تفاوت میان ارائه خدمات درمانی به مردم و سلبریتی‌‌ها؟!

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برای ما به عنوان پزشک افراد با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند و تیم درمان همواره تمام تلاش خود را می‌کنند که بهترین درمان و مراقبت را به همه افراد بستری ارائه کنند.

به گزارش مشرق، دکتر فرشاد علامه در پاسخ به این سؤال که با توجه به کمبود پرستار در کشور، آیا مراقبت‌های پزشکی از بیماران مبتلا به کرونا به خوبی انجام می‌شود، اظهار کرد: در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از اولویت‌های ما، بررسی همین مسئله است؛ ما راندهای سوپروایزری متعددی را به خصوص در بخش‌های کرونا داریم و چک‌لیست‌های مربوط به بخش‌های کرونا را تغییر داده‌ و به روز کرده‌ایم و دائماً نیز بازخورد معالجه این بیماران را دریافت ووضعیت را مطلوب ارزیابی می‌کنیم.

وی افزود: سوپروایزرهای ما روی کار پرستاران بخش‌های کرونا نظارت می‌کنند تا ببینند که آیا اقدامات و درمان‌ها و مراقبت‌های ارائه شده از سوی پرستاران به بیماران کرونا مطلوب است یا خیر همچنین به دلیل آن‌که محدودیت در ورود همراهان بیماران مبتلا کرونا به بخش‌های کرونایی وجود دارد، تعدادی از نیروهای داوطلب در غذا دادن به بیمار و امور کمک‌بهیاری به پرسنل ما کمک می‌کنند که بر عملکرد این افراد نیز نظارت می‌شود همچنین ما پزشکان مقیم را در بیمارستان‌ها مستقر می‌کنیم تا به بیماران سر بزنند و وضعیت‌شان را پایش کنند.

وی ادامه داد: همه این اقدامات انجام شده تا ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا به نحو مطلوب‌تری صورت بگیرد؛ البته نمی‌گوییم این شرایط ایده‌آل است اما به هرحال تلاش می‌کنیم که وضعیت بهتر شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به این سؤال که «چرا کرونای مسئولین و سلبریتی‌ها بعضاً به نحو مطلوب‌تری درمان می‌شود؟» تصریح کرد: نمی‌شود این را گفت که سلبریتی‌ها زودتر درمان می‌شوند. برای ما به عنوان پزشک افراد با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند و تیم درمان همواره تمام تلاش خود را می‌کنند که بهترین درمان و مراقبت را به همه افراد بستری ارائه کنند. اصلاً این‌طور نیست که کسی را انتخاب کنیم و فقط به او خدمات پزشکی بیشتر و بهتری ارائه کنیم و تمام سعی ما درمان افراد است و هیچ تفاوتی در درمان کردن افراد قائل نمی‌شویم.

علامه در پاسخ به شائبه‌های ایجاد شده در فضای مجازی مبنی بر ارائه خدمات درمانی بهتر به افراد مشهور افزود: ممکن است یک بیمار نیاز به اقدامات درمانی بیشتری داشته باشد که در این صورت، فرد به بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) منتقل می‌شود. طبعاً در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات پرستاری و مراقبتی نسبت به بخش بیشتر است زیرا مریض ممکن است بدحال‌تر باشد؛ از سوی دیگر تعداد پرستار در ICU به ازای تخت بیمارستانی، بیشتر از بخش‌های دیگر است که این امر نیز تابع استانداردهای بین‌المللی است. منظور از ارائه خدمات ویژه نیز انتقال بیمار به بخش مراقبت‌های ویژه است نه این‌که تفاوتی در درمان بیمار وجود داشته باشد. آن‌چه برای تمام پزشکان مهم است، حیات بیمار است و تمام تلاش ما نیز این است که در ارائه خدمات درمانی عدالت برقرار شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • Mjp. Shiraz IR ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  1 0
  اگه سلبریتی ها دستشون بیاد مثلاجراحی بخوان بکنن میگن باید تیغ جراحیهمون ازطلاباشه یاپرستاروپزشکمون حیوانات خانگی باشه.. موقع عیادت رفتن یه سلبریتی یادتون نره بجای شیرینی یاگل.. یه وعده غذابرای سگ وگربشون ببریدخوشحالترمیشن خخ یایدونه پای مرغ کادوبگیریدبراشون دق مرگ میشن ازشادی بجان پیشی جوووون
 • جواد IR ۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
  2 0
  . موقع عیادت رفتن یه سلبریتی یادتون نره بجای شیرینی یاگل.. یه وعده غذابرای سگ وگربشون ببریدخوشحالترمیشن خخ یایدونه پای مرغ کادوبگیریدبراشون دق مرگ میشن ازشادی بجان پیشی جوووون

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس