روحانی: باید جوانان را با انقلاب آشنا کنیم/ امام(ره) رسانه‌ای نداشت ولی خداوند رسانه‌های دنیا را بر او متمرکز کرد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما در حوزه تعهدات برجام صبری بزرگ کردیم، گفت: اروپایی‌ها وعده دادند و عمل نکردند یا نتوانستند عمل کنند.

به گزارش مشرق،  حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: روزهای بسیار مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی وجود داشت که نسل نوجوان و جوانمان را باید به این انقلاب کاملاً آشنا و آگاه کنیم. هر پیروزی که به دست آمد حاصل سختی‌ها و مشکلات بسیار زیادی بود که مردم و مسئولان تحمل کردند و بسیاری از آنان در زندان‌ها و تبعید بودند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بسیاری از مردم فرزندان عزیز خود را در راه انقلاب فدا کردند، اظهار داشت: خداوند در هر جایی که ما احساس می‌کردیم که انگار دیگر گشایشی پیش نخواهد آمد، گشایشی را به وجود می‌آورد. امام (ره) دید که در نجف نمی‌تواند بماند و به وی فشار آوردند مبنی بر اینکه حق اعلامیه ندارید و به همین دلیل به سمت مرزهای جنوبی و کویت حرکت کرد.

وی متذکر شد: امام خمینی (ره) زمانی که به سمت کویت حرکت کرد، دم مرز مانع وی شدند و ایشان از همان راهی که رفته بود، به سمت بغداد بازگشت.

روحانی ادامه داد: خداوند این راه را پیش امام (ره) گذاشت مبنی بر اینکه به نجف بازنگردد و در بغداد توقف کند و از آنجا تصمیم گرفت که به پاریس حرکت کند. به امام (ره) گفتند که اگر با هواپیمایی وارد پاریس شوید، در آنجا و در فرودگاه به مدت سه ماه ویزا می‌دهند و نیاز به هماهنگی قبلی نیست. ما هم پاریس زیاد می‌رفتیم و رفت و آمد می‌کردیم و با هر ورود به پاریس، سه ماه به ما ویزا می‌دادند.

بیشتر بخوانید

روحانی: شرط بقای انقلاب، تقویت و حفظ فرهنگ است/باید نگران سایش‌های حرکت بزرگ فرهنگی انقلاب در جامعه باشیم

رئیس جمهور تصریح کرد: خداوند راه روان و آسانی را پیش روی انقلاب گذاشت و حضرت امام (ره) به پاریس رفت. در ابتدا ایشان به محله‌ای و در خانه یکی از دوستان رفت. دو روز در آنجا ماند و همه فهمیدند و شکایت کردند که چه خبر است که در راه پله هزاران نفر می‌روند و می آیند. براساس این فشارها، امام (ره) باز ناچار شد که به روستایی در اطراف پاریس برود که آنجا فضا و باغی برای یک ایرانی بود که وی آن را در اختیار امام گذاشت. در آنجا فضای نماز جماعت و مصاحبه وجود داشت.

روحانی افزود: امام (ره) رادیو، تلویزیون و روزنامه نداشت و در آن مقطع سایت و خبرگزاری هم نبود. همه رادیو و تلویزیون‌های دنیا را خداوند در اختیار امام (ره) قرار داد و این از معجزات انقلاب بود. امام (ره) به محضی که اعلام می‌کرد می‌خواهد سخنرانی کوتاهی داشته باشد و یا آنکه مصاحبه‌ای انجام دهد، تمام دوربین‌ها از قاره آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا در آنجا متمرکز می‌شدند.

وی اظهار داشت: زمانی که حضرت امام (ره) تصمیم گرفت که به ایران بیاید، خیلی حرف بود و آن شرایط، شرایطی نبود که کسی تصمیم بگیرد وارد ایران شود. نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی سر جای خودشان بودند. قدرت‌های دولت آن زمان مستقر بودند. شاه فرار کرده بود اما مابقی همه سر جای خود بودند و تهدید کردند اگر هواپیمای امام (ره) وارد فضای ایران شود، آن را سرنگون می‌کنند اما امام اعتنا نکرد.

رئیس جمهور بیان کرد: امام خمینی (ره) قرار بود ۶ بهمن سال ۵۷ وارد ایران شود که فرودگاه‌ها بسته شد و نتوانست بیاید. ایشان در آن شب با یاران خود صحبت کرد و به آنان گفت که کسی با من نیاید چرا که این سفر خطرناک است و بهتر است شماها به کار خود برسید. شبیه آن چیزی که در تاریخ از شب عاشورا می‌شنویم که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بیعت را از همه برداشت، در نوفل لوشاتو اتفاق افتاد.

روحانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در ۱۲ بهمن وارد ایران شد، گفت: این سفر خطرناک بود، اما در عین حال خداوند گشایش را فراهم کرد. مرحوم آیت الله طاهری اصفهانی چند روز قبل از حرکت امام به ایران تماس گرفت و بنده در دفتر امام در نوفل لوشاتو پاسخ این تماس را دادم و گفت اگر فرودگاه تهران بسته است، هوانیروز اصفهان اعلام کرده که فرودگاه اصفهان را باز می‌گذاریم و امام به اینجا بیاید.

رئیس جمهور یادآور شد: خداوند از هر کجا یک گشایشی را فراهم می‌کرد. با اینکه عده‌ای از علمای بزرگ می‌گفتند به امام (ره) بگویید که به ایران نیاید و الان زود است و شرایط آماده نیست، اما همانطور که آتشی برای حضرت ابراهیم فراهم کرده بودند و بی دغدغه وسط آتش رفت و به سلامت بازگشت، شرایط ایران هم مشابه بود و از هر طرف سختی و خطر بود اما در نهایت امام وارد سیل جمعیت شد.

وی با بیان اینکه هر توطئه ای در آن مقطع امکان پذیر بود و امام خمینی (ره) همه این توطئه‌ها را در نظر داشت، تصریح کرد: امام (ره) در راه خداوند این مسیر را برگزید و خدا همه جا یاری کرد. خداوند در قرآن می‌فرمایند که نعمت مرا مدنظر قرار دهید. در این انقلاب و در هر جایی، ما لشکریان حق و لطف خداوند را می‌دیدیم. البته مردم ایران مردمی ویژه و با روحی بلند هستند و با اعتماد و اراده ملی درکنار امام ایستادند و هر چه ایشان گفتند، گوش کردند.

روحانی گفت: امام (ره) خطاب به مردم گفت که آنچه برای حکومت نظامی ترتیب دادند را بشکنید که مردم حکومت نظامی را شکاندند. ایشان به مردم گفت که به خیابان‌ها بیایند و رو به روی گلوله بایستند و مردم هم همین کار را کردند. امام (ره) گفت که خون بر شمشیر پیروز است و مردم گوش کردند و مردم فرمایشات ایشان را اطاعت کردند و خداوند در سایه این رهبری آسمانی و ایثار یک ملت بزرگ، بزرگترین پیروزی تاریخی را نصیب ایران کرد.

وی بیان کرد: روزی امام (ره) پیروز شد که آمریکایی‌ها هنوز امید داشتند که بتوانند کودتا کنند و اروپایی‌ها امیدوار بودند که در کشور ما شرایط را بر هم بزنند. روزی امام خمینی (ره) پیروز شد که هیچ یک از قدرت‌های شرق و غرب، با نهضت امام موافق نبودند اما ملت ایران یک پارچه بود و آن پیروزی بزرگ را ما شاهد بودیم.

روحانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی تحول بزرگی را به وجودآورد و امروز می‌بینیم که این ملت جایگاه بلندتری از ۴۲ سال پیش دارد و شاهد احترام در دل و اذهان جهانیان نسبت به ملت ایران هستیم. البته ابر قدرت‌ها و قدرت‌ها ما را آزار دادند و اذیت کردند که این کارها سر جای خودش محفوظ است اما ما باید واقعیت را ببینیم و حقیقت این است که ملتی از اسارت نجات پیدا کرد، دست استعمارگران را قطع کرد، کاخ ستمگران را سرنگون کرد و امروز بر این کشور آرا و اراده ملت حاکم است.

رئیس‌جمهور با اشاره به مساله تعهدات برجامی ایران و اظهارات اروپایی‌ها، اظهار کرد: ما در حوزه تعهدات برجام صبر کردیم، صبر بزرگ، صبر جمیل. یک سال دست روی دست گذاشت و به اروپایی‌ها گوش کردیم و آنها مدام وعده دادند و گفتند یک هفته دیگر، یک ماه دیگر، دو ماه دیگر.

روحانی تاکید کرد: اروپایی‌ها وعده دادند و عمل نکردند یا نتوانستند عمل کنند. بعد از یکسال هم که تعهداتمان را کاهش دادیم، گفتیم اگر تا دو ماه دیگر برگشتید ما هم برمی‌گردیم. در این راستا دو ماه دوماه تعهدات را کاهش دادیم تا نهایتاً تمام تعهدات را کنار گذاشتیم. همیشه گفتیم شما به تعهدات برگردید، ساعت بعد از آن ما هم برمی‌گردیم.

رئیس جمهور افزود: انقلاب اسلامی در سایه روح بلند و فداکاری و اعتماد ملت به امام راحل به پیروزی رسید و تا روزی که در حکومت جمهوری اسلامی ایران همه کاره رای مردم است، شکست نمی‌خوریم اما اگر خدای ناکرده سرِ رای مردم اما و اگر درست کردیم و گفتیم خیلی مهم نیست که پای صندوق ۵۰ درصد باشند یا ۸۰ درصد، - که انشاءالله آن روز هیچ وقت پیش نمی‌آید- ممکن است این لطف خدا را از دست بدهیم.

روحانی با اشاره به اینکه امسال به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا، شکل مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی متفاوت از سال‌های گذشته است، اظهارداشت: امروز از جنبه‌ای دیگر نیز جشن پیروزی انقلاب اسلامی با چند سال گذشته متفاوت است. امسال کسانی که در چند سال گذشته می‌خواستند با تروریسم و جنگ اقتصادی این انقلاب را به زانو درآورند دیگر نیستند.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز مطمئن‌تر از هر زمان دیگر هستیم که جنگ اقتصادی دشمن به شکست انجامیده و به روزهای پایانی‌اش رسیده است. این روزها به غیر از چند کشور همه دنیا یکپارچه از آمریکا می‌خواهند که به تعهداتش در برجام بازگردد. تعامل طرف‌های تجاری ایران در منطقه نیز کاملا تغییر کرده است و همه عرصه‌های اقتصادی کشور نسبت به یکی دو ماه گذشته شرایط بهتری دارند.

روحانی با بیان اینکه آن جنایتکار شرور و آزاردهنده مردم رفته است و امروز شرایط ایران اسلامی برای تحولات اقتصادی، کاملا با یک ماه پیش متفاوت است، خاطرنشان کرد: درست است که مشکلاتی هم وجود دارد و تلویزیون و رسانه‌های دیگر گاهی بنگاه‌هایی را هم نشان می‌دهند که تعطیل شده‌اند، اما خوب است در گزارش وضعیت اقتصادی به مردم تعداد زیاد دیگری از بنگاه‌ها که فعالیت آنها رونق یافته و سه شیفت در حال کار بوده و آمار تولیدات آنها دو برابر شده است نیز لحاظ شوند.

رئیس جمهور گفت: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که کسانی که با لحن نادرست علیه دولت سخن می‌گویند آزادی بیان و مصونیت داشته باشند و نه تنها کسی با آنها کاری نداشته باشد، بلکه گاهی پشت‌پرده تشویق هم بشوند که عالی بود،‌خوب و محکم گفتید اما اگر کسی خواست از دولت تعریف کند، آزادی بیان و مصونیت نداشته باشد و حتی تحت فشار قرار گیرد

رئیس جمهور ادامه داد: همه باید دست به دست هم بدهیم و مشکلات را با هم حل کنیم؛ قرار نیست یک عده کنار بنشینند و چرتکه بیندازند و بدتر اینکه به نفع دشمن هورا بکشند.

روحانی با اشاره به برخی آمارها از وضعیت واردات و ترخیص کالا در گمرکات کشور و نیز الکترونیکی شدن بخش عمده‌ای از تشریفات گمرکی اضافه کرد: افزایش پهنای باند اینترنت امروز علاوه بر گشایش در عرصه اقتصاد، به فضای تنفس مردم در شرایط همه‌گیری کرونا تبدیل شده است و این یکی از خدمات عظیم و ماندگار دولت بوده و بنده از وزرای ارتباطات دولت یازدهم و دوازدهم بابت تلاش‌های‌شان سپاسگزاری می‌کنم.

رئیس جمهور تاکید کرد: نباید کسی را برای افزایش پهنای باند اینترنت محاکمه کرد، اگر قرار است کسی در این رابطه محاکمه شود، باید بنده را محاکمه کنند چرا که این اقدام به دستور شخص بنده انجام شده است. افزایش پهنای باند یعنی دیجیتال و شفاف شدن امور و این یعنی مبارزه با فساد؛ اگر قرار است کسی را بابت مبارزه با فساد محاکمه کنند باید بنده را محاکمه کنند، نه وزیر بنده را.

روحانی اظهار داشت: همه، حتی کسانی که با این دولت خوب نیستند، اجازه دهند دولت در این ۶ ماه باقیمانده کار کند. خیلی کار برای انجام دادن داریم و وزرای دولت وقت ندارند که بین قوا گردش کنند. ما وزیر بین قوا نداریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: به حجم طرح‌هایی که در این روزها افتتاح می‌شوند نگاه کنید؛ این طرح‌ها در سخت‌ترین شرایط اقتصادی ناشی از تحریم و جنگ اقتصادی تمام عیار و در شرایطی که همه‌گیری کرونا وضعیت را سخت‌تر کرده بود انجام شده و در حال افتتاح شدن هستند.

روحانی با اشاره به برخی آمار و اطلاعات از پروژه‌های افتتاح شده و آماده افتتاح دولت خاطرنشان کرد: هر چه متحدتر باشیم، دوران تروریسم و جنگ اقتصادی تمام عیار کوتاه‌تر خواهد شد. در عوض هر چه اختلافات بیشتر باشد و بیشتر با حیثیت یکدیگر بازی کنیم سختی‌های جنگ اقتصادی طولانی‌تر خواهد بود.

رئیس جمهور گفت: درست است که امروز توپ در زمین واشنگتن است، اما اگر خودمان در داخل یکصدا نباشیم، زمان پایان یافتن جنگ اقتصادی طولانی‌تر خواهد شد.

روحانی در ادامه از وزرای دولت خواست هم‌زمان با آغاز بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس شورای اسلامی برای مردم توضیح دهند که چه تغییراتی در لایحه دولت ایجاد شده است. این حق مردم است که از این مسائل اطلاع داشته باشند. اگر شاکله بودجه بهم نخورد می‌توانیم با مجلس همکاری کنیم اما اگر به همین شکل جلو برود، ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم که امیدوارم اینچنین نشود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 44
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 25
 • سید IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  35 1
  کار مناسب تر و بهتر آن است که جوانان را با نفاق منافقان و ضدانقلاب آشنا کنیم! در این صورت جوانان خود سره را از ناسره تشخیص خواهند داد!!!
  • عبدالله مومن IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
   25 6
   جناب حسن. محاکمه متخلفین فعلا. محاکمه شما هم باشد برای بعد .. یعنی پول آب جدا. پول برق هم جدا .. پس زیاد عجله نکن جیگر هههههههههههه
  • IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
   6 2
   من هم با پیشنهاد محاکمه ایشان موافقم. چطوره اصلا از مردم هم نظر خواهی بشه ....
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  48 3
  شما تاریخ انقلاب و تاریخ اسلام رو تحریف نکن نمی خواهد جوانان را با تاریخ انقلاب آشنا کنی
 • DE ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  26 1
  باید جوانان را با انقلاب آشنا کنیم من خودم سعی کردم با رفتار و اخلاق و منش و کار و تلاش و کوشش و خواندن روزنامه صبح جمعه ها و آمار گیری از داخل شیشه ماشین و انتخاب وزرای اقتصاد دانی مانند جهانگیری ..... و تولید سیب و گلابی و پیشرفت در صنعت بتن ریزی....الگوی انقلابی مناسیبی برای جوانان شوم.لذا زنونابین
 • احسان IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  16 3
  به این میگن دفاع جانانه از وزیر ارتباطات
  • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
   11 7
   وزیر مجرم ارتباطات
  • shekan IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
   11 2
   آسیاب به نوبت . نوبت شما هم میرسد
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
   3 1
   احسنت
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  13 3
  به به جناب روحانی خوبه! آفرین! برای شروع خوبه ما هنوز خیلی باهم کار داریم
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  16 3
  تو اگه انقلاب حالیت بود بتن ریزی و ۲۰۳۰ رو از کجات دراوردی؟
 • وطن پرست DE ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  24 9
  اخ اخ این ارزوی هر ایرانی هست که تو محاکمه بشی. انشاالله بعد از برادرت نوبت شما هم برسه.
  • IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
   10 4
   گل گفتی
 • محمدی IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  16 0
  سلام؛ پیشنهاد آقای روحانی عالی بود. چون بقیه مجری دستور ایشان هستند
 • مجید IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  14 0
  انشالله به وقتش حتما ......
 • علی IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  17 2
  اقای رئیس دولت بترس از روزی که دست نفاقت رو شود و این همه خسارت به ملت و مملکت را در پیشگاه دادگاه عدل الهی و اسلامی نتوانی جوابگو باشی انقدر من منم نکن من شیطان است
 • مجید IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  14 2
  انشاءالله به محاکمه شما هم میرسیم البته محاکمه واقعی در قیامت و در برابرچند میلیون مردمی که به فلاکت کشانیدیمان خواهد بود اونجا معلوم میشه کارها درست بود یا با اعتماد نابجا به اطرافیان و به خاطر خودبزرگ بینی ها انجام شده
 • بهرام IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  14 2
  سلام یه بیل و کلنگ بدین بره راکتوری که با سیمان پر کردند رو بکنه و خالی کنه!
 • وطن دوست TR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  14 2
  ما از روز اول اعتقادمان این بود شما را اول بگیرند و حصر خانگی کشور خودش پیشرفت می کنه و شما و امثال وزیرت پدر مردم را در اوردید
 • رضا IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  13 2
  انشالله نوبت خودت و بقیه فرا خواهد رسید، آسیاب به نوبت
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  10 1
  آخرالدواء الکی. باید داغت کنند ! محاکمه لازم نیست.
 • داریوش IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  4 1
  دیگه الان وقتشه!
 • مهدی IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  9 1
  نه عقاید شما نه فعل شما نه برخورد شما نه نگاه شما به مردم هیچ تناسبی با راه و فکر امام ندارد. لطفا خاموش باشید
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  4 0
  حسن جون .............
 • علی IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  12 1
  آقای حسن فریدون مطمئن باش در محضر خدا محاکمه خواهی شد ظلمی که به دین و دیانت مردم کردی و فقیر را فقیر تر کردی باید جواب بدی
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  12 1
  شما و مبارزه با فساد!!!!!!!! حرفها می زنی آقای پریزیدنت.
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  3 0
  فرافکنی و کولی‌بازی معنی ندارم. ناراحتی، زودتر برو.
 • امیر IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  3 1
  انشالله به موقعش باید شما را هم محاکمه کنند!!! عجله نکن حسن!!!
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  2 1
  حرفای صد من یه غاز!!!!
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  1 2
  اگر محاکمه شوی مظلوم نمایی کرده ناله های جانسوز سر میدهی که جو بایدن و جان کری نیز به حالت گریه خواهند کرد
 • IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  7 6
  قوه محترم قضاییه ، رییس جمهور به شما یادآوری کرد که ، آمر و مامور هر دو باید محاکمه شوند بنابراین ملت منتظر محاکمه آذری جهرمی به عنوان مامور و روحانی به عنوان آمر هستند
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  0 1
  منتظر محاکمه واقعی روحانی در دنیا و آخرت هستیم آه محرومان خیلی زود دامن وی را خواهد گرفت
 • IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  0 1
  فقط یک کلمه: بروید.
 • IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  1 1
  انشا اله روز محاکمه هم فرا می رسد.شب دراز وقلندر بیدار
 • مهربان IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  1 0
  جلسه دولت است ،یا کلاس درس تاریخ
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  0 0
  بابا مغز ما مردم از این حرفا پر شده. اصلا هر اتفاقی میوفته حرف های شما جلو جلو تو ذهن ما میاد.
 • بازنشسته IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  1 0
  آقای رئیسی. الان که خود رئیس جمهور هم قلبا و زبانا تمایل به بازداشت و بازجویی دارند بسم الله
 • حسین رضا IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  0 0
  این شگرد میخواد بگه مظلوم درحالیکه ...!!!
 • رضا IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  1 0
  اینهمه سال نازک‌تر از گل بهت نگفتیم ولی در عوض هرچی دلت خواست گفتی وانجام دادی.!
 • محمد مهدی IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  1 0
  آسیاب به نوبت...!
 • محمد رضا IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
  1 0
  حتماً...!
 • محمد صادق IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
  1 0
  خوبه خودت هم متوجه شدی مستحق محاکمه هستی...!!!
 • مهدی IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
  1 0
  شمانمیخای برگردی چمدان ووسایل جمع کن که بایدبری
 • DE ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
  2 0
  اگر می‌خواهید کسی را محاکمه کنید؛ من را محاکمه کنید . زورتون به دادچ ها رسیده؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس