«تحریف» تحریم را کارساز می‌کند/ ضرورت جذب حداکثری

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه دشمنان می‌دانند که اگر تحریف اثرگذار باشد، تحریم‌ها نیز مؤثر واقع خواهد شد، گفت: باید در این جنگ تحریف‌ها، بیش از هر زمان هوشیار بود.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی پیش از ظهر سه شنبه در دیدار با اعضای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان سمنان به میزبانی این نهاد انقلابی و فرهنگی با بیان اینکه تدبیر، تعاملات راهبردی، همگرایی و هم افزایی و مؤلفه‌های متعدد کار جمعی و جبهه‌ای و تشکیلاتی در تبلیغ دین لازم است اما اخلاص یکی از مهمترین پیش‌نیازها برای کار فرهنگی است، تاکید کرد: اخلاص مانند اسکناسی است که پشتوانه آن اخلاص محسوب می‌شود و لذا صداقت و خلوص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به معنای واقعی واژه وجود دارد.

وی افزود: یک نکته را نیز نباید فراموش کرد و آن اینکه نبرد اصلی در این جنگ توأمان، روایت‌ها است اگر تحریف مؤثر واقع شود، تحریم مؤثر واقع می‌شود و می‌بایست در این زمینه هوشیار بود.

توجه به امور فرهنگی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه کار فرهنگی به امور اجتماعی، اراده مردمی، هنر، تعلیم تربیت، رسانه و ده‌ها مؤلفه دیگر پیوند می‌خورد و لذا وقتی می‌گوئیم جبهه اصلی نبرد، فرهنگ است، باید بدانیم که این جنگ به تمام بخش‌های جامعه ما سرایت می‌کند، افزود: امروز باید در تمام جبهه‌ها خودمان را تقویت کنیم و فرهنگ بیش از دیگر نقاط نیازمند این تقویت است.

قمی ضمن بیان اینکه با همه فشارهای اقتصادی که به مردم وارد و شرایط را دشوار ساخته، باید گفت مسئله اول و محور اصلی جنگ، مقوله فرهنگی است، بیان کرد: امروز جنگ، در واقع جنگ روایت‌ها است و هر اقدام فرهنگی یک کار تبلیغی نیز محسوب می‌شود چرا که دشمنان فرهنگ را نشانه گرفته‌اند و دلیل آن نیز مسمّی و روح انقلاب اسلامی ما است که از فرهنگ بر می‌آید.

وی با بیان اینکه ریشه‌ای‌ترین جهاد، به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی جهاد امید است، ابراز کرد: می‌توان با کار اقتصادی و حتی امنیتی و … نیز امید افزایی در جامعه داشت اما با یک تحریف از سوی دشمنان می‌تواند مشکل ساز باشد لذا روایت صادقانه حقایق و پیشرفت‌ها در مقابل مطالبه واقعی حق مردم و ضعف‌ها و گلایه‌ها می‌تواند توأمان کار فرهنگی باشد.

فرهنگ ریشه انقلاب اسلامی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه افزود: مسئله اشتغال، مستضعفان و … را نیز حتی با فرهنگ می‌توان رفع کرد زیرا فرهنگ ابزار اصلی گره گشایی است و اگر در پیروزی انقلاب اسلامی و این چهار دهه بنگریم متوجه می‌شویم که همه پیروزی‌های ما از بابت فرهنگ بوده است، البته این به معنای نادیده گرفتن دیگر علل نیست اما ما درباره علت اصلی صحبت می‌کنیم که مقوله فرهنگ است.

رئیس تبلیغات اسلامی با بیان اینکه دشمنان در این نبرد پیچیده به دنبال پیروزی است و باید در این زمینه هوشیار بود، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به تعبیری اعلام فرمودند که من هم شمشیر کشیده‌ام و این نشانه اهمیت نبرد فرهنگی است که باید با جذب حداکثری فتوحات را رقم زد.

در حاشیه این دیدار اینفوگرافی سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای جبهه انقلاب اسلامی رونمایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین قمی برای حضور در مراسم معارفه مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان سمنان به این استان سفر کرده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • استاد با تجربه دانشگاه IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
    0 0
    شما وظیفه خودت را انجام بده و در اموری که بهت مذبوط نیست حرافی نکن دل ما از تو و سازمانت خونه البته در مجلس دکتر قالیباف خوب نکته ای بهت گوشزد کرد اما بعید میدانم درک کرده باشی چون از قواره ات بزرگتر است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس