شهید سید محمد موسوی - دبیرستان سپاه - کراپ‌شده

کتاب «راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور» با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به قلم دکتر ابراهیم کارخانه‌ای توسط انتشارات شهید کاظمی منتتشر شد.

یه گزارش مشرق، کتاب «راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور» با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به قلم ابراهیم کارخانه‌ای توسط انتشارات شهید کاظمی منتتشر شد.

«راهبردهای تحول» به نمایشگاه مجازی کتاب رسید

این اثر حاصل تلاش‌های فراوانی است که توسط دکتر کارخانه‌ای در قالب مقالات و یادداشت‌ها در رسانه‌ها منتشر گردیده است؛ اما به تازگی بصورت موضوعی و طبقه بندی شده به رشته تحریر در آمده و تبدیل به کتاب شده است و این اثر جلد نخست آن با موضوع نگاه راهبردی به جهاد علمی، تولید ملی و مجلس در تراز انقلاب و نیز نگاه تحلیلی و انتقادی به عملکردهای مدیریتی و اقتصادی همراه با ارائه صدها راهبرد عملیاتی در حوزه‌های مختلف می‌باشد که جهت علاقمندان، پژوهشگران و مدیرانی که به اعتلاء و پیشرفت ایران اسلامی می‌اندیشند به نگارش در آمده است.در مقدمه این اثر به ۴۰ پیام از بیانیه‌ی ۴۰ سالگی انقلاب اشاره نموده است که قسمتی از آن در زیر اشاره خواهیم کرد:

بیانیه چهل سالگی انقلاب، چشمه زلال و جوشانی است از حکمت نظری و عملی انقلاب در اداره کشور و سندی راهبردی است برای گام دوم انقلاب در دستیابی به قلل رفیع پیشرفت، عزت و اقتدار جهانی ملت ایران که می‌بایست به همت بلند جوانان مومن، انقلابی، دانا و کاردان با ورود آنان به عرصه‌های مختلف مدیریتی کشور محقق گردد. از آنجا که بیانیه تفسیری رهبری حکیم و فرزانه انقلاب هرگز نباید در چارچوب سخنرانی‌ها و میزگردها محصور گردد.

در ذیل به منظور تسهیل در اجرا، ۴۰ پیام مهم انقلابی و اجرایی از بیانیه مذکور به عنوان نقطه آغاز حرکت و برنامه ریزی برای عملیاتی نمودن این مهم پیشنهاد می‌گردد:

۱- افتخار به بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید که با پشت سر نهادن یک چله پرشکوه بدون خیانت به آرمان‌ها در برابر همه وسوسه‌هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می‌رسید از کرامت و اصالت شعارهایش صیانت کرده است.

۲- پیشرانی قدرتمند انقلاب اسلامی همگام با حفظ شعارها و آرمان‌ها در شرایطی که از دو کانون قدرت شرق و غرب جهان کانون قدرت شرق نابود و قدرت دیگر با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار آن می‌دهد دست و پنجه نرم می‌کند.

۳- جاودانگی و استثنایی بودن شعارهای جهانی انقلاب (آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، استقلال عقلانیت و برادری) که با فطرت بشر در همه عصرها سرشته است به عنوان امتیاز منحصر به فرد نظام اسلامی در جهان.

۴- پرهیز از تجدید نظر طلبی و انفعال و فاصله نگرفتن از ارزش‌های آمیخته با دین مردم و دفاع ابدی از نظریه نظام انقلابی.

۵- پایبندی شدید به اصول و حساسیت در مرزبندی با رقیبان و دشمنان انقلاب و طی شدن فاصله میان بایدها و واقعیت‌ها با حضور نسل جوان، مومن، دانا و پرانگیزه انقلاب.

۶- ایستادگی با صراحت و شجاعت در برابر زورگویان و گردنکشان و دفاع از مظلومان و مستضعفان و پرهیز از افراط گرایی و چپ روی‌هایی که مایه ننگ بسیاری از قیام‌ها و جنبش‌ها شده است.

۷- حراست از انقلاب با هدف ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما (ارواحنا فداه).

۸- اعتقاد به اصل ما می‌توانیم به عنوان یادگار امام خمینی که ایران را به عزت و پیشرفت در همه عرصه‌ها رسانید.

۹- ورود مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان و فعالان جوان در همه میدان‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین المللی با جهت گیری تحکیم دین، اخلاق، معنویت و عدالت در عرصه‌های مدیریتی کشور و با بهره گیری از تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته و نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی در تحقق الگوی کامل نظام پیشرفت اسلامی.

۱۰- فعال سازی ظرفیت‌های طبیعی و انسانی کم نظیر کشور که مورد غفلت قرار گرفته است با همت‌های بلند و انگیزه‌های جوان و انقلابی.

و...

کتاب «راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور» با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در قطع رقعی و ۲۲۶ صفحه به قلم دکتر ابراهیم کارخانه‌ای، همزمان با ایام نمایشگاه مجازی کتاب تهران توسط انتشارات شهید کاظمی منتتشر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس