ میلیارد تومان برای کمک به دستفروشان و زنان سرپرست خانوار تهرانی اختصاص یافت و رقم قابل توجهی از آنها طی دو مرحله پرداخت شد.

اکنون با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، گمانه زنی هایی درباره حمایت مجدد بنیاد مستعضفان که از زمان مدیریت پرویز فتاح جان تازه ای به خود گرفته، مطرح شده و برخی از مسئولان مربوطه در تلاش هستند تا قشر مذکور بتواند از کمک های بنیاد بهره مند شود. 

زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران درباره کمک معیشتی به زنان سرپرست خانوار و دستفروشان شهر تهران در آستانه سال جدید، به خبرنگار تسنیم گفت: اواخر سال گذشته با حمایت بنیاد مستضعفان کمک هایی به دستفروشان و زنان سرپرست خانوار صورت گرفت؛ برای نوروز پیش رو نیز رایزنی هایی با بنیاد صورت گرفته اما متأسفانه هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.

وی ادامه داد: بنده شخصا این موضوع را چندین بار به صورت تلفنی و پیامک و شهرداری به صورت مکتوب مطرح کرده ایم تا بتوانیم برای زنان سرپرست خانوار و دستفروشان در سال جدید نیز کمک معیشتی اراه شود اما هنوز به این درخواستها پاسخی داده نشده است؛ امیدواریم در فرصت باقی مانده، اقدامی صورت گیرد و بنیاد مستضعفان بیش از پیش مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • سیناز IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
    0 0
    سلام,من دستفروشم,به ما یک مرحله ۱میلیون شهرداری داد,ولی مرحله دوم وباخبرشدیم که به کارگرای شهرداری دادن,بعد مامورای شهرداری نصف پول وازشون گرفتن