رئیس جدید بورس: سایه عوامل غیر اقتصادی باید از بازار سرمایه کم شود

رئیس جدید سازمان بورس با بیان اینکه، بازار سرمایه آیینه اقتصاد است گفت: برای تحقق جهش تولید باید زمینه آن در بازار سرمایه مهیا شود و سایه عوامل غیر اقتصادی از بازار سرمایه کم شود.

به گزارش مشرق، محمد علی دهقان دهنوی در جلسه معارفه رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار که ظهر امروز در وزارت اقتصاد برگزار شد، گفت: در ابتدا از حسن اعتماد وزیر اقتصاد و اعضای شورای عالی بورس و همچنین جناب آقای قالیباف اصل سپاس گذاری میکنم. اقدامات خیلی خوبی در حوزه افزایش نقش بازار سرمایه در اقتصاد انجام شده است.

وی گفت: بازار سرمایه تنها محدود به بازار معاملات سهام نیست. این بازار با حضور 600شرکت جایگاه ویژه ای در اقتصاد دارد. آیا غیر از این است که این شرکتها نقش اساسی در جهش تولید دارند؟ کدام صحنه ای از اقتصاد ظرفیت پذیرش حضور بیش از 50میلبون ایرانی را دارد؟ اینها نشان میدهد که بازار سرمایه آینه اقتصاد است.

بیشتر بخوانید

کندی اخذ تصمیمات شورای عالی بورس عامل ریزش بازار سرمایه

نخستین دستور کار رئیس جدید سازمان بورس

دهقان با بیان اینکه، بازار سرمایه آیینه اقتصاد است و برای تحقق جهش تولید باید زمینه آن در بازار سرمایه مهیا شود،گفت: در ماههای گذشته نوساناتی در بازار رخ داد.بخشی از آن ناشی از تحولات روشن اقتصادی بود. انتظار داریم این عوامل در روزهای آتی خود را در بازار سرمایه نشان دهد.

وی افزود،  از سوی دیگر باید سایه عوامل غیر اقتصادی از بازار سرمایه کم شود. ماهیت بازار به دلیل شفافیت آن،  سیگنالهای اقتصادی را بعضا زودتر دریافت کرده و در برخی مواقع دچار بیش واکنشی میشود.

رییس جدید سازمان بورس گفت: اگر در کشور بدنبال جهش تولید وافزایش سرمایه گذاری هستیم بدانیم که بستر  آن، سرمایه گذاری در بازار سرمایه است. بر این اساس باید این مسیر برای مردم روشن شود و پیام افزایش سرمایه گذاری و ارتقا تولید و اشتغال به مردم‌منتقل شود.

دهقان معتقد است، برای طی کردن این مسیر احتیاج به مشورت پذیری از همه فعالان بازار داریم، بر همین اساس از ذی نفعان، ناشران، سرمایه گذاران حقوقی و حقیقی دعوت میکنم در این مسیر مشارکت کنند، چراکه بازار نباید غافلگیر شود و همه چیز در بستر تعامل پیش برود.

وی گفت: اگر اشکالاتی در خصوص شروع فعالیتها و... وجود داشته باشد حتما این موارد اصلاح خواهد شد. نیازهای حوزه تامین‌مالی اقتصاد بهترین ابزار و چراغ راه ما برای توسعه احتیاجات است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • سید جواد هاشمی موحد IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
    0 0
    بورس ایران خیلی ابتدایی است دامنه نوسان ایجاد صف می کند اکر دامنه برداشته شود دیکر مردم بدون اموزش جرات ورود به بورس را بطور مستقیم ندارند و سعی می کنند از طریق صندوق ها وارد شوند بورس شرایط خرید و فروش شرطی ندارد عمق بازار سرمایه کم است قرار بود حد اقل ۲۵ درصد از سهام هر شرکت وارد بورس شود ولی اینطور نشده مثلا شستا ۱۱ درصد از سهام وارد بورس شده مردم بازیچه حقوقی ها شده اند چون عمق بازار کم است بجای این که عرضه اولیه کنید عمق بازار را زیاد کنید دستور های یک شبه ندهید لطفا روی دستورها فکر کنید یک اتاق فکر متشکل از بزرگان اقتصاد و سیاست تشکیل دهید تا تصمیم درست بگیرند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس