image-20210125172903-1.png

وزیر راه با بیان این‌که با همت مدیرعامل ایران خودرو و همکارانشان، تحویل سه هزار دستگاه خودرو تا پایان سال ۱۴۰۰ محقق خواهد شد، اظهار کرد: تا پایان امسال ۷۰۰ دستگاه از این میزان تحویل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  وزیر راه و شهرسازی در مراسم تحویل خودروهای نوسازی ناوگان کرایه بین شهری، ضمن اظهار خرسندی از تحقق وعده‌های دولت برای نوسازی ناوگان کرایه بین شهری گفت: امروز نمایندگانی از رانندگان استان های کشور به شکل نمادین، کلید خودروها را تحویل گرفتند که نماد حرکت مثبت و تحقق اهدافی است که برای آن سرمایه‌گذاری شده است.

محمد اسلامی، تاکید کرد: برای ما به عنوان مسوول حمل و نقل کشور، هم ایمنی خودروها و الزامات ایمنی و هم تامین و توسعه زیرساخت‌ها و راه‌ها از نظر استاندارد و ایمنی حایز اهمیت است.

عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: اگر چه در موضوعات اعلام شده مشکلاتی به دلیل شرایط کرونا و کمبود منابع مالی وجود داشت، اما در این سال‌ها تلاش بر این بود تا با استفاده حداکثری نسبت به بهینه‌سازی و توسعه زیرساخت، به‌سازی و توسعه ناوگان در همه بخش‌های حمل و نقل اقدام موثری انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: عمر متوسط ٢٨ هزار خودرویی که در این عرصه فعال هستند، ١١ سال است. به لحاظ قانونی عمر ناوگان ١٠ سال عنوان شده است و هم اکنون با شور و شوق برای نوسازی ناوگان فعالیت می‌کنیم. با توجه به منابعی که سازمان راهداری فراهم کرده، ٧٠ درصد از تسهیلات نوسازی خودروها از طریق منابع بانکی انجام می‌شود.

اسلامی، ضمن ابراز امیدواری درخصوص تامین خودروهای با کیفیت تر، هم برای راننده و هم برای سرنشینان به همت صنایع خودروسازی و به ویژه گروه صنعتی ایران خودرو، تصریح کرد: حتما از گام های توسعه ای که مدیرعامل ایران خودرو و همکارانشان برداشته اند، به شایستگی حمایت خواهیم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس